Reklama


Reklama

Olszyny z murawą lepszą niż na Stadionie Narodowym (zdjęcia)


Nowoczesny system automatycznego nawadniania zamontowano właśnie na płycie boiska piłkarskiego w Olszynach. Na stadionie pojawiły się też nowe trybuny. Takiego obiektu mieszkańcom gminy Szczytno z pewnością zazdroszczą „miastowi” ze Szczytna.Mimo że Szczytno ma ponad 20 tysięcy mieszkańców wciąż nie może doczekać się stadionu z prawdziwego zdarzenia. Obiekt przy ulicy Śląskiej wciąż podupada, mimo że od kilku lat mówi się o jego remoncie, czy całkowitej nawet przebudowie. Temat odżywa przy każdej kampanii wyborczej, potem umiera...

 

Z kolei boisko przy ulicy Ostrołęckiej należy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Co jakiś czas pojawia się informacja, że miasto chętnie by je przejęło. Konkretnych działań brakuje. Sam obiekt też jednak wymagałby solidnej renowacji, a o takich nowoczesnych technologiach, które właśnie zamontowano na płycie gminnego boiska w Olszynach można jedynie pomarzyć.


Reklama

 

Reklama

Modernizacja boiska w Olszynach trwa od kilku miesięcy.

 

- Szacowany koszt prac to ponad 80 tys. zł – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Z czego 39,5 tys. zł pozyskaliśmy z w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.”. Liczę, że stadion będzie taką naszą perełką, no i najważniejsze, że wraz z nim przyjdą w końcu sukcesy piłkarskie, bo myślę, że nasi piłkarze tego obiektu, po zakończeniu prac, nie będą mogli się wstydzić.

 

W ramach modernizacji w płytę boiska wmontowano automatyczny system nawadniania. - Jest w pełni zautomatyzowany – mówi wójt Wojciechowski. - Obejmuje całą murawę. Reaguje na suszę. Gdy nie ma opadów, sam nawadnia murawę. Gdy są opady, nie załącza się. Można nim sterować nawet telefonem komórkowym. Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie, które pomoże utrzymać murawę w odpowiednim stanie.

 

Na boisku pojawiły się też już dodatkowe trybuny na 104 miejsca. Do końca roku mają zostać tam też zamontowane piłkochwyty.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04