Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół


Co najmniej sześciu uczniów ostatnich klas gimnazjalnych ze szkół powiatu szczycieńskiego nie powinno mieć problemów z dostaniem się do wybranej szkoły średniej. Decydują o tym ich naukowe sukcesy – uzyskane tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych.



W konkursach przedmiotowych wyłaniani są finaliści i laureaci. Pierwsi muszą uzyskać 85% punktów podczas wojewódzkiego konkursu, drudzy – co najmniej 60%. Finaliści – zgodnie z konkursowymi regulaminami - mają pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół wyższego stopnia. Niewątpliwie jednak i na laureatów szkoły średnie patrzeć będą przychylnym okiem.

 

Spośród uczniów ostatnich klas gimnazjalnych w powiecie szczycieńskim, w tegorocznych konkursach sześć osób uzyskało tytuły finalistów, a dalszych sześć – laureatów. Warto dodać, że niektórzy uczniowie „wywalczyli” swoje laury podwójnie.

 

Największą liczbą przedmiotowych „olimpijczyków” może się pochwalić gimnazjum sportowe w Zespole Szkół nr 3. Są to:


- Maja Sanford – laureatka konkursu z języka angielskiego oraz finalistka konkursu z języka niemieckiego;
- Jan Szymczak – laureat konkursu z fizyki oraz finalista konkursu z geografii;
- Maciej Rybaczyk – laureat konkursu z wiedzy o społeczeństwie;
- Grzegorz Jursza – laureat konkursu z biologii;
- Konrad Żelaznowski – finalista konkursu z języka angielskiego;
- Julia Malec – finalistka konkursu z języka polskiego;
- Kinga Tomaszek – finalistka konkursu z biologii.


Szczycieńskie gimnazjum nr 1 ma jedną laureatkę i jedna finalistkę konkursu biologicznego. To (odpowiednio) Wiktoria Nosek oraz Natalia Zawrotna. Finalistami z biologii są także Jakub Gawdziński z Gimnazjum nr 2 oraz Juliusz Ejdys z gimnazjum w Rozogach. Z królową nauk, czyli matematyką nieźle poradził sobie natomiast Wojciech Derecki z Gimnazjum w Lipowcu i został finalistą tego konkursu przedmiotowego.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

No i w tym mieście nie ma talentów!

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-03 19:33:22

Piasutno polską szkołą pisane

  • Środa, 2019-04-17 18:21:32

Dyrektorskie przetasowania w szkołach

  • Wtorek, 2019-04-02 09:48:16

Zwycięstwa mają w... tarczy


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21