Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Orkiestra daje życie noworodkom z naszego szpitala


W szczycieńskim szpitalu rocznie rodzi się około 500 dzieci. Bywa, że noworodki, aby przeżyć potrzebują nowoczesnego sprzętu. W poniedziałek taki sprzęt szczycieńskiemu szpitalowi podarowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.Na oddział noworodkowy i trakt porodowy trafiły trzy stanowiska do resuscytacji, trzy kardiomonitory oraz trzy nawilżacze powietrza.

 

- Sprzęt jest bardzo nowoczesny i tak naprawdę ratujący życie najmniejszych naszych pacjentów – mówi doktor Andrzej Sagan, koordynator oddziału noworodkowego w szczycieńskim szpitalu. - Oczywiście chcielibyśmy, aby był wykorzystywany, jak najrzadziej, ale niestety różnie z tym bywa. W ciągu roku trafia się nam jednak kilka przypadków, w których dzieci potrzebują wsparcia oddechowego. Ten sprzęt to ich życie.

 


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy szczycieński szpital obdarowała już po raz kolejny. Ostatnio 4 lata temu.

 

- Wciąż liczymy na więcej – mówi z uśmiechem Marzena Seledyn, pielęgniarka odpowiedzialna za cały szpitalny sprzęt. - Potrzeb jest sporo.

 

Rocznie w szczycieńskim szpitalu rodzi się około 500 dzieci. W ubiegłym roku przyszło ich na świat dokładnie 476. W tym roku, do czartaku, 23 sierpnia urodziło się równo 300.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze