Piątek, 29 Marca
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona -

Reklama


Reklama

Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół


Co najmniej sześciu uczniów ostatnich klas gimnazjalnych ze szkół powiatu szczycieńskiego nie powinno mieć problemów z dostaniem się do wybranej szkoły średniej. Decydują o tym ich naukowe sukcesy – uzyskane tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.



W konkursach przedmiotowych wyłaniani są finaliści i laureaci. Pierwsi muszą uzyskać 85% punktów podczas wojewódzkiego konkursu, drudzy – co najmniej 60%. Finaliści – zgodnie z konkursowymi regulaminami - mają pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół wyższego stopnia. Niewątpliwie jednak i na laureatów szkoły średnie patrzeć będą przychylnym okiem.

 

Spośród uczniów ostatnich klas gimnazjalnych w powiecie szczycieńskim, w tegorocznych konkursach sześć osób uzyskało tytuły finalistów, a dalszych sześć – laureatów. Warto dodać, że niektórzy uczniowie „wywalczyli” swoje laury podwójnie.


Reklama

 

Największą liczbą przedmiotowych „olimpijczyków” może się pochwalić gimnazjum sportowe w Zespole Szkół nr 3. Są to:


- Maja Sanford – laureatka konkursu z języka angielskiego oraz finalistka konkursu z języka niemieckiego;
- Jan Szymczak – laureat konkursu z fizyki oraz finalista konkursu z geografii;
- Maciej Rybaczyk – laureat konkursu z wiedzy o społeczeństwie;
- Grzegorz Jursza – laureat konkursu z biologii;
- Konrad Żelaznowski – finalista konkursu z języka angielskiego;
- Julia Malec – finalistka konkursu z języka polskiego;
- Kinga Tomaszek – finalistka konkursu z biologii.

Reklama

Szczycieńskie gimnazjum nr 1 ma jedną laureatkę i jedna finalistkę konkursu biologicznego. To (odpowiednio) Wiktoria Nosek oraz Natalia Zawrotna. Finalistami z biologii są także Jakub Gawdziński z Gimnazjum nr 2 oraz Juliusz Ejdys z gimnazjum w Rozogach. Z królową nauk, czyli matematyką nieźle poradził sobie natomiast Wojciech Derecki z Gimnazjum w Lipowcu i został finalistą tego konkursu przedmiotowego.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

No i w tym mieście nie ma talentów!

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    do :Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska. Oczywiście sprawa słuszna i potrzebna nie tylko od święta ale szczególnie na co dzień. Zaproszenie podczas konwencji wyborczej, skierowane do kandydatów, w okresie wyborów to jak to inaczej odebrać! W ten sposób słuszne działanie obarcza się taką otoczką. Czasami lepiej zrobić to w innym okresie lub nawet z mniejszą ilością uczestników. Jest wtedy większa wiarygodność. Działanie takie nie powinno mieć też charakteru akcyjnego bo jak wszystko co akcyjne w naszym kochanym kraju to tylko działanie promocyjne a nie wyraz rzeczywistej troski. Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt!!!

    marian


    2024-03-28 10:54:16
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Nie wszyscy przyszli na akcję z powodu wyborów samorządowych... Część uczestników przyszła, bo ważna dla nich jest Natura i piękna przyroda, o którą powinno się dnać na co dzień. Akcja ważna, potrzebna, ale niepotrzebnie przykrywają ją rozważania polityczne. Wszyscy dbajmy na co dzień o porządek, zwracajmy uwagę zaśmiecającym...

    Agnieszka Semeniuk-Czepczyńska


    2024-03-27 13:34:56
  • Poznaj dzielnicowych w akcji podczas plebiscytu #SuperDzielnicowy2024
    To jakas kpina. Jak ja mam oddac glos na superdzielnicowego jak ja nawet nie wiem kto nim jest. Glos powinien byc oddany za zaslugi a nie po pokazaniu zdjecia w gazecie. Czym zasluzyli sie dzielnicowi z naszego powiatu, mala podpowiedz. Niczym, po za pierdzeniem w fotel i pozowaniem do zdjec.

    Shazza


    2024-03-27 13:34:24
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że mała grupka ludzi chce tłumaczyć innym co jest dobre i co powinni robić. Oczywiście w kontekście nadchodzących wyborów. Większość z obecnych tam osób nie robiła tego z własnego przekonania tylko dlatego, że trzeba tam być bo niedługo wybory. Smutne jest jeszcze to, że niewielka ale zaangażowana grupa ludzi w wyborach decyduje za większość której nie chce się iść lub jak już idą to nawet nie zastanawiają się jak ich wybór będzie wpływał na ich codzienne życie. Potem pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie!!!!

    marian


    2024-03-27 10:33:52
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Tam się troszeczkę spędziło czasu????

    Laki


    2024-03-27 08:30:09
  • Robert Rubak: – czas na przetasowania w radzie
    Miałem przyjemność z bliska obserwować działania p. Rubaka w poprzedniej kampanii wyborczej. Liczyłem, iż nastąpi później okres jego współpracy z burmistrzem co uważałem za dużą szansę dla miasta i regionu. Wielka szkoda, iż p. burmistrz wybrał innych współpracowników. Mam nadzieję, iż p. Rubak znajdzie miejsce w nowej Radzie Powiatu.

    wiesław mądrzejowski


    2024-03-26 15:39:38
  • Więcej niż miasto... Czyli, jak Szczytno przekroczyło granice polityki dla dobra wspólnego (zdjęcia)
    Szkoda że wyborów nie ma co roku, przynajmniej wokół jeziora byłoby czysto. Ciekawe czy na koniec dali sobie buzi a może po buzi.

    mieszkaniec


    2024-03-26 14:50:11
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Współpraca z samorządem? A z kim się pan spotkał, p. Ochman nie należy do naszego samorządu. Brawo PIS, no i PO, w sumie PSL to też to samo.

    Mieszkaniec


    2024-03-26 11:59:15
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Bezpartyjny kandydat ale od Tuska :) No i z Myszyńca, ale skąd on się wziął w Szczytnie ?

    Marian


    2024-03-26 11:26:50
  • Wiceszef MSWIA Czesław Mroczek w Szczytnie
    Pani (?) Anno, jak się coś pisze to trzeba najpierw pomyśleć. Kiedy i gdzie p. Ochman, Stefan jakby kto pytał, obiecywał paliwo po 5 zł i dobrowolny ZUS? To uprawnienia Sejmu a burmistrzowi nawet Szczytna nic co tego.

    Rysiek T.


    2024-03-26 09:05:07

Reklama