Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pacjentka chce 5 mln odszkodowania od szpitala w Szczytnie


Szpital w Szczytnie może mieć poważne kłopoty. Jego pacjentka żąda od placówki rekordowego odszkodowania. Domaga się 5 mln zł. Jej zdaniem lekarze na czas nie rozpoznali zakrzepicy, co w konsekwencji doprowadziło do utraty dziecka i poważnego uszczerbku na zdrowiu. Pani Ania swoją historię opowiedziała dziennikarzom Polsatu.33-letnia kobieta do szpitala w Szczytnie trafiła w listopadzie ubiegłego roku. Była wówczas w dziesiątym tygodniu ciąży. Według jej słów ciąża rozwijała się prawidłowo. Nagle pojawił się ból brzucha. Trafiła do szpitala w Szczytnie i została przyjęta na oddział ginekologiczny. Według jej relacji otrzymała tylko leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Nie pomagały. W końcu ginekolog miał przyprowadzić na konsultacje chirurga.

 

 

Helikopterem do Olsztyna

 

Sytuacja zmieniła się diametralnie, bo po badaniu przez specjalistę okazało się, że pani Anna ma martwicę jelita cienkiego. Istniało poważne zagrożenie życia. Kobietę helikopterem przetransportowano do szpitala w Olsztynie. Mówiła dziennikarzom Polsatu, że w olsztyńskiej placówce lekarze dawali jej 15 procent szansy na przeżycie. Konsekwencje były straszne. Pani Ania straciła dziecko oraz nie może jeść oraz pić. Jest żywiona pozajelitowo. Najbardziej boli ją jednak utrata dziecka.

 

5 milionów odszkodowania

 

Teraz pacjentka domaga się od szpitala w Szczytnie rekordowego, bo aż pięciomilionowego odszkodowania. Kancelaria adwokacka, która reprezentuje kobietę, już wystosowała do placówki wezwanie do zapłaty.


- Rzeczywiście otrzymaliśmy od kancelarii takie wezwanie – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Beata Kostrzewa, dyrektor placówki. - Jest tam zapis, że jeśli tych pieniędzy nie wypłacimy, to sprawa trafi do sądu.

 

 

Sprawę bada specjalna komisja

 

Na razie szczycieński szpital pieniędzy nie zamierza płacić, bo zdaniem szefostwa placówki kobiecie uratowano życie.

 

- Na tyle, na ile znam swoich lekarzy, zrobili wszystko zgodnie ze sztuką, aby pomóc pacjentce – zapewnia dyrektor Kostrzewa. - Ale aby sprawę dokładnie zbadać i wyjaśnić już powołałam specjalną komisję złożoną z lekarzy socjalistów. Oni ocenią cały materiał medyczny. Lekarze, którzy mieli do czynienia z pacjentką, złożą wyjaśnienia. Dla mnie ta opinia będzie podstawą do dalszych działań.

 

Niewykluczone jednak, że w tej sprawie będzie musiał wypowiedzieć się też sąd.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50