Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół


Co najmniej sześciu uczniów ostatnich klas gimnazjalnych ze szkół powiatu szczycieńskiego nie powinno mieć problemów z dostaniem się do wybranej szkoły średniej. Decydują o tym ich naukowe sukcesy – uzyskane tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.



W konkursach przedmiotowych wyłaniani są finaliści i laureaci. Pierwsi muszą uzyskać 85% punktów podczas wojewódzkiego konkursu, drudzy – co najmniej 60%. Finaliści – zgodnie z konkursowymi regulaminami - mają pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół wyższego stopnia. Niewątpliwie jednak i na laureatów szkoły średnie patrzeć będą przychylnym okiem.

 

Spośród uczniów ostatnich klas gimnazjalnych w powiecie szczycieńskim, w tegorocznych konkursach sześć osób uzyskało tytuły finalistów, a dalszych sześć – laureatów. Warto dodać, że niektórzy uczniowie „wywalczyli” swoje laury podwójnie.


Reklama

 

Największą liczbą przedmiotowych „olimpijczyków” może się pochwalić gimnazjum sportowe w Zespole Szkół nr 3. Są to:


- Maja Sanford – laureatka konkursu z języka angielskiego oraz finalistka konkursu z języka niemieckiego;
- Jan Szymczak – laureat konkursu z fizyki oraz finalista konkursu z geografii;
- Maciej Rybaczyk – laureat konkursu z wiedzy o społeczeństwie;
- Grzegorz Jursza – laureat konkursu z biologii;
- Konrad Żelaznowski – finalista konkursu z języka angielskiego;
- Julia Malec – finalistka konkursu z języka polskiego;
- Kinga Tomaszek – finalistka konkursu z biologii.

Reklama

Szczycieńskie gimnazjum nr 1 ma jedną laureatkę i jedna finalistkę konkursu biologicznego. To (odpowiednio) Wiktoria Nosek oraz Natalia Zawrotna. Finalistami z biologii są także Jakub Gawdziński z Gimnazjum nr 2 oraz Juliusz Ejdys z gimnazjum w Rozogach. Z królową nauk, czyli matematyką nieźle poradził sobie natomiast Wojciech Derecki z Gimnazjum w Lipowcu i został finalistą tego konkursu przedmiotowego.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

No i w tym mieście nie ma talentów!

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-03-03 11:42:31

Rusza nabór do szkółki żeglarskiej

  • Czwartek, 2020-02-13 12:40:16

Co czeka szkołę w Kolonii?

  • Poniedziałek, 2019-12-23 11:26:03

Rodzice zapowiadają walkę o... szkołę

Reklama


Komentarze

  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

    Śmieszek


    2020-03-31 16:50:41
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

    Do Wyborca


    2020-03-31 16:46:29
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Wpierdol i na łańcuch

    Gieniu


    2020-03-31 16:29:12
  • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
    problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

    novi59


    2020-03-31 16:07:44
  • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
    Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

    Alisherov


    2020-03-31 14:52:12
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

    Tomcio


    2020-03-31 14:29:48
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

    Paweł


    2020-03-31 13:31:39
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

    Jestem przeciw wyborom


    2020-03-31 12:59:38
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

    szary obywatel


    2020-03-31 12:18:58
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Krzesło

    Zygi