Reklama


Reklama

Ozonowanie – nowa usługa szczycieńska


Od niedzieli szczycieńskie karetki są ozonowane. To forma pełnej dezynfekcji aż do poziomu wyjałowienia. Podobne działania objęły kilka wozów strażackich i pomieszczeń. Taką bezpłatną usługę na rzecz szczycieńskich służb wykonał Adam Gewartowski.Kiedy tydzień temu kupowałem agregat do ozonowania, najbliższy był w Elblągu – mówi Adam. - Później pojawiło się ich trochę więcej, ale obecnie, chociaż cena niebotycznie wzrosła, są już niedostępne.

 

Ozon to alotropowa odmiana tlenu, gdzie cząsteczka składa się z trzech atomów, a nie z dwóch, jak „zwykły” tlen znajdujący się w powietrzu. Ma ozon bardzo silne właściwości aseptyczne, dezynfekujące, co w obecnej sytuacji jest niezwykle istotne.

 

- Istotne jest także to, że podczas ozonowania gaz wniknie w każde, nawet najbardziej niedostępne miejsce – wyjaśnia Gewartowski. - To gwarantuje wysoki, a właściwie pełny poziom oczyszczenia ze wszelkich mikroorganizmów.

 

Nie ma wątpliwości, że dla karetek jest to niezwykle cenne i niezbędne. - Zadzwoniłem do Grzegorza Achremczyka, koordynatora pogotowia szczycieńskiego, powiedziałem, że mam taki sprzęt i mogę zdezynfekować karetki. Zgodził się, oczywiście, bardzo chętnie. Zainteresowani też byli strażacy, to u nich też oczyściłem, co potrzebowali. Tym razem bezpłatnie, bo w przypadku pogotowia ratunkowego można powiedzieć, cytując „klasyczkę”: im się to po prostu należy.


Reklama

 

 

Adam Gewartowski to szczycieński przedsiębiorca, który ze swoją główną, dotychczasową działalnością, musiał się rozstać. - To, czym się zajmowałem, można krótko ująć: fotografia, filmowanie eventów, obsługa imprez kulturalnych. Żadnej z tych usług nie mogę teraz świadczyć. Zmuszony byłem zawiesić działalność, bo zanim wejdą w życie mechanizmy pomocowe zapowiadane przez rząd, jeśli wejdą, musiałbym pokrywać koszty działalności, której nie prowadzę. Nie mam też żadnej pewności, czy w ogóle zakwalifikuję się do takiej pomocy.

 

Zakup agregatu do ozonowania to efekt niejako desperacji i ostatnia deska ratunku. - W wykazie rejestrowanych usług tego nie mam, więc mogę wykonywać taką dezynfekcję na zwykłe zlecenie. Można tym oczyścić praktycznie wszystkie pomieszczenia wraz z ich zawartością. Ważne jest to, że takie ozonowanie może przyjąć poziom wręcz sterylizacji. Jest to idealne rozwiązanie Zachęcam do skorzystania firmy, urzędy, instytucje... Bo chyba najstarsi ludzie nie pamiętają, by jakiś urząd był tak radykalnie dezynfekowany. A płyny, owszem, są skuteczne, ale pod szafą czy biurkiem nie zadziałają. Zachęcam tym bardziej, że ozonowanie radykalnie usuwa wszelkie szkodliwe mikroorganizmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39