Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Opracowują warianty obwodnicy


Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest planowana budowa obwodnicy Szczytna. Kiedy rozpoczną się społeczne konsultacje i kiedy będzie wiadomo, przynajmniej orientacyjnie, którędy będzie ona biegła. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla mieszkańców gminy Szczytno, bo nikt z nich nie chciałaby mieć za płotem drogi szybkiego ruchu.- Obecnie wykonywana jest aktualizacja map do celów projektowych – nanoszenie aktualnej zabudowy i zagospodarowania terenu – usłyszeliśmy od Karola Głębockiego, rzecznika olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Opracowywane są warianty przebiegu obwodnicy. We wrześniu będą przeprowadzone pomiary w celu sporządzenia prognozy ruchu. Najpierw warianty obwodnicy zaproponowanej przez projektantów trafią do nas, my je wstępnie przeanalizujemy, potem zostaną upublicznione i przedstawione samorządom oraz oczywiście mieszkańcom. Każdy będzie mógł zgłosić do tych propozycji swoje uwagi.

 

Rzecznik nie podał jednak terminu, kiedy dokładnie to nastąpi.


Reklama

 

- Na pewno o tym poinformujemy – uspokaja jednak.

 

Przygotowywany obecnie dokument dokładnie nosi nazwę: „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej oraz z materiałami do decyzji środowiskowych”. Wykonuje to studium firma IVIA z Katowic. Ma ono kosztować 4,797 mln zł. Firma na opracowanie dokumentu ma 37 miesięcy od daty podpisania umowy. Studium, po jego akceptacji, będzie stanowiło główny materiał, niezbędny do przygotowania już konkretnej dokumentacji technicznej.

 

Reklama

Planowana obwodnica będzie jednojezdniową drogą klasy GP o nośności konstrukcji nawierzchni 11,5 t/oś. W ramach inwestycji zaplanowano węzeł drogowy w okolicy miejscowości Korpele, skrzyżowania z drogami lokalnymi, obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych do obwodnicy.

 

Prace budowlane dla tej inwestycji zaplanowano na lata 2026 - 2028. Obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy i dalekobieżny ze Szczytna, poprawiając zarówno komfort podróży, jak i życia mieszkańców miasta.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Będzie swoja woda
  Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

  Robert Częścik


  2021-09-19 13:26:06
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

  XXX


  2021-09-19 11:39:24
 • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
  Żenada żłobek w szkole

  Andrzej


  2021-09-19 08:01:04
 • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
  13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

  Potężny LegwanZORD


  2021-09-18 23:07:50
 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24

Reklama