Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Olaf Szempliński złotym medalistą mistrzostw Polski


Olaf Szempliński z SKKK został złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Karate. Na zawody do Solca Kujawskiego pojechała tylko czteroosobowa reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.



Mimo bardzo dużej konkurencji, 197 zawodników z 36 klubów z całej Polski, wojownicy z SKKK przywieźli do Szczytna 5 medali (3 w kumite i 2 w kata) oraz III miejsce drużynowo w kata. Złotym medalistą MP Juniorów został Olaf Szempliński, który wszystkie walki zdecydowanie wygrywał. Aleksander Orzoł może pochwalić się dwoma srebrnymi krążkami w kata i kumite. Jan Rogala (aktualny mistrz województwa) tym razem „tylko" jeden srebrny medal w kata. Ale największą „przegraną" została Ewa Gołaszewska, która z całej czwórki jest najbardziej utytułowana.

 

- Przypomnę, że Ewa to aktualna mistrzyni województwa w kata i kumite, więc liczyłem, że w Solcu zaprezentuje kata znacznie lepiej, ale pokaz kompletnie jej nie wyszedł – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 


Po przegranej w kata Ewa ruszyła pełna złości sportowej do kumite. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, ale druga to już porażka składu sędziowskiego, który nie przyznał naszej zawodniczce punktów za trzy prawidłowo wykonane kopnięcia na głowę. Po walce shihan Piotr Zembrzuski zgłosił protest u sędziego głównego, który został uznany i walka została powtórzona.

 

Lecz do kolejnej potyczki Ewa nie zdążyła się zregenerować, a rywalka z Kobierzyc wykazała się lepszą kondycją. W ten oto sposób zawodniczka ze Szczytna pozbawiona została szansy walki o pierwsze miejsce. Na pocieszenie został jej pojedynek o brązowy medal, który rozstrzygnęła na swoją korzyść już w 30 sekundzie. Tym razem Ewa Gołaszewska wróciła do domy „tylko" z brązowym medalem MP Juniorów PFKK.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-05-06 13:10:59

Siatkarskiego Mistrza Polski poznamy w Szczytnie

  • Poniedziałek, 2019-04-29 12:41:02

Natalia ze złotym medalem w Ełku

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Czwartek, 2019-04-11 10:09:14

Judocy Gwardii walczyli w Pucharze Polski

  • Niedziela, 2019-03-10 15:17:57

Sobiech z ćwierćfinałem mistrzostw Polski

  • Czwartek, 2019-03-07 11:24:23

Srebro Michała w Pucharze Polski


Komentarze

  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34