Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Olimpijczyk rozbudził nadzieję... w pierwszym secie


Siatkarze Olimpijczyka Szczytno, niestety, przegrali na własnym boisku z zespołem Cresovia Górowo Iławeckie w ramach warmińsko-mazurskiej III ligi. Początek meczu nie zapowiadał jednak przegranej, bo nasi siatkarze pierwszy set wygrali 25:21.



Mecz odbył się w niedzielę w Szczytnie. Po pierwszym secie wydawało się, że powrót ligowej siatkówki do Szczytna zaczniemy zwycięstwem na własnym boisku. Na ten powrót czekaliśmy siedem lat, dlatego jak na warunki Szczytna na widowni było całkiem sporo kibiców.

 

- I nie ukrywam, że chcieliśmy zrobić im niespodziankę – mówi Rafał Zawalniak, jeden z grających trenerów Olimpijczyka. - Niestety, okazało się, że musieliśmy zweryfikować swoje plany, bo nasi rywale okazali się nieco skuteczniejsi. Szkoda tej porażki, ale myślę, że musimy jeszcze nieco się zgrać i z meczu na mecz powinno być lepiej.

 

Pierwszy set naprawdę wyglądał dobrze, bo nasi siatkarze skuteczni byli w bloku, a w ataku grali kombinacyjnie, co przysparzało siatkarzom z Górowa wielu kłopotów.

 

- W naszej drużynie funkcjonował każdy element siatkarskiego rzemiosła, co przyniosło efekt w postaci wygranej pierwszej partii spotkania – ocenia Mariusz Myślak, grający trener Olimpijczyka. - W następnych setach nasz zespół rotował składem, przez co wkradło się nieco nerwowości, a drużynie przyjezdnej pozwoliło uwierzyć, że może wygrać mecz w Szczytnie. Goście wzmocnili zagrywkę, co okazało się ich kluczem do zwycięstwa i całe spotkanie wygrała drużyna z Górowa Iławeckiego 1:3 (25:22, 18:25, 22:25,19:25).


 

UKS OLIMPIJCZYK SZCZYTNO: Rafał Zawalniak, Włodzimierz Litwiejko, Adam Ogrodowczyk, Michał Kobus, Filip Kowalewski, Konrad Drężek, Oliwier Drach, Maciej Olbryś, Dawid Turkot, Paweł Kozłowski, Rafał Pyśk, Konrad Piwowarski, Tomasz Olender. Trenerem zespołu jest Mariusz Myślak.

 

 

Wyniki 2 kolejki:

 

UKS Olimpijczyk Szczytno - Team Cresovia Górowo Iławeckie 1:3 (25:21, 18:25, 22:25, 19:25)

SMS Panorama Działdowo - Masuria Volley Giżycko 0:3 (11:25, 23:25, 12:25)

MLKS Olimpia Kisielice - KSD Energoutil Ełk 2:3 (28:26, 25:27, 12:25, 25:22, 8:15)

KPS Gietrzwałd - SMS Ostróda 24 października

 

Tabela

 

1 Masuria Volley Giżycko 2 4 6:1

2 KSD Energoutil Ełk 2 4 6:3

3 Team Cresovia Górowo Iławeckie 1 2 3:1

4 SMS Ostróda 1 2 3:2

5 MLKS Olimpia Kisielice 2 2 4:6

6 UKS Olimpijczyk Szczytno 2 2 2:6

7 SMS Panorama Działdowo 2 2 1:6

8 KPS Gietrzwałd 0 0 0:0

9 Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński 0 0 0:0

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Tomaszu TK, Ty z kolei przesadziłeś w drugą stronę!
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:53:47
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ja też bym chętnie się zapoznał z tym słownikiem, ale nie będąc zaproszony na jego prezentację w muzeum - nie wiem, w jakim trybie mam zgłosić swoje zainteresowanie, bo w spotkaniach promocyjnych uczestniczyć nie mogę.
    Autor: Śmieszek
    2019-11-15 11:50:29
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Włodarze powinni wziąć pod uwagę, że większość ludzi na niskich stanowiskach nie ma możliwości podwyższenia swoich kwalifikacji, co za tym idzie żadnej pracy nie znajdzie po zwolnieniu lub obcince... ci ludzie ledwo dają radę ciągnąć od 1 do 1. Po co są tworzone bezużyteczne stanowiska w gminie, roczne wynagrodzenia wartości fortuny... Opamiętajcie się, no biedni dalej biednieją, bogaci dalej się bogacą
    Autor: Zaniepokojona
    2019-11-15 10:55:12
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Pani lub też Panie \"lik\". Oczywiście, że takie konsultacje były przeprowadzone i w tym celu proponuję zapoznać się z lekturą \"Słownika mowy mazurskiej\", gdzie w przedmowie piszę, iż obecnie jest rozróżnialnych 5 dialektów. Jest to dość duży obszar, co sprawia, że trudno byłoby dotrzeć do tych wszystkich, którzy znają i pamiętają etnolekt mazurski.
    Autor: Robert Arbatowski
    2019-11-15 07:14:14
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Właśnie oglądałam magazyn śledczy Anity Gargas o lokalnym PSL-u. Polecam oglądać. Co do tematu, to ta władza, dokładnie ta władza oszczędza na wszystkim tylko nie na sobie. Gminą, Miastem i Powiatem rządzi psl, więc raczej nie może nas to dziwić. Cytowane zmiany wymiary zatrudnienia dotyczą najmniej zarabiających, najczęściej najniższą krajową. A dlaczego zmniejszać etaty? aby po podwyższeniu najniższego wynagrodzenia defakto wynagrodzenia tym osobom nie wzrosły. A ile zarabia władza? Przykład gminy wiejskiej za 2018r.: 7 osób zarabia 28,5%!!! całego budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia pracowników urzędu gminy (w sumie 46,5 etatu zgodnie z regulaminem urzędu z 2016r., nowszego nie znalazłam). Te 7 osób to, (wynagrodzenia wg danych z oświadczeń majątkowych): wójt-144.353,28 zł, wice wójt-104.633,61 zł, sekretarz-91.441,48 zł, skarbnik-84.594,07 zł, kierownicy referatów (3 osoby)-91.441,48 zł, 76.163,27 zł, 70.728,61 zł (nie wszystkie oświadczenia za 2018r. są na stronie, więc tych których nie ma, policzyłam średnie z 2017 i 2016), co daje 663.355,80 zł + pochodne wynagrodzenia 121.047,26 co daje 784.403,06 zł. W uchwale za realizację budżetu gminy za 2018 wynagrodzenia z pochodnymi urzędu gminy wyniosły 2.752.330,29 zł (str. 10 uchwały). Powyższe dane są ogólnie dostępne - oświadczenia majątkowe umieszczone na stronie, uchwała z realizacji budżetu za 2018r. ogłoszona w kwietniu 2019r. w dzienniku wojewódzkim województwa warmińsko-mazurskiego. I teraz dwie wisienki na torcie : zakup traktorka ogrodniczego za 9.499,06 zł dla szkoły, w której pracuje pan o którym pisze \"była zwolenniczka wójta\" (str. 50 uchwały). Druga to wymiana komentarzy na stronach Kurka Mazurskiego z panem podpisującym się \"Krassowski\" w temacie kosztów przygotowania dokumentacji \"Innopolice\", gdzie cytuję: \"Burmistrz wraz z radnymi koalicji zrezygnowali z największego zewnętrznego dofinansowania w historii miasta wydając na to 2 mln zł. Po co bić tą pianę?\" Rozumiecie? Wydali 2 mln zł na nie zrealizowany projekt, a teraz będą etaty najmniej zarabiającym obcinać bo brak kasy w budżecie!!! Radni poprzedniej kadencji za ten myk za 2 mln złotych nie powinni nawet złotówki diety wziąć, ale jak napisałam wyżej, oni będą oszczędzać na najbiedniejszych, nigdy na sobie. ps. jeśli w danych jest błąd zainteresowanych proszę o sprostowanie.
    Autor: jb
    2019-11-14 23:48:26
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Panie wójcie a może obniży Pan swoje wynagrodzenie o 30% i ratuje swoich pracowników. Proszę dać dobry przykład innym
    Autor: Ronin
    2019-11-14 22:05:54
  • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
    Wojciechowski mógłby przestać \"d ożywotnim\" wójtem i wrócić do straży rybackiej, tam się sprawdzał, a w gminie zaoszczędzone by sporo pieniiedzy i organizacja polepszyła by się natychmiast, do tej pory jest hamulcowym z dużą wypłatą.
    Autor: Natura
    2019-11-14 17:35:59
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Jw
    Autor: Jedno jest pewne, historia pokazala kim byl Pisudzki jego cele, uklady i nalecialosci wiec motocyklista z olszyn powinien odrobić lekcje historii nim ponownie.....
    2019-11-14 16:01:36
  • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
    Widzę, że pan Rząp przechodzi ze stanu larwalnego do stanu poczwarki. To dopiero będzie motyl. Jakie barwy nosić będzie i cóż zapylać chce ? Oto jest pytanie, być czy bytowanie :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-11-14 14:08:42
  • Wydali słownik gwary mazurskiej
    Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
    Autor: lik
    2019-11-14 12:57:30