Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Organista zginął w koszmarnym wypadku


"Droga śmierci" – tę nazwę, którą od lat „szczyci się” krajówka na odcinku Szczytno – Dębówko, podchwyciły już nawet ogólnopolskie media. Nie bez przyczyny. W poniedziałek, 12 lipca około godziny 2 nad ranem zginął tam kolejny młody kierowca. Zniszczenia były tak ogromne, że śledczy mieli problem z ustaleniem tożsamości ofiary. Okazało się, że to 26-letni Bartosz O., organista jednej ze szczycieńskich parafii. Mężczyzna zostawił żonę i córeczkę...Parafianie WNMP w Szczytnie są w szoku, nie wierzą w to, co się stało. Bartosz mimo swojego młodego wieku był bardzo dojrzały, miły, uprzejmy i co ważne grał na organach rewelacyjnie. Bywało, że przed rozpoczęciem mszy lub na jej zakończenie dawał minikoncert. Wielu z parafian tak się do tego przyzwyczaiło, że przychodziło do kościoła kilkanaście minut wcześniej lub zostawali kilka minut dłużej, aby posłuchać tych dźwięków.

 

- Trudno uwierzyć w to, co się stało - mówi pani Danuta Kowalczyk ze Szczytna. - Byłam na mszy na godzinę 18, tam widziałam Bartka jeszcze żywego, wymieniliśmy uśmiechy, nie sądziłam, że to nasze ostanie spotkanie. Bardzo współczuję jego żonie Gabrysi i ich córeczce. Nawet nie wyobrażam sobie, co muszą teraz czuć.

 

Dlaczego?

 

Okoliczności wypadku są dość tajemnicze. Doszło do niego w poniedziałek, 12 lipca około godziny 2 nad ranem. Dlaczego i dokąd o tej porze jechał 26-latek? Na zdarzenie najechał przypadkowy kierowca i zawiadomił służby. Nie ma bezpośrednich świadków tej tragedii. Wygląda na to, że kierowca stracił panowie nad pojazdem, zjechał z drogi, potężnie uderzył w drzewo i dachował. Jechał od Szczytna w stronę Dębówka. Na miejscu tragedii nie było żadnych śladów hamownia. Śledczy nie wykluczają, że kierowca mógł zasnąć.


Reklama

 

Kto?

 

Zniszczenia samochodu były tak ogromne, że Bartosz nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Doznał potwornych obrażeń. Był całkowicie zakleszczony w samochodzie. To spowodowało także, że dużo czasu zajęło służbom ustalenie tożsamości ofiary. Wewnątrz auta znajdował się fotelik, dlatego ratownicy z przerażeniem przeszukiwali auto i 100 metrów wokół niego w poszukiwaniu ewentualnych innych ofiar.

 

- Zrobiliśmy to nocą, od razu po dojechaniu na miejsce tej tragedii, ale powtórzyliśmy je też nad ranem przy lepszej widoczności, bo istniało duże ryzyko, że w samochodzie mógł się jeszcze ktoś znajdować – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie.

 

Na szczęście kierowca jechał sam.

 

Przez długie godziny droga była całkowicie zablokowana, bo na miejscu tragedii pracowali policyjni technicy oraz prokurator. - Odbyły się oględziny miejsca oraz pojazdu, we wtorek biegły patolog przeprowadził sekcję zwłok – mówi Artur Bekulard, szef szczycieńskiej prokuratury. - Kierowca miał katastrofalne obrażenia wielonarządowe. Na ten moment nie ma żadnych przesłanek, aby do tej tragedii przyczynił się ktoś inny. Czekamy jeszcze na badania toksykologiczne.

Reklama

 

O jedno drzewo dalej

 

Do wypadku doszło w miejscu, oddalonym zaledwie o kilkanaście metrów od tego, gdzie niespełna miesiąc wcześniej, bo 19 czerwca zginęła 26-letnia Ewa, mieszkanka Trelkówka, która była w 6-miesiącu ciąży. Bmw, którym jechała, uderzyło w drzewo, dosłownie owinęło się o nie. Po tym wypadku drzewo zostało ścięte, a w jego miejsce pojawiły się znicze. Bartosz uderzył w kolejne rosnące przy tej drodze drzewo...Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama