Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Ozonowanie – nowa usługa szczycieńska


Od niedzieli szczycieńskie karetki są ozonowane. To forma pełnej dezynfekcji aż do poziomu wyjałowienia. Podobne działania objęły kilka wozów strażackich i pomieszczeń. Taką bezpłatną usługę na rzecz szczycieńskich służb wykonał Adam Gewartowski.Kiedy tydzień temu kupowałem agregat do ozonowania, najbliższy był w Elblągu – mówi Adam. - Później pojawiło się ich trochę więcej, ale obecnie, chociaż cena niebotycznie wzrosła, są już niedostępne.

 

Ozon to alotropowa odmiana tlenu, gdzie cząsteczka składa się z trzech atomów, a nie z dwóch, jak „zwykły” tlen znajdujący się w powietrzu. Ma ozon bardzo silne właściwości aseptyczne, dezynfekujące, co w obecnej sytuacji jest niezwykle istotne.

 

- Istotne jest także to, że podczas ozonowania gaz wniknie w każde, nawet najbardziej niedostępne miejsce – wyjaśnia Gewartowski. - To gwarantuje wysoki, a właściwie pełny poziom oczyszczenia ze wszelkich mikroorganizmów.

 

Nie ma wątpliwości, że dla karetek jest to niezwykle cenne i niezbędne. - Zadzwoniłem do Grzegorza Achremczyka, koordynatora pogotowia szczycieńskiego, powiedziałem, że mam taki sprzęt i mogę zdezynfekować karetki. Zgodził się, oczywiście, bardzo chętnie. Zainteresowani też byli strażacy, to u nich też oczyściłem, co potrzebowali. Tym razem bezpłatnie, bo w przypadku pogotowia ratunkowego można powiedzieć, cytując „klasyczkę”: im się to po prostu należy.


Reklama

 

 

Adam Gewartowski to szczycieński przedsiębiorca, który ze swoją główną, dotychczasową działalnością, musiał się rozstać. - To, czym się zajmowałem, można krótko ująć: fotografia, filmowanie eventów, obsługa imprez kulturalnych. Żadnej z tych usług nie mogę teraz świadczyć. Zmuszony byłem zawiesić działalność, bo zanim wejdą w życie mechanizmy pomocowe zapowiadane przez rząd, jeśli wejdą, musiałbym pokrywać koszty działalności, której nie prowadzę. Nie mam też żadnej pewności, czy w ogóle zakwalifikuję się do takiej pomocy.

 

Zakup agregatu do ozonowania to efekt niejako desperacji i ostatnia deska ratunku. - W wykazie rejestrowanych usług tego nie mam, więc mogę wykonywać taką dezynfekcję na zwykłe zlecenie. Można tym oczyścić praktycznie wszystkie pomieszczenia wraz z ich zawartością. Ważne jest to, że takie ozonowanie może przyjąć poziom wręcz sterylizacji. Jest to idealne rozwiązanie Zachęcam do skorzystania firmy, urzędy, instytucje... Bo chyba najstarsi ludzie nie pamiętają, by jakiś urząd był tak radykalnie dezynfekowany. A płyny, owszem, są skuteczne, ale pod szafą czy biurkiem nie zadziałają. Zachęcam tym bardziej, że ozonowanie radykalnie usuwa wszelkie szkodliwe mikroorganizmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze