Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Ojciec i syn skazani za zabójstwo – wyrok 15 i 12 lat więzienia


Cezary R. za kratami spędzi 15 lat, z kolei Grzegorz R. 12. Taki jest wyrok sądu okręgowego w Olsztynie, który został podtrzymany przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Mężczyźni w brutalny sposób zamordowali 42-letniego mieszkańca gminy Szczytno.Związane, częściowo nagie i mocno poturbowane ciało 42-latka znaleziono na schodach jednego z budynków przy ulicy Niepodległości w Szczytnie. Ciało ujawnili ratownicy medyczni. Do tej makabrycznej zbrodni doszło w październiku 2017 roku.

 

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Kryminalni parę godzin po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych. Byli to 55-latek i jego 24-letni syn. Początkowo mieli odpowiadać za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, ale ostatecznie śledczy zmienili zarzut na zabójstwo.


Reklama

 

Prokurator zdecydował się na taki krok po analizie zebranych dowodów. Oskarżonym mężczyznom groziło dożywicie.

 

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w Olsztynie. Sąd Okręgowy uznał winę oskarżonych i „przyznał” Cezaremu R. 15 lat bezwzględnego wiezienia, a Grzegorzowi R. 12 lat. Zarówno obrońcy oskarżonych, jak i prokuratura w Szczytnie odwołali się od wyroku.

Reklama

 

Sąd Apelacyjny w Białymstoku podtrzymał jednak wyrok sądu niższej instancji. Zabójcy znali swoją ofiarę.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze