Środa, 27 Maj, Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę


Oliwia Grajko w tym roku ukończyła szóstą klasę Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie. Średnia jej ocen wyniosła 6.0 i otrzymała nagrodę dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Na co dzień Oliwia jest beztroską i uśmiechniętą nastolatką, pełną nowych pomysłów i marzeń. Jej pasją są rolki i taniec towarzyski, a jednym z największych marzeń – zdanie do szkoły aktorskiej i zagranie w prawdziwych sztukach teatralnych i filmach.Oliwia opowiada, że nauka nigdy nie sprawiała jej kłopotu i właściwie od początku swojej edukacji otrzymywała wysokie oceny.

 

- W klasach początkowych miałam świadectwa z wyróżnieniem, a w kolejnych latach z czerwonym paskiem ze średnią ocen 5,70. A okrągłe 6.0? Chyba dzięki nauczycielom i systematycznej nauce... Po prostu tak to jakoś wyszło – mówi skromnie Oliwia.

 

Oliwia Grajko z mamą.

 

 

 

Bez wahania twierdzi, że lubi wszystkie szkolne przedmioty jednak szczególnie pociąga ją język polski, bo rozwija jej zainteresowania związane z aktorstwem. Kariera teatralna i filmowa jest bowiem jednym z największych marzeń Oliwii. Pragnie w przyszłości dostać się do szkoły aktorskiej, a tymczasem szlifuje swój sceniczny talent udziałem w zajęciach szkolnego koła teatralnego.

 

- Wzięłam już nawet udział w kilku spektaklach, a w jednym z nich zagrałam nawet główną rolę, typowo męską, ponieważ musiałam zagrać króla Heroda – dodaje ze śmiechem. Mimo niewielu lat, już teraz próbuje wejść na sceny i ekrany jak prawdziwa aktorka. Przyznaje, że brała udział w castingu do jednych z polskich filmów, oczywiście jako statystka, ale bezskutecznie. - Okazało się, że miałam zbyt ciemną karnację – wyjaśnia i dodaje bez wahania, że jej ekranowymi idolkami są Julia Roberts i Angelina Jolie.


Reklama

 

Pasją utalentowanej 13-latki jest również taniec.

 

- Uwielbiam taniec nowoczesny, ale najbardziej jednak chciałabym się sprawdzić w tańcu towarzyskim. Szkoda, że w Świętajnie odwołane zostały zajęcia z tańca, bo wcześniej takie były.

 

 

Tygodniowy plan zajęć Oliwii jest bardzo napięty. Poza obowiązkową nauką w szkole, dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Szczytna na zajęcia z języka angielskiego i na basen. Bardzo dzielnie wspomaga ją w tych działaniach dziadek, który swoją ukochaną wnuczkę przywozi do Szczytna i czeka na zakończenie zajęć.

 

- Moje wyniki i średnia w szkole jest, według mnie, największym prezentem, jaki mogę dać swoim dziadkom, którzy tak bardzo we mnie wierzą i cieszą się z każdego mojego sukcesu.

 

Pomimo tak napiętego harmonogramu, znajduje oczywiście wolny czas na spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. Do jej ulubionych zajęć należy jazda na rolkach. Oliwia zaznacza, że każdą wolną chwilę wykorzystuje właśnie na tę formę rekreacji i aktywności ruchowej.

 

Mama Oliwii uważa, że dzisiejszym uczniom jest trudniej niż kiedyś.

Reklama

 

- Obecnie na uczniach spoczywa dużo więcej obowiązków edukacyjnych niż to było dawniej – mówi pani Katarzyna. Pani Katarzyna uważa, że dawniej nie było tak napiętego programu dla uczniów niż dziś. Wydaje mi się, że kiedy byłam w wieku Oliwii ja i moi rówieśnicy mieliśmy więcej wolnego czasu, który spędzaliśmy najczęściej na przydomowych podwórkach na licznych zabawach, a teraz jest zupełnie inaczej. Przy tym nawale zajęć zdarzy się, że Oliwii nie pójdzie dobrze jakaś klasówka czy sprawdzian, ale nie robimy z tego wielkiego problemu. Nie wywieramy na nią presji, że ma być najlepsza i ma mieć wyłącznie szóstki w szkole – podkreśla.

 

Na naukę w domu, przygotowanie się do lekcji dziewczynka poświęca dziennie co najmniej dwie godziny. Stara się niczego nie odkładać, być z lekcjami i nauka na bieżąco. I taka jest właśnie jej recepta na dobre wyniki. Systematyczność to podstawa i ją właśnie Oliwia zaleca swoim rówieśnikom.

 

Na co przeznaczy otrzymane stypendium? Jeszcze nie jest zdecydowana.

 

- Być może na jakieś kolonie lub też zajęcia, które będą rozwijać moje zainteresowania. Na pewno nie na słodycze ani na chipsy – dodaje ze śmiechem.Komentarze do artykułu

Wieslawa Kopacz

Wielkie gratulacje to dla nas wszystkich ogromna radosc.Jestesmy z Ciebie dumni Oliwko. ciocia Wiesia

Super

Powodzenia i samych sukcesów!

ewa

brawo! Uczcie się i rozwijajcie swoje pasje!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-12-21 14:41:55

„Trójka” spisała się na szóstkę

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38