Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę


Oliwia Grajko w tym roku ukończyła szóstą klasę Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie. Średnia jej ocen wyniosła 6.0 i otrzymała nagrodę dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Na co dzień Oliwia jest beztroską i uśmiechniętą nastolatką, pełną nowych pomysłów i marzeń. Jej pasją są rolki i taniec towarzyski, a jednym z największych marzeń – zdanie do szkoły aktorskiej i zagranie w prawdziwych sztukach teatralnych i filmach.Oliwia opowiada, że nauka nigdy nie sprawiała jej kłopotu i właściwie od początku swojej edukacji otrzymywała wysokie oceny.

 

- W klasach początkowych miałam świadectwa z wyróżnieniem, a w kolejnych latach z czerwonym paskiem ze średnią ocen 5,70. A okrągłe 6.0? Chyba dzięki nauczycielom i systematycznej nauce... Po prostu tak to jakoś wyszło – mówi skromnie Oliwia.

 

Oliwia Grajko z mamą.

 

 

 

Bez wahania twierdzi, że lubi wszystkie szkolne przedmioty jednak szczególnie pociąga ją język polski, bo rozwija jej zainteresowania związane z aktorstwem. Kariera teatralna i filmowa jest bowiem jednym z największych marzeń Oliwii. Pragnie w przyszłości dostać się do szkoły aktorskiej, a tymczasem szlifuje swój sceniczny talent udziałem w zajęciach szkolnego koła teatralnego.

 

- Wzięłam już nawet udział w kilku spektaklach, a w jednym z nich zagrałam nawet główną rolę, typowo męską, ponieważ musiałam zagrać króla Heroda – dodaje ze śmiechem. Mimo niewielu lat, już teraz próbuje wejść na sceny i ekrany jak prawdziwa aktorka. Przyznaje, że brała udział w castingu do jednych z polskich filmów, oczywiście jako statystka, ale bezskutecznie. - Okazało się, że miałam zbyt ciemną karnację – wyjaśnia i dodaje bez wahania, że jej ekranowymi idolkami są Julia Roberts i Angelina Jolie.

 

Pasją utalentowanej 13-latki jest również taniec.

 

- Uwielbiam taniec nowoczesny, ale najbardziej jednak chciałabym się sprawdzić w tańcu towarzyskim. Szkoda, że w Świętajnie odwołane zostały zajęcia z tańca, bo wcześniej takie były.

 

 

Tygodniowy plan zajęć Oliwii jest bardzo napięty. Poza obowiązkową nauką w szkole, dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Szczytna na zajęcia z języka angielskiego i na basen. Bardzo dzielnie wspomaga ją w tych działaniach dziadek, który swoją ukochaną wnuczkę przywozi do Szczytna i czeka na zakończenie zajęć.


 

- Moje wyniki i średnia w szkole jest, według mnie, największym prezentem, jaki mogę dać swoim dziadkom, którzy tak bardzo we mnie wierzą i cieszą się z każdego mojego sukcesu.

 

Pomimo tak napiętego harmonogramu, znajduje oczywiście wolny czas na spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. Do jej ulubionych zajęć należy jazda na rolkach. Oliwia zaznacza, że każdą wolną chwilę wykorzystuje właśnie na tę formę rekreacji i aktywności ruchowej.

 

Mama Oliwii uważa, że dzisiejszym uczniom jest trudniej niż kiedyś.

 

- Obecnie na uczniach spoczywa dużo więcej obowiązków edukacyjnych niż to było dawniej – mówi pani Katarzyna. Pani Katarzyna uważa, że dawniej nie było tak napiętego programu dla uczniów niż dziś. Wydaje mi się, że kiedy byłam w wieku Oliwii ja i moi rówieśnicy mieliśmy więcej wolnego czasu, który spędzaliśmy najczęściej na przydomowych podwórkach na licznych zabawach, a teraz jest zupełnie inaczej. Przy tym nawale zajęć zdarzy się, że Oliwii nie pójdzie dobrze jakaś klasówka czy sprawdzian, ale nie robimy z tego wielkiego problemu. Nie wywieramy na nią presji, że ma być najlepsza i ma mieć wyłącznie szóstki w szkole – podkreśla.

 

Na naukę w domu, przygotowanie się do lekcji dziewczynka poświęca dziennie co najmniej dwie godziny. Stara się niczego nie odkładać, być z lekcjami i nauka na bieżąco. I taka jest właśnie jej recepta na dobre wyniki. Systematyczność to podstawa i ją właśnie Oliwia zaleca swoim rówieśnikom.

 

Na co przeznaczy otrzymane stypendium? Jeszcze nie jest zdecydowana.

 

- Być może na jakieś kolonie lub też zajęcia, które będą rozwijać moje zainteresowania. Na pewno nie na słodycze ani na chipsy – dodaje ze śmiechem.Komentarze do artykułu

Wieslawa Kopacz

Wielkie gratulacje to dla nas wszystkich ogromna radosc.Jestesmy z Ciebie dumni Oliwko. ciocia Wiesia

Super

Powodzenia i samych sukcesów!

ewa

brawo! Uczcie się i rozwijajcie swoje pasje!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-12-21 14:41:55

„Trójka” spisała się na szóstkę


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07