Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Ostrada zajmie się drogą Witowo - Warchały


W czwartek, 1 lipca w Zarządzie Dróg Powiatowych w Szczytnie nastąpiło otwarcie ofert na realizację inwestycji pn. Rozbudowa drogi powiatowej nr 1639N Witowo – Warchały. Etap I w km 2+566 – 3+532". Planowane środki na ten cel to 3.696.137,88 zł, z czego 65% to dotacja uzyskana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja realizowana w partnerstwie z Gminą Jedwabno.

 



W odpowiedzi na ogłoszenie przetargowe, swoje oferty złożyło pięciu wykonawców. Najwyższą ofertę złożyła firma STRABAG w kwocie 4.024.061,33 zł, zaś najniższą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA z Ostrołęki z kwotą 2.862.890,89 zł.

 

Realizacja dotyczy pierwszego etapu na odcinku od drogi krajowej nr 58 do końca msc. Warchały w kierunku Witowa. Rozbudowie podlegać będzie blisko kilometrowy odcinek drogi o szerokości 6m, wraz z budową ciąg pieszo-rowerowego, oświetlenia, poboczy i zjazdów indywidualnych.


Reklama

 

Obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy robót.

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Szczytnie ogłosił również trzy przetargi na realizację zadań drogowych:

 

przebudowa drogi powiatowej o długości 2874 m na odcinku od drogi krajowej nr 57 do miejscowości Trelkowo,

 

przebudowa drogi powiatowej o długości 990 m na odcinku od miejscowości Zabiele do mostu w stronę Lipowca,

Reklama

 

przebudowa drogi powiatowej o długości 767 m na odcinku od miejscowości Wólka Szczycieńska do miejscowości Siódmak.

 

Zadania te znajdują się obecnie na liście rezerwowej Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.



Komentarze do artykułu

Xxx

Jak Ostrada buduje to droga za kilka lat może będzie gotowa.

Droga powiatowa Grom-Jurgi-Dybowo.

A pobocza dróg powiatowych na terenie okolic Pasymia zarośnięte trawą na metr wysoką , takiego zaniedbania to jeszcze nie było żadnego roku.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Gminna szkoła w granicach miasta
    Jestem za, popieram w 100%!

    Weronika


    2021-09-19 19:09:52
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Sam zadajesz pytania , sam sobie odpowiadasz.

    Brawo XXX !!!


    2021-09-19 15:36:14
  • Będzie swoja woda
    Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

    Robert Częścik


    2021-09-19 13:26:06
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

    XXX


    2021-09-19 11:39:24
  • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
    Żenada żłobek w szkole

    Andrzej


    2021-09-19 08:01:04
  • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
    13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

    Potężny LegwanZORD


    2021-09-18 23:07:50
  • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
    W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

    Ms


    2021-09-18 07:55:41
  • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
    celebryci na pierwszym planie...

    gość


    2021-09-18 06:21:39
  • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
    Za 100 lat ????????????

    Follower


    2021-09-17 19:38:00
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

    massakra


    2021-09-17 15:28:24