Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Olimpijczycy przyjechali do Lipowca (zdjęcia)


Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara – polscy olimpijczycy we wtorek, 2 października odwiedzili Lipowiec. Spotkali się z uczniami gminnych szkół w ramach projektu edukacyjnego „Z podwórka na bieżnię”.Spotkanie ze sportowcami odbyło się na stadionie lekkoatletycznym w Lipowcu. Imprezę poprowadzili Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara. Pierwszy to olimpijczyk, Mistrz Europy na dystansie 400 m, pomysłodawca akcji stadionowej „BiegamBoLubię”, prezes Fundacji Wychowania przez Sport. Drugi, również olimpijczyk, to były wieloboista, Halowy Mistrz Świata i Europy, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Spotkanie rozpoczęto od części edukacyjnej, w której przedstawiono krótki materiał filmowy z historii lekkiej atletyki. Następnie prowadzący zadawali dzieciom pytania, a poprawne odpowiedzi były nagradzane upominkami. Po części edukacyjnej wszyscy przeszli na orlik lekkoatletyczny, na którym dokonano oficjalnego otwarcia imprezy.

 

Na czas szkolnej olimpiady zapłonął nawet ogień olimpijski. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach nastąpiło zakończenie i ceremonia dekoracji uczestników oraz wręczenie nagród. Dla wielu uczniów udział w imprezie to pierwsza styczność ze stadionem, bieżnią czy płotkami. To także pierwsze medale, które pamięta się przez całe życie. Był to projekt realizowany przez Fundację Wychowania przez Sport pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


 

Po zakończeniu wydarzenia „Z podwórka na bieżnię” odbyło się podsumowanie gminnego turnieju „Trenuj z mistrzem”, który realizowany był na boisku lekkoatletycznym w Lipowcu od marca bieżącego roku. Dzieci, które uczestniczyły w treningach otrzymały nagrody i dyplomy, a przedstawiciele szkół podziękowania.

 

 

źródło i Fot. UG SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze