Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Olaf Szempliński złotym medalistą mistrzostw Polski


Olaf Szempliński z SKKK został złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Karate. Na zawody do Solca Kujawskiego pojechała tylko czteroosobowa reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.



Mimo bardzo dużej konkurencji, 197 zawodników z 36 klubów z całej Polski, wojownicy z SKKK przywieźli do Szczytna 5 medali (3 w kumite i 2 w kata) oraz III miejsce drużynowo w kata. Złotym medalistą MP Juniorów został Olaf Szempliński, który wszystkie walki zdecydowanie wygrywał. Aleksander Orzoł może pochwalić się dwoma srebrnymi krążkami w kata i kumite. Jan Rogala (aktualny mistrz województwa) tym razem „tylko" jeden srebrny medal w kata. Ale największą „przegraną" została Ewa Gołaszewska, która z całej czwórki jest najbardziej utytułowana.

 

- Przypomnę, że Ewa to aktualna mistrzyni województwa w kata i kumite, więc liczyłem, że w Solcu zaprezentuje kata znacznie lepiej, ale pokaz kompletnie jej nie wyszedł – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 


Po przegranej w kata Ewa ruszyła pełna złości sportowej do kumite. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, ale druga to już porażka składu sędziowskiego, który nie przyznał naszej zawodniczce punktów za trzy prawidłowo wykonane kopnięcia na głowę. Po walce shihan Piotr Zembrzuski zgłosił protest u sędziego głównego, który został uznany i walka została powtórzona.

 

Lecz do kolejnej potyczki Ewa nie zdążyła się zregenerować, a rywalka z Kobierzyc wykazała się lepszą kondycją. W ten oto sposób zawodniczka ze Szczytna pozbawiona została szansy walki o pierwsze miejsce. Na pocieszenie został jej pojedynek o brązowy medal, który rozstrzygnęła na swoją korzyść już w 30 sekundzie. Tym razem Ewa Gołaszewska wróciła do domy „tylko" z brązowym medalem MP Juniorów PFKK.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Radni nie chcą dawać prezentów
    No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
    Autor: Śmieszek
    2019-08-16 14:53:29
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
    Autor: Slawomir
    2019-08-16 11:26:01
  • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
    Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
    Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
    2019-08-14 19:00:22
  • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
    Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
    Autor: Ariia
    2019-08-14 12:35:26
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
    Autor: Dżordż
    2019-08-13 14:18:22
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
    Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
    2019-08-13 14:06:11
  • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
    Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
    Autor: Jarek
    2019-08-13 14:02:00
  • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
    Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
    Autor: Wodnik
    2019-08-13 13:09:16
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
    Autor: Facebook wszystko przyjmie....
    2019-08-13 11:10:29
  • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
    Powodzenia i samych sukcesów!
    Autor: Super
    2019-08-13 09:29:36