Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pacjentka chce 5 mln odszkodowania od szpitala w Szczytnie


Szpital w Szczytnie może mieć poważne kłopoty. Jego pacjentka żąda od placówki rekordowego odszkodowania. Domaga się 5 mln zł. Jej zdaniem lekarze na czas nie rozpoznali zakrzepicy, co w konsekwencji doprowadziło do utraty dziecka i poważnego uszczerbku na zdrowiu. Pani Ania swoją historię opowiedziała dziennikarzom Polsatu.33-letnia kobieta do szpitala w Szczytnie trafiła w listopadzie ubiegłego roku. Była wówczas w dziesiątym tygodniu ciąży. Według jej słów ciąża rozwijała się prawidłowo. Nagle pojawił się ból brzucha. Trafiła do szpitala w Szczytnie i została przyjęta na oddział ginekologiczny. Według jej relacji otrzymała tylko leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Nie pomagały. W końcu ginekolog miał przyprowadzić na konsultacje chirurga.

 

 

Helikopterem do Olsztyna

 

Sytuacja zmieniła się diametralnie, bo po badaniu przez specjalistę okazało się, że pani Anna ma martwicę jelita cienkiego. Istniało poważne zagrożenie życia. Kobietę helikopterem przetransportowano do szpitala w Olsztynie. Mówiła dziennikarzom Polsatu, że w olsztyńskiej placówce lekarze dawali jej 15 procent szansy na przeżycie. Konsekwencje były straszne. Pani Ania straciła dziecko oraz nie może jeść oraz pić. Jest żywiona pozajelitowo. Najbardziej boli ją jednak utrata dziecka.

 

5 milionów odszkodowania

 

Teraz pacjentka domaga się od szpitala w Szczytnie rekordowego, bo aż pięciomilionowego odszkodowania. Kancelaria adwokacka, która reprezentuje kobietę, już wystosowała do placówki wezwanie do zapłaty.


- Rzeczywiście otrzymaliśmy od kancelarii takie wezwanie – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Beata Kostrzewa, dyrektor placówki. - Jest tam zapis, że jeśli tych pieniędzy nie wypłacimy, to sprawa trafi do sądu.

 

 

Sprawę bada specjalna komisja

 

Na razie szczycieński szpital pieniędzy nie zamierza płacić, bo zdaniem szefostwa placówki kobiecie uratowano życie.

 

- Na tyle, na ile znam swoich lekarzy, zrobili wszystko zgodnie ze sztuką, aby pomóc pacjentce – zapewnia dyrektor Kostrzewa. - Ale aby sprawę dokładnie zbadać i wyjaśnić już powołałam specjalną komisję złożoną z lekarzy socjalistów. Oni ocenią cały materiał medyczny. Lekarze, którzy mieli do czynienia z pacjentką, złożą wyjaśnienia. Dla mnie ta opinia będzie podstawą do dalszych działań.

 

Niewykluczone jednak, że w tej sprawie będzie musiał wypowiedzieć się też sąd.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36