Reklama


Reklama

Oszustwa i wyłudzenia na 400 tysięcy złotych, 42-latek z Rozóg usłyszał 23 zarzuty


Do sądu w Szczytnie wpłynął z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi z Rozóg. Mężczyzna w latach 2012-2018 miał dopuścić się licznych oszustw i wyłudzeń, na kwotę blisko 400 tys. złotych, na szkodę Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - Jako pracodawca zatrudniający osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, przed uzyskaniem dotacji zobowiązał się dokonywać terminowych wypłat wynagrodzeń i opłacać składki ubezpieczeniowe za swoich pracowników – wyjaśnia meandry sprawy sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Okazało się jednak, że składek tych nie uiszczał, tym samym wzbogacał swój majątek.42-latek usłyszał łącznie 23 zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego zabezpieczenie i poręcznie majątkowe w kwocie blisko 400 tys. złotych. Teraz oskarżonemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Prokurator Okręgowy w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Szczytnie akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Rozóg. Mężczyzn prowadząc własną działalność gospodarczą zatrudnił w swojej firmie osoby posiadające orzeczenia o niepełnosprawności.

 

 

- Następnie złożył fałszywe wnioski do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z prośbą o udzielenie mu dofinansowania za zatrudnionych przez siebie niepełnosprawnych pracowników – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 


Reklama

 

42-latek zobowiązał się, że po uzyskaniu dotacji poniesie koszty terminowej płacy oraz uiści składki ubezpieczeniowe za zatrudnione przez siebie osoby.

 

- Okazało się jednak, że obowiązku tego nie dopełnił. Mężczyzna nie opłacał składek na ubezpieczenia społeczne swoich pracowników, w wyniku czego wprowadził w błąd organ uprawniony do udzielania wsparcia finansowego pracodawcom zatrudniającym osoby z niepełnosprawnością i w okresie od października 2012- do listopada 2017 doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie blisko 400 tys. złotych – wyjaśnia policjantka.

 

 

Również w okresie, od grudnia 2017 do maja 2018 roku, działając w ten sam sposób usiłował z tego samego fundusz wyłudzić kolejne dofinansowanie w kwocie blisko 42 tys. złotych.
W tym jednak przypadku zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na to, iż jego wniosek został odrzucony.

Reklama

 

Szczycieńscy śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego, postawili 42-letniemu mieszkańcowi Rozóg łącznie 23 zarzuty. Mężczyzna odpowie za liczne wyłudzenia i oszustwa. W jego przypadku odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwa zostanie zaostrzona z uwagi na rozporządzenie mieniem znacznej wartość. 42-latkowi może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie wobec oskarżonego, na poczet przyszłej kary, zastosowała zabezpieczanie i poręcznie majątkowe w łącznej kwocie blisko 400 tys. złotych.

 

 

KPP Szczytno /IPKomentarze do artykułu

kucharz

Ugotować jajka na twardo za karę oszustowi .

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
  Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

  Monika WŁODARCZYKOWA


  2021-03-04 12:02:59
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  12 lat to za długooo

  NSZ


  2021-03-04 09:44:05
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

  ZenekM


  2021-03-04 09:35:07
 • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
  za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

  Pofajdok


  2021-03-04 09:17:39
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

  Pofajdok


  2021-03-04 09:16:29
 • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
  BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

  MS


  2021-03-04 08:39:17
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

  Karrramba


  2021-03-04 05:53:12
 • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
  Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

  Wiesiek Żyła


  2021-03-03 23:00:44
 • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
  Super wywiad ciociu ????

  Roman K


  2021-03-03 21:06:15
 • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
  Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

  mieszkaniec


  2021-03-03 10:47:35