Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Orkan Sabina dał o sobie znać w naszym powiecie (zdjęcia)


Potężne suche drzewa przewróciły się i zawisły nad jednym z domów mieszkalnych w Trelkowie. Oparły się o inne zdrowe drzewo i tylko dlatego nie doszło do tragedii. Na miejscu przez kilka godzin z zagrożeniem walczyli strażacy.Kierujący działami wezwał na miejsce zdarzeń drabinę hydrauliczną w celi usunięcia pochylonych nad dachem domu drzew. Ratownicy na miejscu wykonali też dwa wjazdy, wycinając krzaki i małe drzewa.

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, ze względu na bardzo grząski teren, podnośnik hydrauliczny zakopał się. Z opresji został wyciągnięty samochodem ratowniczym na drogę.

 

Trudne warunki terenowe i ryzyko uszkodzenia linii energetycznej sprawiły, że ratownicy zdecydowali się wezwać pogotowie energetyczne wraz z lekkim podnośnikiem. Niestety ze względu na grząski grunt, operator podnośnika nie zdecydował się rozstawić sprzętu.


Reklama

 

Kierujący działaniami ratowniczymi poinformował o sytuacji Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Gminy Szczytno. Na miejsce przybył przedstawiciel wójta gminy Szczytno. Zadysponował on wywrotkę żużlu w celu utwardzenia dojazdu do miejsca zdarzenia.

 

Po utwardzeniu drogi, mimo bardzo trudnego położenie drzew, ratownicy rozpoczęli swoje działaniami. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego, kawałek po kawałku dokonywali cięcia wiszących konarów znajdujących się nad budynkiem mieszkalnym.

 

Reklama

Po kilku godzinach akcji usunięto istniejące zagrożenie. Akcja udała się przy współpracy z Urzędem Gminy Szczytno oraz sąsiadów mieszkańców, których dach nad głowa był realnie zagrożony.

 

Opracował: kpt. Łukasz Wróblewski/ip

Zdjęcia: kpt. Łukasz WróblewskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28