Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Osior ustanowił nowy rekord „Niepodległości w Szczytnie” (zdjęcia)


Bartłomiej Osior z Wydmin ustanowił nowy rekord trasy Szczycieńskiego Biegu Niepodległości. Dystans 5,2 km pokonał w czasie 16 minut i 14 sekund. Wśród pań najszybsza była Ewa Lisek z Nidzicy. Wśród mieszkańców naszego powiatu najszybszy był Maciej Wojciechowski, który na metę dotarł jako czwarty, z czasem 16 minut i 58 sekund.



W Biegu Głównym wystartowało 287 osób. Z kolei w Małym Szczycieńskim Biegu Niepodległości wzięło udział 180 dzieci z klas I-VIII.

 

 

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Klasy I - dziewczęta

 

  1. Wojdowicz Nadia

  2. Barłoźek Martyna

  3. Prokop Natalia

 

 

Klasy II dziewczęta

 

  1. Godlewska Milena

  2. Jarząbek Natalia

  3. Palenik Antonina

 

 

Klasy III - dziewczęta

 

  1. Koszewska Hanna

  2. Warych Amelia

  3. Zaborowska Anna

 

 

Klasy I chłopcy

 

  1. Zbierzak Nikodem

  2. Drózd Oliwier

  3. Stefański Maciej

 

 

Klasy II - chłopcy

 

  1. Pszczółkowski Igor

  2. Homoncik Jan

  3. Urbaniak Igor

 

 

Klasy III - chłopcy

 

  1. Jabłoński Jakub

  2. Wiśniewski Filip

  3. Gołąb Franciszek

 

Klasy IV-VI - dziewczęta

 

  1. Draba Nikola

  2. Jóźwicka Roksana

  3. Sylla Ola

 

Klasy IV-VI - chłopcy

 

  1. Michajłow Tomasz

  2. Wiśniewski Bartłomiej

  3. Biedka Kewin


 

Klasy VII i VIII - dziewczęta

 

  1. Brzdonkiewicz Zuzanna

  2. Brzostek Zuzanna

  3. Kinalska Angelika

 

Klasy VII i VIII - chłopcy

 

  1. Kienigsman Jaku

  2. Borczak Przemysław

  3. Urbaniak Damian

 

Marsz Nordic Walking - kobiety

 

  1. Żelaznowska Beata

  2. Bogdańska Bożena

  3. Bacławska-Kłos Marta

 

 

Marsz Nordic Walking - mężczyźni

 

  1. Brewczyński Marcin

  2. Czopek Jaroslaw

  3. Rzepecki Sławomir

 

 

Jazda na rolkach - kobiety

 

  1. Jędras Martyna

  2. Pinkowska Karolina

  3. Bondaruk Julia

 

 

Jazda na rolkach - mężczyźni

 

  1. Ciborowski Natan

  2. Ciborowski Sebastian

  3. Ciborowski Itan

 

 

Bieg Główny Open - kobiety

 

  1. Lisek Ewa

  2. Osior Beata

  3. Kiślak-Malinowska Aleksandra

 

 

Bieg Główny Open - mężczyźni

 

  1. Osior Bartłomiej

  2. Sulewski Krzysztof

  3. Pszczółkowski Paweł

 



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:53:47
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:50:29
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
    Autor: Zaniepokojona
    2019-11-15 10:55:12
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
    Autor: Robert Arbatowski
    2019-11-15 07:14:14
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
    Autor: jb
    2019-11-14 23:48:26
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
    Autor: Ronin
    2019-11-14 22:05:54
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
    Autor: Natura
    2019-11-14 17:35:59
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Jw
    Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
    2019-11-14 16:01:36
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-14 14:08:42
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
    Autor: lik
    2019-11-14 12:57:30