Sobota, 25 Styczeń, Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Olszyny z murawą lepszą niż na Stadionie Narodowym (zdjęcia)


Nowoczesny system automatycznego nawadniania zamontowano właśnie na płycie boiska piłkarskiego w Olszynach. Na stadionie pojawiły się też nowe trybuny. Takiego obiektu mieszkańcom gminy Szczytno z pewnością zazdroszczą „miastowi” ze Szczytna.



Mimo że Szczytno ma ponad 20 tysięcy mieszkańców wciąż nie może doczekać się stadionu z prawdziwego zdarzenia. Obiekt przy ulicy Śląskiej wciąż podupada, mimo że od kilku lat mówi się o jego remoncie, czy całkowitej nawet przebudowie. Temat odżywa przy każdej kampanii wyborczej, potem umiera...

 

Z kolei boisko przy ulicy Ostrołęckiej należy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Co jakiś czas pojawia się informacja, że miasto chętnie by je przejęło. Konkretnych działań brakuje. Sam obiekt też jednak wymagałby solidnej renowacji, a o takich nowoczesnych technologiach, które właśnie zamontowano na płycie gminnego boiska w Olszynach można jedynie pomarzyć.


Reklama

 

Modernizacja boiska w Olszynach trwa od kilku miesięcy.

 

- Szacowany koszt prac to ponad 80 tys. zł – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Z czego 39,5 tys. zł pozyskaliśmy z w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.”. Liczę, że stadion będzie taką naszą perełką, no i najważniejsze, że wraz z nim przyjdą w końcu sukcesy piłkarskie, bo myślę, że nasi piłkarze tego obiektu, po zakończeniu prac, nie będą mogli się wstydzić.

Reklama

 

W ramach modernizacji w płytę boiska wmontowano automatyczny system nawadniania. - Jest w pełni zautomatyzowany – mówi wójt Wojciechowski. - Obejmuje całą murawę. Reaguje na suszę. Gdy nie ma opadów, sam nawadnia murawę. Gdy są opady, nie załącza się. Można nim sterować nawet telefonem komórkowym. Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie, które pomoże utrzymać murawę w odpowiednim stanie.

 

Na boisku pojawiły się też już dodatkowe trybuny na 104 miejsca. Do końca roku mają zostać tam też zamontowane piłkochwyty.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-01-22 14:10:30

Coś więcej niż tylko IV liga?

  • Poniedziałek, 2020-01-20 12:08:02

Ciężarówka zderzyła się z bmw (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2020-01-20 10:10:21

Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)

Reklama


Komentarze

  • Koperta czy dobre słowo?
    jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
    Autor: seb
    2020-01-24 10:55:29
  • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
    Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
    Autor: atom
    2020-01-24 10:46:39
  • Galeria Jurand odsłania tajemnice
    Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
    Autor: Zbyszek
    2020-01-24 10:20:00
  • Nie wszyscy porzucają Szczytno
    To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
    Autor: lena
    2020-01-24 09:25:18
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
    Autor: Manek
    2020-01-23 22:40:00
  • Koperta czy dobre słowo?
    Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
    Autor: Arek
    2020-01-23 22:08:06
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
    Autor: pirania
    2020-01-23 20:48:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
    Autor: massakra
    2020-01-23 20:42:24
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
    Autor: czytelnik
    2020-01-23 19:25:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
    Autor: Atom
    2020-01-23 16:20:43