Reklama


Reklama

Olszyny z murawą lepszą niż na Stadionie Narodowym (zdjęcia)


Nowoczesny system automatycznego nawadniania zamontowano właśnie na płycie boiska piłkarskiego w Olszynach. Na stadionie pojawiły się też nowe trybuny. Takiego obiektu mieszkańcom gminy Szczytno z pewnością zazdroszczą „miastowi” ze Szczytna.



Mimo że Szczytno ma ponad 20 tysięcy mieszkańców wciąż nie może doczekać się stadionu z prawdziwego zdarzenia. Obiekt przy ulicy Śląskiej wciąż podupada, mimo że od kilku lat mówi się o jego remoncie, czy całkowitej nawet przebudowie. Temat odżywa przy każdej kampanii wyborczej, potem umiera...

 

Z kolei boisko przy ulicy Ostrołęckiej należy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Co jakiś czas pojawia się informacja, że miasto chętnie by je przejęło. Konkretnych działań brakuje. Sam obiekt też jednak wymagałby solidnej renowacji, a o takich nowoczesnych technologiach, które właśnie zamontowano na płycie gminnego boiska w Olszynach można jedynie pomarzyć.


Reklama

 

Reklama

Modernizacja boiska w Olszynach trwa od kilku miesięcy.

 

- Szacowany koszt prac to ponad 80 tys. zł – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. - Z czego 39,5 tys. zł pozyskaliśmy z w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.”. Liczę, że stadion będzie taką naszą perełką, no i najważniejsze, że wraz z nim przyjdą w końcu sukcesy piłkarskie, bo myślę, że nasi piłkarze tego obiektu, po zakończeniu prac, nie będą mogli się wstydzić.

 

W ramach modernizacji w płytę boiska wmontowano automatyczny system nawadniania. - Jest w pełni zautomatyzowany – mówi wójt Wojciechowski. - Obejmuje całą murawę. Reaguje na suszę. Gdy nie ma opadów, sam nawadnia murawę. Gdy są opady, nie załącza się. Można nim sterować nawet telefonem komórkowym. Myślę, że jest to ciekawe rozwiązanie, które pomoże utrzymać murawę w odpowiednim stanie.

 

Na boisku pojawiły się też już dodatkowe trybuny na 104 miejsca. Do końca roku mają zostać tam też zamontowane piłkochwyty.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42