Reklama


Reklama

Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół


Co najmniej sześciu uczniów ostatnich klas gimnazjalnych ze szkół powiatu szczycieńskiego nie powinno mieć problemów z dostaniem się do wybranej szkoły średniej. Decydują o tym ich naukowe sukcesy – uzyskane tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.W konkursach przedmiotowych wyłaniani są finaliści i laureaci. Pierwsi muszą uzyskać 85% punktów podczas wojewódzkiego konkursu, drudzy – co najmniej 60%. Finaliści – zgodnie z konkursowymi regulaminami - mają pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół wyższego stopnia. Niewątpliwie jednak i na laureatów szkoły średnie patrzeć będą przychylnym okiem.

 

Spośród uczniów ostatnich klas gimnazjalnych w powiecie szczycieńskim, w tegorocznych konkursach sześć osób uzyskało tytuły finalistów, a dalszych sześć – laureatów. Warto dodać, że niektórzy uczniowie „wywalczyli” swoje laury podwójnie.


Reklama

 

Największą liczbą przedmiotowych „olimpijczyków” może się pochwalić gimnazjum sportowe w Zespole Szkół nr 3. Są to:


- Maja Sanford – laureatka konkursu z języka angielskiego oraz finalistka konkursu z języka niemieckiego;
- Jan Szymczak – laureat konkursu z fizyki oraz finalista konkursu z geografii;
- Maciej Rybaczyk – laureat konkursu z wiedzy o społeczeństwie;
- Grzegorz Jursza – laureat konkursu z biologii;
- Konrad Żelaznowski – finalista konkursu z języka angielskiego;
- Julia Malec – finalistka konkursu z języka polskiego;
- Kinga Tomaszek – finalistka konkursu z biologii.

Reklama

Szczycieńskie gimnazjum nr 1 ma jedną laureatkę i jedna finalistkę konkursu biologicznego. To (odpowiednio) Wiktoria Nosek oraz Natalia Zawrotna. Finalistami z biologii są także Jakub Gawdziński z Gimnazjum nr 2 oraz Juliusz Ejdys z gimnazjum w Rozogach. Z królową nauk, czyli matematyką nieźle poradził sobie natomiast Wojciech Derecki z Gimnazjum w Lipowcu i został finalistą tego konkursu przedmiotowego.Komentarze do artykułu

Śmieszek

No i w tym mieście nie ma talentów!

Napisz

Reklama


Komentarze