Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Okiem można zrobić prawie wszystko (zdjęcia)


W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczytnie odbyło się szkolenie z obsługi urządzenia C-eye. Produkt został zakupiony w ramach projektu " Szkoła Przyjazna Dzieciom", finansowanego przez Fundusze Europejskie - Program Regionalny, Europejski Fundusz Społeczny oraz Starostwo Powiatowe w Szczytnie. W szkoleni wzięło udział 34 nauczycieli.Teraz szkoła jest w posiadaniu dwóch takich urządzeń wraz z kompletnym oprogramowaniem. W Szczytnie dwie kolejne maszyny znajdują się w rękach prywatnych osób. C-Eye® II PRO jest produktem medycznym, wykorzystującym eye tracking.

 

To zintegrowany system wspierający ocenę stanu świadomości, neurorehabilitację i komunikację alternatywną osób z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Korzystają więc z niego pacjenci doświadczeni różnymi uszkodzeniami mózgu, cierpiący na schorzenia neurologiczne (wpływające na zaburzenia komunikacji z otoczeniem) jak również osoby z zaburzeniami rozwoju.


Reklama

 

System C-Eye® II PRO to narzędzie pracy wielu specjalistów m.in.: logopedów, neurologopedów, psychologów, neuropsychologów, terapeutów AAC, terapeutów widzenia, zajęciowych, fizjoterapeutów, nauczycieli, pedagogów, specjalistów rehabilitacji, neurologów.

C-Eye wyposażony jest w moduł eyefeel, zawierający ćwiczenia terapeutyczne i gry. Słowem terapia z jego użyciem ma odbywać się również poprzez zabawę i rozrywkę.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama