Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę


Oliwia Grajko w tym roku ukończyła szóstą klasę Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie. Średnia jej ocen wyniosła 6.0 i otrzymała nagrodę dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Na co dzień Oliwia jest beztroską i uśmiechniętą nastolatką, pełną nowych pomysłów i marzeń. Jej pasją są rolki i taniec towarzyski, a jednym z największych marzeń – zdanie do szkoły aktorskiej i zagranie w prawdziwych sztukach teatralnych i filmach.Oliwia opowiada, że nauka nigdy nie sprawiała jej kłopotu i właściwie od początku swojej edukacji otrzymywała wysokie oceny.

 

- W klasach początkowych miałam świadectwa z wyróżnieniem, a w kolejnych latach z czerwonym paskiem ze średnią ocen 5,70. A okrągłe 6.0? Chyba dzięki nauczycielom i systematycznej nauce... Po prostu tak to jakoś wyszło – mówi skromnie Oliwia.

 

Oliwia Grajko z mamą.

 

 

 

Bez wahania twierdzi, że lubi wszystkie szkolne przedmioty jednak szczególnie pociąga ją język polski, bo rozwija jej zainteresowania związane z aktorstwem. Kariera teatralna i filmowa jest bowiem jednym z największych marzeń Oliwii. Pragnie w przyszłości dostać się do szkoły aktorskiej, a tymczasem szlifuje swój sceniczny talent udziałem w zajęciach szkolnego koła teatralnego.

 

- Wzięłam już nawet udział w kilku spektaklach, a w jednym z nich zagrałam nawet główną rolę, typowo męską, ponieważ musiałam zagrać króla Heroda – dodaje ze śmiechem. Mimo niewielu lat, już teraz próbuje wejść na sceny i ekrany jak prawdziwa aktorka. Przyznaje, że brała udział w castingu do jednych z polskich filmów, oczywiście jako statystka, ale bezskutecznie. - Okazało się, że miałam zbyt ciemną karnację – wyjaśnia i dodaje bez wahania, że jej ekranowymi idolkami są Julia Roberts i Angelina Jolie.

 

Pasją utalentowanej 13-latki jest również taniec.

 

- Uwielbiam taniec nowoczesny, ale najbardziej jednak chciałabym się sprawdzić w tańcu towarzyskim. Szkoda, że w Świętajnie odwołane zostały zajęcia z tańca, bo wcześniej takie były.

 

 

Tygodniowy plan zajęć Oliwii jest bardzo napięty. Poza obowiązkową nauką w szkole, dwa razy w tygodniu przyjeżdża do Szczytna na zajęcia z języka angielskiego i na basen. Bardzo dzielnie wspomaga ją w tych działaniach dziadek, który swoją ukochaną wnuczkę przywozi do Szczytna i czeka na zakończenie zajęć.


 

- Moje wyniki i średnia w szkole jest, według mnie, największym prezentem, jaki mogę dać swoim dziadkom, którzy tak bardzo we mnie wierzą i cieszą się z każdego mojego sukcesu.

 

Pomimo tak napiętego harmonogramu, znajduje oczywiście wolny czas na spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi. Do jej ulubionych zajęć należy jazda na rolkach. Oliwia zaznacza, że każdą wolną chwilę wykorzystuje właśnie na tę formę rekreacji i aktywności ruchowej.

 

Mama Oliwii uważa, że dzisiejszym uczniom jest trudniej niż kiedyś.

 

- Obecnie na uczniach spoczywa dużo więcej obowiązków edukacyjnych niż to było dawniej – mówi pani Katarzyna. Pani Katarzyna uważa, że dawniej nie było tak napiętego programu dla uczniów niż dziś. Wydaje mi się, że kiedy byłam w wieku Oliwii ja i moi rówieśnicy mieliśmy więcej wolnego czasu, który spędzaliśmy najczęściej na przydomowych podwórkach na licznych zabawach, a teraz jest zupełnie inaczej. Przy tym nawale zajęć zdarzy się, że Oliwii nie pójdzie dobrze jakaś klasówka czy sprawdzian, ale nie robimy z tego wielkiego problemu. Nie wywieramy na nią presji, że ma być najlepsza i ma mieć wyłącznie szóstki w szkole – podkreśla.

 

Na naukę w domu, przygotowanie się do lekcji dziewczynka poświęca dziennie co najmniej dwie godziny. Stara się niczego nie odkładać, być z lekcjami i nauka na bieżąco. I taka jest właśnie jej recepta na dobre wyniki. Systematyczność to podstawa i ją właśnie Oliwia zaleca swoim rówieśnikom.

 

Na co przeznaczy otrzymane stypendium? Jeszcze nie jest zdecydowana.

 

- Być może na jakieś kolonie lub też zajęcia, które będą rozwijać moje zainteresowania. Na pewno nie na słodycze ani na chipsy – dodaje ze śmiechem.Komentarze do artykułu

Super

Powodzenia i samych sukcesów!

ewa

brawo! Uczcie się i rozwijajcie swoje pasje!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-12-21 14:41:55

„Trójka” spisała się na szóstkę


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14