Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Ostatnie pożegnanie Janusza Fiebiga vel Prusaka


"Każdy człowiek, nawet najskromniejszy, zostawia ślad po sobie, jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość”. (A. Kępiński) 

Nagła i niespodziewana śmierć naszego kolegi i przyjaciela Janusza Fiebiga zaskoczyła i zasmuciła nas wszystkich. W imieniu całej społeczności Internetowego Forum Policyjnego przypadł mi smutny, ale jakże doniosły akt pożegnania wielce zasłużonego i niezwykłego członka naszej wirtualnej społeczności. Każde pożegnanie, a w szczególności to ostatnie, skłania do zadumy, refleksji i wspomnień.Śp. dr Janusz Fiebig – był mieszkańcem Szczytna, były inspektor policji w stanie spoczynku, mąż, ojciec, teść i dziadek, ur. 9 stycznia 1955 roku, zmarł 26 października 2020 roku.

 

W latach 2004–2005, z krótkimi przerwami, były Komendantem - Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Był też aktywnym członkiem Internetowego Forum Policyjnego oraz jego wieloletnim moderatorem, działając pod nickiem „Prusak”. Po przejściu na zasłużoną emeryturę oddał się społecznej pracy na rzecz IFP, ciesząc się ogromnym zaufaniem. Dał się poznać jako osoba niezwykle kompetentna. Był sumienny, a jednocześnie nad wyraz skromny. Zawsze służył fachową i merytoryczną pomocą. Bardzo zaangażowany i oddany w kreowaniu dobrego imienia Policji oraz działalności wirtualnej na rzecz naszego stowarzyszenia, w tej roli czuł się spełniony.

 

Był dla nas przykładem i nieocenionym autorytetem. Bardzo pomocny i życzliwy, był najlepszym przyjacielem oraz kumplem, który nie wywyższał się, nie podkreślał, kim był, co osiągnął w czasie zawodowej służby. Był zawsze spokojny i opanowany, każdego szanował, zawsze znajdował wyjście z patowych sytuacji. Nie dzielił ludzi według hierarchii, zasług czy zajmowanych stanowisk. Każdy z nas był dla niego ważny i ceniony, z którym się liczył. Nasz moderator zawsze był sobą, to był swój chłop i takim go zapamiętamy.


Reklama

 

Janusz – Prusak, jako moderator, posiadał zawsze swoje, głęboko przemyślane zdanie, którego potrafił bronić będąc jednocześnie otwarty na argumenty innych, był zdolny do kompromisu, nie szukający w żadnej sprawie swojego interesu czy korzyści. Jego życiowy optymizm i pogoda ducha były dla nas zawsze dobrym przykładem zachowań w sytuacjach trudnych. Ceniliśmy go za jego poczucie humoru, uśmiech, a przede wszystkim za to, że zawsze mogliśmy na niego liczyć.

 

Śmierć przyszła niespodziewanie, nagle i zdecydowanie za wcześnie. Nie pozwoliła się pożegnać, podziękować za wspólne lata zawodowej i społecznej pracy. W poniedziałek, 26 października 2020 roku śp. Janusz Fiebig przegrał walkę z koronawirusem. W tym samym czasie na covid zachorowała jego najbliższa rodzina. Dlatego pogrzeb odbył się z blisko półrocznym opóźnieniem.

 

W dniu pogrzebu, 6 marca 2021 roku, do Szczytna przyjechali z różnych stron kraju przyjaciele, aby towarzyszyć w ostatniej drodze Januszowi i jego najbliższym, aby po raz ostatni pokłonić się nad mogiłą jego prochom, zapalić światełko pamięci. Nasz udział w ostatnim pożegnaniu to wyraz uznania zasług naszego moderatora dla Internetowego Forum Policyjnego. Jest nam niezwykle trudno oswoić się i pogodzić z nagłą śmiercią naszego przyjaciela, który za swojego życia tak wiele wniósł w naszą codzienność.

Reklama

 

Przyjacielu – moderatorze, już nigdy nie staniesz na zbiórce w naszych szeregach, nie zaszczycisz swoją obecnością zlotów, zjazdów i spotkań klubowych, organizowanych przez IFP, tzw. GM i Saperów. Pamięć o Tobie nigdy nie zagaśnie w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju.

 

W imieniu przyjaciół, koleżanek i kolegów oraz członków i współpracowników Internetowego Forum Policyjnego, Klubu Emeryta IFP składam rodzinie i najbliższym zmarłego serdeczne wyrazy współczucia.

 

Wojciech Nawrocki z KujawKomentarze do artykułu

duchu

a kto Cię kolego upoważnił do występowania w imieniu ifp i ke ? Z tego co pamiętam to nie byłeś nigdy administratorem ani jednego, ani drugiego. A śp. Janusza to nawet zablokowałeś za jego życia.

członek KE

No chyba powinieneś być ostatnim który go żegna i nazywa Przyjacielem

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43