Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

PASYM GÓRĄ W „BŁĘKITNYCH” DERBACH

W sobotę Błękitnych Pasym czekało kolejne bardzo ważne spotkanie w walce o założony cel, którym jest utrzymanie forBet IV ligi. Tym razem pasymianie podejmowali na własnym stadionie Błękitnych Orneta. Obie drużyny, mimo słabego początku, w ostatnim czasie spisywały się dobrze i nie przegrały trzech ostatnich spotkań. Rywali dzielił zaledwie jeden punkt. Przed meczem pewne było to, że nie zabraknie emocji oraz punkty zdobędą… Błękitni.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla pasymian. W ósmej minucie sam na sam z bramkarzem wybiegł napastnik gości. Pierwszą piłkę Paweł Brzozowski obronił, ale przy dobitce był bez szans i piłkarze z Ornety objęli prowadzenie już w ósmej minucie. Na domiar złego chwilę później groźnej kontuzji doznał Mateusz Walczak.

19-letni obrońca boisko musiał opuścić na noszach, a po kilku minutach został zabrany do szpitala. Kontuzja stawu skokowego sprawi, że „Wałka” w tym roku już prawdopodobnie na boisku nie zobaczymy. Sytuacja zmieniła się w 37. minucie, w pole karne zagrał Michał Nosowicz, piłkę głową zgrał Patryk Malanowski, a Kuba Kulesik bez problemu pokonał bramkarza. Mecz zaczął się na nowo, jednak do przerwy nie padła już żadna bramka.

Strzał Balcerzaka

Druga połowa rozpoczęła się równie źle dla Pasymian jak pierwsza. Już po kilku minutach ponownie musieli odrabiać straty. W 53. minucie goście wykonywali rzut rożny, który jeden z ich zawodników strzałem głową zamienił na bramkę. Nasi piłkarze odpowiedzieli po dziesięciu minutach. Piłkę przed polem karnym wywalczył Jakub Kulesik, wbiegł w szesnastkę, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Minutę później piłka po strzale Balcerzaka znów znalazła się w siatce, niestety, sędzia dopatrzył się spalonego.

Wynik 4:2

Arbiter nie miał wątpliwości także w jednej z kolejnej akcji. Patryk Malanowski minął bramkarza i pewnie sam dałby prowadzenie, jednak został przez bramkarza nieprzepisowo powstrzymany i prowadzący zawody wskazał bez wahania na jedenasty metr. Do piłki podszedł Bartosz Nosowicz, który silnym strzałem pokonał bramkarza. Już w doliczonym czasie gry prawą stroną ruszył Kamil Kępka, podał do Daniela Gołaszewskiego, który w swoim stylu zmylił obrońcę i umieścił piłkę tuż obok słupka. Akcja dwóch rezerwowych dała Błękitnym kolejną bramkę i tym samym ustaliła wynik meczu na 4:2 dla Pasymian.

- Cieszy fakt, że w końcu zaczęliśmy zdobywać punkty. Dwukrotnie w tym meczu musieliśmy gonić wynik. Drużyna pokazała jednak charakter i trzy oczka zostały w Pasymiu. – skomentował krótko po meczu Michał Nosowicz.

Skład: 1. Brzozowski – 6. Walczak (19’ 9. Chrzanowski), 8. B. Nosowicz, 26. Stańczak, 18. Mikulak – 17. Kulesik (67’ Gołaszewski), 7. M. Nosowicz (’80 5. Chlebowski), 16. Kowalewski, 77. Balcerzak (75’ 13. Kępka), 14. Dobrzyński – 10. Malanowski (’85 3. Młotkowski)

Niewykorzystani rezerwowi: 22. Zink, 4. Łukaszewski.

Paweł Sławiński

Pozostałe wyniki:

Olimpia II Elbląg - Mrągowia Mrągowo 4:2

Stomil II Olsztyn - Mamry Giżycko 2:11

Zatoka Braniewo - Motor Lubawa w pierwotnym terminie (3 października, 15:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

1% DLA DRUŻYN Z NASZEGO POWIATU

Błękitni Pasym uzyskali najwięcej pieniędzy pochodzących z 1% w naszym powiecie. W weekend Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej opublikował wykaz jakie środki wpłyną na konta wszystkich klubów z naszego województwa. Na konto pasymskiego klubu trafi łącznie 10 799,90 złotych co jest dziesiątym wynikiem w naszym regionie!

W tym roku polscy podatnicy w ramach akcji „Przekaż 1% podatku na swój klub” przekazali na piłkę nożną w naszym województwie 490 tys. złotych, to drugi najwyższy wynik w historii! Kwota ta trafi łącznie do 158 klubów wskazanych przez podatników przy rozliczaniu rocznych PIT-ów. Najwięcej, to jest ponad 46 tys. zł otrzyma Stomil Olsztyn wraz ze swoją Akademią.

Na konto Omulwi Wielbark trafi 3 045,50 zł (39 miejsce w województwie), SKS Szczytno 2 397,30 zł (46), Wałpuszy Jesionowiec 633,40 zł (98), a GKS Dźwierzuty 182,00 zł (130).