Reklama


Reklama

Olsztyn: szpital MSWiA wstrzymał przyjęcia na oddział onkologiczny


Szpital MSWiA w Olsztynie wstrzymał czasowo przyjęcia pacjentów na oddział kliniczny Onkologii i Immunoonkologii z Ośrodkiem Dziennym Terapii Onkologicznej. Wiąże się to z potwierdzeniem COVID-19 u pacjentki, która przebywała na tym oddziale.We wtorkowym komunikacie podano, że dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie zadecydowała o czasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów do Ośrodka Dziennego i na oddział kliniczny Onkologii i Immunoonkologii.

 

"Ma to związek z powzięciem informacji o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 w rodzinie pacjentki przebywającej w ubiegłym tygodniu w oddziale klinicznym Onkologii i Immunoonkologii. Po zgłoszeniu sanepid wykonał pacjentce test wymazowy, który dał wynik potwierdzający zakażenie" – poinformowała placówka.


Reklama

 

Rzecznik prasowy szpitala MSWiA dr Tomasz Kos podkreślił w rozmowie z PAP, że obecnie na oddziale nie ma nikogo z wynikiem pozytywnym.

 

Dodał, że w trosce o bezpieczeństwo trwają badania kontrolne pacjentów i personelu medycznego w kierunku koronawirusa.

 

Dyrekcja olsztyńskiej polikliniki poinformowała również, że poradnie onkologiczne, pozostałe oddziały szpitala i kliniczny szpitalny oddział ratunkowy funkcjonują normalnie.

Reklama

 

We wtorek zakażenie koronawirusem potwierdzono u 21 osób z woj. warmińsko-mazurskiego. Dotychczas w regionie – jak wynika z danych służb wojewody – zanotowano w sumie 760 zakażeń; 7 z tych osób zmarło, a 345 wyzdrowiało.

 

(PAP)

Autor: Marcin Boguszewski

mbo/ joz/Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze