Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Oleszkiewicz: - Ostatnie wybory pokazały, że mój czas się skończył


Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński, przejmuje Komitet Wyborczy Ziemia Szczycieńska. Do tej pory kierował nim Kazimierz Oleszkiewicz, były wicestarosta i były wiceburmistrz Szczytna.



Zaczynają się przedwyborcze układanki. Do wyborów samorządowych coraz bliżej, bo odbędą się one najprawdopodobniej w listopadzie. Kto prześpi najbliższe miesiące może przegapić załapanie się na mandat radnego, wójta, czy burmistrza. Na razie na naszym lokalnym podwórku partie i polityczne stowarzyszenia są dość niemrawe. Nie widać ani kandydatów, ani tym bardziej (a szkoda) pomysłów na dany samorząd.

 

Czas się skończył

Pierwszy ruch w kierunku wyborów wykonał komitet wyborczy Ziemia Szczycieńska. W skrócie i dużym uproszczeniu zmieniły się władze w tej strukturze, która działa jedynie podczas kampanii wyborczej. Szefem Ziemi Szczycieńskiej został wicestarosta szczycieński Marcin Nowociński. Zastąpił Kazimierza Oleszkiewicza.



- Ostatnie wybory pokazały, że mój czas się skończył i trzeba to zrozumieć, pogodzić się z tym i oddać pałeczkę młodszym – uzasadnia swoje odejście z KW Ziemia Szczycieńska Kazimierz Oleszkiewicz.


Reklama

 

Za duża partyjność

Kazimierz Oleszkiewicz w pierwszej i drugiej kadencji rady powiatu był wicestarostą, a w latach 1990 -1995 był wiceburmistrzem Szczytna.


- Przez te wszystkie lata samorząd bardzo się zmienił – mówi. - Poziom debaty, moralność, partyjność. Dostrzegam niechęć zwykłych mieszkańców do ugrupowań partyjnych.


I w tej niechęci do partii szansę z kolei dla swojego komitetu upatruje nowy szef Ziemi Szczycieńskiej Marcin Nowociński. - Sam jestem tego doskonałym przykładem, nie chcę angażować się po stronie żadnych partii, a z drugiej strony chcę pracować w samorządzie. Startowanie w wyborach z komitetu lokalnego to doskonałe rozwiązanie. Poza tym razem z Aleksandrem Godlewskim, obaj jesteśmy radnymi powiatowymi z Ziemi Szczycieńskiej. Nie chcemy zaprzepaścić dorobku i historii tego komitetu.

Reklama

 

Wystawią kandydatów do rad

Komitet Wyborczy Ziemia Szczycieńska w naszym powiecie działa od ponad dwóch kadencji. Ma w swoich szeregach radnych powiatowych oraz gminnych.

- I w nadchodzących wyborach na pewno wystawimy naszych kandydatów do rady powiatu oraz do rad gmin – zapowiada Nowociński. - Listy mamy właściwie już domknięte. Wśród naszych kandydatów jest wiele nowych, młodych ludzi, którzy mają naprawdę świetne pomysły na naszą małą ojczyznę. Będzie to taka mieszanka doświadczenia z młodością. Na przykład na naszych listach pojawi się była burmistrz Pasymia Lucyna Kobylińska. Myślę, że w tych wyborach takie komitety, jak nasz będą w dużo lepszej sytuacji niż partie polityczne.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-02-13 12:20:17

Tydzień poświęcony bezpieczeństwu w sieci

  • Wtorek, 2020-02-11 10:43:21

Prawie osiem ton nakrętek dla Pawła

  • Poniedziałek, 2020-02-10 10:33:23

Włamali się do restauracji i okradli klienta

  • Niedziela, 2020-02-09 15:48:27

Z biblioteką nie można się nudzić!

Reklama


Komentarze

  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

    Śmieszek


    2020-02-15 17:04:45