Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Orzeł Wolności w centrum Nowego Dworu


Posadzili sto świerków srebrnych i wyrzeźbili Orła Wolności – tak mieszkańcy Nowego Dworu i ich goście uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.Inicjatorką wydarzenia była Danuta Trzcińska, wieloletnia sołtys i gminna radna Nowego Dworu.

 

- Szukałam czegoś innego, aby uczcić tę wyjątkową rocznicę i myślę, że posadzenie stu drzewek, czy odsłonięcie wyrzeźbionego Orła Wolności było czymś nietypowym – mówi pani Danuta.

 

 

 

W akcję zaangażowało się wielu mieszkańców wsi, ale też samorządowcy.

 

Drzewka posadzono przy palcu zabaw oraz wiejskiej świetlicy. Każde zostało opatrzone tabliczką z imieniem i nazwiskiem osoby, która je sadziła.


 

- A orła wyrzeźbił nam Kazimierz Kakowski, artysta z Dębówka, którego Nowy Dwór jest rodzinną miejscowością – zaznacza sołtys Trzcińska. - Na razie nasz Orzeł Wolności, bo tak nazwaliśmy rzeźbę stoi przy kapliczce w centrum wsi. Na razie, bo być może znajdziemy dla niego lepszą lokalizację. Po tych głównych uroczystościach odbyły się pokazy artystyczne w wykonaniu naszych dzieci, a potem był też mały poczęstunek w naszej świetlicy wiejskiej.

 

W niedzielę Danuta Trzcińska została uhonorowana okolicznościowym medalem Niepodległa Łączy, które wręczył jej starosta Jarosław Matłach.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-05-27 21:41:40

Posadzili hektar nowego lasu

  • Czwartek, 2019-03-14 09:26:33

GKS Szczytno ma nowego trenera

  • Środa, 2018-08-08 17:12:53

Czarkowy Grąd ma nowego sołtysa


Komentarze