Reklama


Reklama

Otulą ciepłem ośrodek kultury


Będzie termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach. Dokumentacja, pozwolenie na budowę są. Władze gminy szukają teraz dodatkowych funduszy. Wartość całej inwestycji oszacowano na ponad 466 tys. zł.



Do 4 maja wydłużono składanie wniosków w ramach RPO w osi efektywność energetyczna i w tym programie upatrujemy swojej szansy – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Wniosek złożyliśmy i liczymy na wsparcie w wysokości 81 procent. Jeśli będziemy mieli potwierdzenie, że się w programie znaleźliśmy wystartuje przetarg i sama inwestycja.

 


Reklama

Zakłada ona między innymi: wymianę kotła węglowego na pelet lub ekogorszek, docieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, docieplenie stropu, gzymsu, stropodachu, wymian drzwi wejściowych, modernizacja oświetlenia.

Reklama

 

- Znajdzie się tam też instalacja fotowoltaiczna i system odnajdowania drogi dedykowany osobom niepełnosprawnym – mówi sekretarz Trusewicz.

 

W 2018 roku w GOK odrestaurowano salę widowiskową. Wówczas pieniądze na ten cel gmina pozyskała z Lokalnej Grupy Działania.



Komentarze do artykułu

janek

O widzę następny sukces pod tytułem\" złożyliśmy wniosek\". Ciekawe czy skończy się tak jak z nawadnianiem stadionu, rozbudową remizy, rozbudową GOK , fotowoltaiką na UG i kilkoma innymi projektami z cyklu \"jzk zarobim dwieście złotych\". Dobrze że przedłużono termin bo pewnie by nie zdążyli.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Europejski sukces Stashki (video)
    Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

    cichy fan


    2020-08-14 09:19:56
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

    Akrobatyczny Mateusz


    2020-08-14 08:12:45
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

    Kasia


    2020-08-14 07:38:00
  • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
    Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

    Ewe


    2020-08-14 05:55:01
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

    Szczytnianka 00


    2020-08-13 22:02:14
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

    szczytnianka


    2020-08-13 20:43:30
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

    Do WCpiker


    2020-08-13 19:09:16
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

    Piotr


    2020-08-13 16:53:51
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

    WCpiker


    2020-08-13 12:18:06
  • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
    Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin