Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Ogromne serce stanęło przed halą Wagnera (zdjęcia)


Potężne serce stanęło przed wejściem do Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie. To pomysł dyrektora MOS Arkadiusza Leski. Serce to „pojemnik” na... inne serca, które chcę pomóc potrzebującym.Metalowe serce wykonała nieodpłatnie firma Zelbo ze Szczytna.


Reklama

 

Reklama

 

- Jest to pojemnik na plastikowe nakrętki – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie. - Do tej pory były one zbierane w różnych punktach miasta, a nawet powiatu, i zawsze był problem, co z nimi zrobić dalej. Dziś oddajemy jedne punkt, do którego nakrętki każdy będzie mógł przynieść i wrzucić. Potem będą one zamieniane na sprzęt rehabilitacyjny, czy pieniądze potrzebne na rehabilitacje, bądź operacje. Na razie zbieramy je na potrzeby Pawła Kosakowskiego, który ucierpiał w wypadku i potrzebuje pilnej pomocy. Do tej pory oddaliśmy już około 5 ton nakrętek.

 

 

Serce uroczyście „oddano do użytku” w piątek, 25 października. Jako jedni z pierwszych nakrętki wrzuciły przedszkolaki z przedszkola Fantazja oraz burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski i jego zastępczyni Ilona Bańkowska.

 

- Takie serca widziałem w wielu innych krajach i przyznam, że jest to doskonały pomysł – mówi Krzysztof Mańkowski. - Cieszę się, że pan dyrektor Leska go zrealizował. Dziękuję też firmie Zelbo za wykonanie projektu i konstrukcji serca. Wygląda znakomicie.

 Komentarze do artykułu

Do Karol

Kolego (nie mój) Karol , masz widać coś do powiedzenia pod każdym artykułem, mądrością nie grzeszysz i nic wartościowego do tematu nie wnosisz. Lodowisko też Ci się nie podoba. Pewnie wolałbyś żeby pieniądze zamiast na lodowisko przeznaczyć na jakiś \"+\" dla takich jak TY ale musisz wiedzieć że w tym mieście są też tacy którzy pracują, zarabiają na siebie i potrzebuję różnych form rozrywki i rekreacji . Czy będzie to lodowisko czas pokaże. Zawsze jest lepiej robić coś niż nic. Przenieś się kolego na strony Twoich faworytów (pewnie PIS) i tam z kolegami - zawodowcami rozpisujcie się na ulubione tematy, na poziomie tyko przez Was osiąganym, bo tu wzbudzasz tylko irytację. Wolność wolnością ale jakiś poziom dobrze byłoby reprezentować.

Tomasz TK

Panie \"szczytnianin\", przedmówcy nie krytykują celu akcji a formę. Tak mi się wydaje. Gdyby na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie wystawiono takie serca, żaden nagrobek, będący nie rzadko dziełem sztuki nie zostałyby odrestaurowany. Bez względu na to, kogo tam pochowano. Osoby publiczne, radni, aktorzy, piosenkarze, pisarze...itd, stoją i zbierają na ten cel środki. Wystarczyło ogłosić w lokalnych środkach przekazu, że odbędzie się zbiórka środków na leczenie Pawła. Środki będą zbierane do autoryzowanych puszek. Zbiórka będzie prowadzona przez Radnych Miejskich, Radnych Powiatowych, Burmistrza, Starostę. Zbiórka odbędzie się np. w dniu 31 października by nie zakłócać dnia 1 listopada oraz w czasie niedzielnych nabożeństw. Znam mieszkańców miasta i wiem, ze nie jedne zamiast kupić znicz za 30 zł, kupi za 20 zł a pozostałe środki włoży do puszki. Możemy domniemywać, iż zebrane środki będą większe, niż 10 lat zbierania nakrętek. Tylko, no właśnie to tylko. Tylko trzeba pomyśleć, tylko trzeba postać, tylko trzeba chcieć, tylko trzeba zrozumieć, tylko trzeba zorganizować. Jeszcze tylko trzeba schować dumę do kieszeni i mieć odwagę ludziom patrzeć w oczy :-D. Korzystając z okazji, życzę Pawłowi powrotu do zdrowia. PS-znając życie, nakrętki będą w domach zbierać nauczyciele.

szczytnianin

Kolego Karol i kolego Jarema, jak nic nie potraficie robić, to przynajmniej bzdur nie piszcie. Pochwalcie się co wy dobrego w swoim życiu zrobiliście, podejrzewam że nie macie się czym chwalić, gdyż nic nie umiecie i po prostu jesteście nikim. Wasza mądrość, to krytykowani innych!!!

Jarema Wi.

Bardzo egzystencjalne przedsięwzięcie. Niby coś a jednak nic :-D

Karol

Sukces naszego burmistrza i Arkadiusza.... Panowie nie musicie juz nic wiecej robić to uzdrowi sytuację gospodarczą naszego miasta, kolejną kadencję macie juz w kieszeni.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze