Reklama


Reklama

Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę


Oliwia Grajko w tym roku ukończyła szóstą klasę Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie. Średnia jej ocen wyniosła 6.0 i otrzymała nagrodę dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Na co dzień Oliwia jest beztroską i uśmiechniętą nastolatką, pełną nowych pomysłów i marzeń. Jej pasją są rolki i taniec towarzyski, a jednym z największych marzeń – zdanie do szkoły aktorskiej i zagranie w prawdziwych sztukach teatralnych i filmach.Oliwia opowiada, że nauka nigdy nie sprawiała jej kłopotu i właściwie od początku swojej edukacji otrzymywała wysokie oceny.

 

- W klasach początkowych miałam świadectwa z wyróżnieniem, a w kolejnych latach z czerwonym paskiem ze średnią ocen 5,70. A okrągłe 6.0? Chyba dzięki nauczycielom i systematycznej nauce... Po prostu tak to jakoś wyszło – mówi skromnie Oliwia.

 

Oliwia Grajko z mamą.

 

 

 

Bez wahania twierdzi, że lubi wszystkie szkolne przedmioty jednak szczególnie pociąga ją język polski, bo rozwija jej zainteresowania związane z aktorstwem. Kariera teatralna i filmowa jest bowiem jednym z największych marzeń Oliwii. Pragnie w przyszłości dostać się do szkoły aktorskiej, a tymczasem szlifuje swój sceniczny talent udziałem w zajęciach szkolnego koła teatralnego.

 

- Wzięłam już nawet udział w kilku spektaklach, a w jednym z nich zagrałam nawet główną rolę, typowo męską, ponieważ musiałam zagrać króla Heroda – dodaje ze śmiechem. Mimo niewielu lat, już teraz próbuje wejść na sceny i ekrany jak prawdziwa aktorka. Przyznaje, że brała udział w castingu do jednych z polskich filmów, oczywiście jako statystka, ale bezskutecznie. - Okazało się, że miałam zbyt ciemną karnację – wyjaśnia i dodaje bez wahania, że jej ekranowymi idolkami są Julia Roberts i Angelina Jolie.


Reklama

 

Pasją utalentowanej 13-latki jest również taniec.

 

- Uwielbiam taniec nowoczesny, ale najbardziej jednak chciałabym się sprawdzić w tańcu towarzyskim. Szkoda, że w Świętajnie odwołane zostały zajęcia z tańca, bo wcześniej takie były.

 

 

Tygodniowy plan zajęć Oliwii jest bardzo napięty. Poza obowiązkową nauką w szkole, dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Szczytna na zajęcia z języka angielskiego i na basen. Bardzo dzielnie wspomaga ją w tych działaniach dziadek, który swoją ukochaną wnuczkę przywozi do Szczytna i czeka na zakończenie zajęć.

 

- Moje wyniki i średnia w szkole jest, według mnie, największym prezentem, jaki mogę dać swoim dziadkom, którzy tak bardzo we mnie wierzą i cieszą się z każdego mojego sukcesu.

 

Pomimo tak napiętego harmonogramu, znajduje oczywiście wolny czas na spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. Do jej ulubionych zajęć należy jazda na rolkach. Oliwia zaznacza, że każdą wolną chwilę wykorzystuje właśnie na tę formę rekreacji i aktywności ruchowej.

 

Mama Oliwii uważa, że dzisiejszym uczniom jest trudniej niż kiedyś.

Reklama

 

- Obecnie na uczniach spoczywa dużo więcej obowiązków edukacyjnych niż to było dawniej – mówi pani Katarzyna. Pani Katarzyna uważa, że dawniej nie było tak napiętego programu dla uczniów niż dziś. Wydaje mi się, że kiedy byłam w wieku Oliwii ja i moi rówieśnicy mieliśmy więcej wolnego czasu, który spędzaliśmy najczęściej na przydomowych podwórkach na licznych zabawach, a teraz jest zupełnie inaczej. Przy tym nawale zajęć zdarzy się, że Oliwii nie pójdzie dobrze jakaś klasówka czy sprawdzian, ale nie robimy z tego wielkiego problemu. Nie wywieramy na nią presji, że ma być najlepsza i ma mieć wyłącznie szóstki w szkole – podkreśla.

 

Na naukę w domu, przygotowanie się do lekcji dziewczynka poświęca dziennie co najmniej dwie godziny. Stara się niczego nie odkładać, być z lekcjami i nauka na bieżąco. I taka jest właśnie jej recepta na dobre wyniki. Systematyczność to podstawa i ją właśnie Oliwia zaleca swoim rówieśnikom.

 

Na co przeznaczy otrzymane stypendium? Jeszcze nie jest zdecydowana.

 

- Być może na jakieś kolonie lub też zajęcia, które będą rozwijać moje zainteresowania. Na pewno nie na słodycze ani na chipsy – dodaje ze śmiechem.Komentarze do artykułu

Wieslawa Kopacz

Wielkie gratulacje to dla nas wszystkich ogromna radosc.Jestesmy z Ciebie dumni Oliwko. ciocia Wiesia

Super

Powodzenia i samych sukcesów!

ewa

brawo! Uczcie się i rozwijajcie swoje pasje!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-12-21 14:41:55

„Trójka” spisała się na szóstkę

Reklama


Komentarze

 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04