Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)


Janusz Pabich będzie walczył o fotel wójta Gminy Świętajno. W sobotę, 8 września uroczyście zainaugurował kampanię wyborczą. Startuje z komitetu lokalnego Nasza Gmina – Nasz Dom, ale popierany jest też przez PSL.Kampanię Janusza Pabicha zainaugurowało spotkanie w Świętajnie. Był koncert Kuzynów Neptuna, strażacka grochówka, ognisko z kiełbaskami, ale też przedstawienie kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina – Nasz Dom do rady gminy Świętajno.

 

Janusz Pabich zarysował też swój program na rozwój gminy Świętajno oraz zapowiedział zebrania wiejskie z mieszkańcami poszczególnych sołectw.

 

Ciekawą i dość nietypową częścią spotkania były przeprosiny Janusza Pabicha, za czas, gdy był on wójtem gminy Świętajno.
 

- Przez ostatnie cztery lata byłem wyłączony z życia publicznego naszej gminy – mówił. - Zrobiłem to z pełnym przekonaniem, aby nie przeszkadzać w pełnieniu urzędu wójta pani doktor Alicji Kołakowskiej. Ale wykorzystałem ten czas dobrze, na analizę błędów, które popełniłem w latach 2006-2014 będąc wójtem tej gminy. Zrozumiałem to, że zbyt dużo czasu poświęcałem na inwestycje, a za mało czasu na sprawy ludzi, na sprawy mieszkańców. Bardzo przepraszam za to, że w ten sposób realizowałem ten mandat wójta.


 

Po tych słowach przeprosin Janusz Pabich otrzymał brawa od uczestników zebrania.

 

Podczas inauguracji kampanii Janusza Pabicha swoją w gminie Świętajno zainaugurowało również Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera Pabicha w walce o fotel wójta.

 

Szef PSL w gminie Świętajno Krzysztof Buła przedstawił kandydatów swojego ugrupowania do rady gminy, ale też rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

 

 Komentarze do artykułu

Obserwator

4 lata PSL rzucało kłody pod nogi naszej wójt i pięknie się o te kłody potknęło. Jaskulska, Krzyśków, Pasławska itd itd pielgrzymowali z Pabichem i co???? Pabich jak nie był wójtem tak nie jest :-))) 5 lat do kolejnych wyborów. Może już tej formacji nie będzie .... tak sobie marzę.

wfośek

Kolejna porażka PSL. Chciałoby się głośno krzyczeć z radości!!!!!!!!!!!!

Nela

Zapoznałam się z programem wyborczym kandydata na wójta. Drogi kandydacie . Były wójcie. Przydałoby się znać statut gminy do której Pan kandyduje To co jest w programie wyborczym tego komitetu , albo należy statutowo do obowiązków wójta i musi to wykonać Są też inne pana propozycje , które leżą w kompetencjach innych organów samorządowych.

Michał

Witam. Pan Pabich był już gospodarzem gminy dwie kadencje i to w zupełności wystarczy. Kurp powinien rządzić na Kurpiach.

Mieszkanka Świętajna

Od razu widać, że te komentarze "negatywy" to, żadnej merytoryki tylko "nie" bo "nie" albo "....żenada" to świadczy o autorach, którzy nie mają nic więcej do powiedzenia. Aby krytykować trzeba mieć trochę wiedzy...........

Zniesmaczony

Przepraszam???????????????? Żenada!!!!!

Riess

Każdy popełnia błędy szacunek za przyznanie się do tego i czas na powrót bo toniemy w długach jako gmina, czas na odbudowę dobrego zdania o naszej gminie

Przechodzeń

Panie Januszu, dziś rzecz mało spotykana - przyznać się do błędu i publicznie przeprosić. Dobrze by było, żeby Pan wygrał wybory i wrócił. Ta gmina potrzebuje dobrego, przygotowanego merytorycznie gospodarza. Potrafił Pan mądrze rządzić bez doradców i asystentów, którzy tylko wyciągali kasę za duże obietnice. Za pieniądze wydane na takiego asystenta wybudowałoby się nie jeden chodnik lub inną inwestycję. Powodzenia w wyborach!

Magdalena

Przykro się na to patrzy...

Młoda mieszkanka Gminy

Nie mogę na to patrzeć po prostu...Kiedyś byłam u tego Pana na rozmowie... zero szacunku do człowieka... patrząc na zebranych tutaj ...to aż śmiać się chce..... przed wyborami obiecują kokosy a po.. . Ale cóż jak braknie pieniędzy ...to i tonący brzytwy się złapie. Pozdrawiam serdecznie.

Rozczarowana

Takich spotkań potrzebujemy też w innych miejscowościach naszej gminy. Plus za pomysł na zorganizowanie takiego pikniku i jego formułę. Mocna drużyna przystępuje do wyborów. Brawo, że siły połączyły dwa komitety wyborcze, to pokazuje, że mimo różnic jednak można wspólnie coś budować.

Zdzisław

:)

Mieszkanka Świętajna

Panie Januszu do soboty byłam Pana przeciwnikiem ale po wysłuchaniu wystąpienia i rozmowie z Panem to się zmieniło. Za szczerość i plan dla naszej gminy ma Pan mój głos!!!!!!

Napisz


Komentarze