Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Pan Marcin sprawił, że piłka wraca do gminy


W Świętajnie reaktywowany jest klub piłkarski. Być może powstanie jeszcze w tym roku. To efekt doskonałej współpracy Marcina Tańskiego, miejscowego nauczyciela wychowania fizycznego oraz władz gmin. Na razie klub dedykowany jest wyłącznie dzieciom.Świętajno, to poza Rozogami jedyna gmina w naszym powiecie, która nie ma piłkarskiego klubu. Lata temu działał tam Mazur Świętajno. - Sam w nim jeszcze grałem, byłem nawet kapitanem drużyny i trenerem – wspomina Marcin Tański, dziś 35-latek, który od 10 lat pracuje w szkole w Kolonii i Świętajnie jako nauczyciel wychowania fizycznego. - Czemu Mazur się rozpadł? Nie będę w to wnikał, to przeszłość, której nie warto roztrząsać.

Za sprawą pana Marcina i Stowarzyszenia Razem w Świętajnie od niemal dwóch lat w gminie raczkują treningi skierowane do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. - Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – mówi pan Marcin. - Była jedna grupa, dziś mamy już około 40 dzieci w dwóch i myślimy, aby utworzyć trzecią.


Reklama

 

Władze gminy dostrzegły te działania i zaczęły inwestować w infrastrukturę piłkarską. Ogrodzono stadion, zrobiono system nawadniania, w tym roku ma być też poprawiona murawa. Co ciekawe na nowy „klub” zrzucają się też poszczególne sołectwa ze swoich funduszy.

 

- Za te pieniądze nasze dzieciaki dostały piękne stroje, przenośne bramki, które umożliwiają nam rozgrywanie nawet ligowych meczów – cieszy się z tej pomocy pan Marcin. - Mamy też wszystkie niezbędne elementy do prowadzenia profesjonalnych treningów.

 

Początkowo młodzi sportowcy trenowali przy szkole w Kolonii. Teraz zajęcia mają odbywać się w Świętajnie na szkolnym boisku i sali gimnastycznej. Od stycznia Gminna Sekcja Piłki Nożnej działała będzie przy miejscowym ośrodku kultury.

Reklama

 

- Liczymy, że być może jeszcze w tym roku uda nam się założyć odrębne stowarzyszanie i w maju zgłosić nasze dzieci do rozgrywek ligowych województwa – mówi Marcin Tański. - Patrząc na zaangażowanie rodziców, mieszkańców naszej gminy oraz władz jest to całkiem możliwe. Bardzo się z tego cieszę. Czy nasz klub będzie nazywał się Mazur Świętajno? Tego nie wiem, ale niewykluczone, że wrócimy do tradycji. Pewne jest na razie to, że chcemy skupić się na trenowaniu dzieci. O drużynie seniorskiej na razie w ogóle nie myślimy.

 Komentarze do artykułu

Super

Super, gratulacje za inicjatywę. Brawo????

Brawo dla trenera i władz! ????Może sąsiednia gmina weźmie przykład!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54