Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Orkan Sabina dał o sobie znać w naszym powiecie (zdjęcia)


Potężne suche drzewa przewróciły się i zawisły nad jednym z domów mieszkalnych w Trelkowie. Oparły się o inne zdrowe drzewo i tylko dlatego nie doszło do tragedii. Na miejscu przez kilka godzin z zagrożeniem walczyli strażacy.Kierujący działami wezwał na miejsce zdarzeń drabinę hydrauliczną w celi usunięcia pochylonych nad dachem domu drzew. Ratownicy na miejscu wykonali też dwa wjazdy, wycinając krzaki i małe drzewa.

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, ze względu na bardzo grząski teren, podnośnik hydrauliczny zakopał się. Z opresji został wyciągnięty samochodem ratowniczym na drogę.

 

Trudne warunki terenowe i ryzyko uszkodzenia linii energetycznej sprawiły, że ratownicy zdecydowali się wezwać pogotowie energetyczne wraz z lekkim podnośnikiem. Niestety ze względu na grząski grunt, operator podnośnika nie zdecydował się rozstawić sprzętu.


Reklama

 

Kierujący działaniami ratowniczymi poinformował o sytuacji Zarządzanie Kryzysowe Urzędu Gminy Szczytno. Na miejsce przybył przedstawiciel wójta gminy Szczytno. Zadysponował on wywrotkę żużlu w celu utwardzenia dojazdu do miejsca zdarzenia.

 

Po utwardzeniu drogi, mimo bardzo trudnego położenie drzew, ratownicy rozpoczęli swoje działaniami. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego, kawałek po kawałku dokonywali cięcia wiszących konarów znajdujących się nad budynkiem mieszkalnym.

 

Reklama

Po kilku godzinach akcji usunięto istniejące zagrożenie. Akcja udała się przy współpracy z Urzędem Gminy Szczytno oraz sąsiadów mieszkańców, których dach nad głowa był realnie zagrożony.

 

Opracował: kpt. Łukasz Wróblewski/ip

Zdjęcia: kpt. Łukasz WróblewskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46
 • Igrają ze swoim i cudzym życiem, łamią nowo wprowadzone przepisy
  Barany, siedzec w domach jak nie trzeba wychodzic, to na majowke zrobimy grila na legalu.

  vhgjvc


  2020-04-07 08:13:50
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  Hahaha ale ustawka

  Kasia


  2020-04-06 20:41:50
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Ciekaw jestem na co teraz jest sezon do strzelania.

  Niemyśliwy


  2020-04-06 20:05:03
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Nadal spory kawał powierzchni Polski porastają lasy, w większości takie, że można iść pół dnia i spotkać 5 osób na krzyż. Stąd też nie mam wątpliwości, że powołanie się na epidemię jako podstawę wprowadzenia zakazu wstępu do lasu dowodzi, że jesteśmy jako społeczeństwo poddani zbiorowemu eksperymentowi na ile mogą sobie pozwolić na ile społeczeństwo pozwoli. Obudźcie się ludzie

  Elwira


  2020-04-06 17:52:25
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Burmistrz to mały człowiek z wybujalym ego

  Mieszkaniec


  2020-04-06 15:29:59