Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Ozonowanie – nowa usługa szczycieńska


Od niedzieli szczycieńskie karetki są ozonowane. To forma pełnej dezynfekcji aż do poziomu wyjałowienia. Podobne działania objęły kilka wozów strażackich i pomieszczeń. Taką bezpłatną usługę na rzecz szczycieńskich służb wykonał Adam Gewartowski.Kiedy tydzień temu kupowałem agregat do ozonowania, najbliższy był w Elblągu – mówi Adam. - Później pojawiło się ich trochę więcej, ale obecnie, chociaż cena niebotycznie wzrosła, są już niedostępne.

 

Ozon to alotropowa odmiana tlenu, gdzie cząsteczka składa się z trzech atomów, a nie z dwóch, jak „zwykły” tlen znajdujący się w powietrzu. Ma ozon bardzo silne właściwości aseptyczne, dezynfekujące, co w obecnej sytuacji jest niezwykle istotne.

 

- Istotne jest także to, że podczas ozonowania gaz wniknie w każde, nawet najbardziej niedostępne miejsce – wyjaśnia Gewartowski. - To gwarantuje wysoki, a właściwie pełny poziom oczyszczenia ze wszelkich mikroorganizmów.

 

Nie ma wątpliwości, że dla karetek jest to niezwykle cenne i niezbędne. - Zadzwoniłem do Grzegorza Achremczyka, koordynatora pogotowia szczycieńskiego, powiedziałem, że mam taki sprzęt i mogę zdezynfekować karetki. Zgodził się, oczywiście, bardzo chętnie. Zainteresowani też byli strażacy, to u nich też oczyściłem, co potrzebowali. Tym razem bezpłatnie, bo w przypadku pogotowia ratunkowego można powiedzieć, cytując „klasyczkę”: im się to po prostu należy.


Reklama

 

 

Adam Gewartowski to szczycieński przedsiębiorca, który ze swoją główną, dotychczasową działalnością, musiał się rozstać. - To, czym się zajmowałem, można krótko ująć: fotografia, filmowanie eventów, obsługa imprez kulturalnych. Żadnej z tych usług nie mogę teraz świadczyć. Zmuszony byłem zawiesić działalność, bo zanim wejdą w życie mechanizmy pomocowe zapowiadane przez rząd, jeśli wejdą, musiałbym pokrywać koszty działalności, której nie prowadzę. Nie mam też żadnej pewności, czy w ogóle zakwalifikuję się do takiej pomocy.

 

Zakup agregatu do ozonowania to efekt niejako desperacji i ostatnia deska ratunku. - W wykazie rejestrowanych usług tego nie mam, więc mogę wykonywać taką dezynfekcję na zwykłe zlecenie. Można tym oczyścić praktycznie wszystkie pomieszczenia wraz z ich zawartością. Ważne jest to, że takie ozonowanie może przyjąć poziom wręcz sterylizacji. Jest to idealne rozwiązanie Zachęcam do skorzystania firmy, urzędy, instytucje... Bo chyba najstarsi ludzie nie pamiętają, by jakiś urząd był tak radykalnie dezynfekowany. A płyny, owszem, są skuteczne, ale pod szafą czy biurkiem nie zadziałają. Zachęcam tym bardziej, że ozonowanie radykalnie usuwa wszelkie szkodliwe mikroorganizmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama