Reklama


Reklama

Olaf wicemistrzem Polski


W Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych PZK. Wśród 173 zawodników z 70 klubów nie mogło zabraknąć zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokyushin Karate z Olafem Szemplińskim na czele, który pojechał do Katowic w roli faworyta.Zawody przebiegały w pełnym rygorze sanitarnym i choć pewne procedury utrudniały normalne funkcjonowanie na tego typu imprezach to sportowcy słyną z tego, że są zdyscyplinowani i nie marudzili. Wśród nich znalazło się 5 wojowników ze Szczytna.

 

Najlepiej spisał się wspomniany Olaf Szempliński, który obronił tytuł sprzed roku i ponownie został wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych. Lecz zanim to nastąpiło musiał stoczyć cztery pojedynki. W pierwszym skończył walkę przed upływem regulaminowego czasu uzyskując przewagę dwóch wazzari nad zawodnikiem z Radzymina, podobnie rozprawił się z kolejnym przeciwnikiem tym razem z Otwocka zdobywając również dwa wazzari.

 

W walce półfinałówej pokonał karatekę z Końskich zdobywając wazzari, tu przeciwnik dotrwał do końca rundy. Dzięki temu, że medaliści z poprzednich mistrzostw zawsze są rozstawiani, to nasz wojownik spotkał się z ubiegłorocznym mistrzem Polski dopiero w finale i podobnie jak w roku poprzednim lepszy okazał się Kamil Wróblewski z warszawskich Bielan.


Reklama

 

- Nie ulega wątpliwości, że obecnie to najlepsi zawodnicy w kat. ciężkiej wśród juniorów młodszych w Polsce – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Obaj są już nieźle wyszkoleni technicznie, a każdy ich pojedynek przynosi wielkie emocje.

 

Następną zawodniczką, która dwa razy otarła się o medal była Ewa Gołaszewska. W konkurencji kata zdobyła chyba najgorsze dla sportowca 4 miejsce, zabrakło 1 pkt., aby wskoczyć na podium. Dla pełnego zobrazowania sytuacji należy powiedzieć, że w swojej kategorii Ewa miała 47 rywalek.

 

Zresztą podobnie było w zeszłym roku na Pucharze Polski, gdzie Ewa również musiała zadowolić się 4 miejscem. Natomiast konkurencję kumite nasza zawodniczka rozpoczęła od wysokiego C wygrywając przed czasem dwie walki, najpierw pokonała zawodniczkę z Ostrołęki a później z Czerwionki-Leszczyny. W walce ćwierćfinałowej na drodze do medalu stanęła późniejsza tryumfatorka tej kategorii Izabela Targosz z Lądka. Po pierwszej rundzie dwóch sędziów bocznych wskazało na Ewę a dwóch na jej przeciwniczkę, decyzja należała więc do sędziego maty, który nie mogąc się zdecydować ogłosił remis i zarządził dogrywkę.

Reklama

 

W drugiej rundzie nieznacznie lepsza okazała się zawodniczka z Lądka. Ostatecznie Ewa zajęła miejsce 5-8. Kolejni zawodnicy SKKK, którzy dzielnie walczyli w Katowicach to Natalia Hajn, Jan Rogala i Mikołaj Barański, niestety tym razem bez powodzenia, choć również niewiele brakowało.

 

Medal Olafa Szemplińskiego jest 89 medalem rangi mistrzowskiej zdobytym przez zawodników SKKK. Kto i kiedy sięgnie po okrągły 90 tego jeszcze nie wiemy. W tych trudnych czasach kalendarz imprez sportowych jest bardzo nie stabilny. Serdecznie gratulujemy całej ekipie SKKK oraz dziękujemy HALO Taxi Andrzej Hołda za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do Katowic OSU!

PzKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04