Środa, 20 Listopad, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ogromne serce stanęło przed halą Wagnera (zdjęcia)


Potężne serce stanęło przed wejściem do Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera w Szczytnie. To pomysł dyrektora MOS Arkadiusza Leski. Serce to „pojemnik” na... inne serca, które chcę pomóc potrzebującym.Metalowe serce wykonała nieodpłatnie firma Zelbo ze Szczytna.

 

 

- Jest to pojemnik na plastikowe nakrętki – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie. - Do tej pory były one zbierane w różnych punktach miasta, a nawet powiatu, i zawsze był problem, co z nimi zrobić dalej. Dziś oddajemy jedne punkt, do którego nakrętki każdy będzie mógł przynieść i wrzucić. Potem będą one zamieniane na sprzęt rehabilitacyjny, czy pieniądze potrzebne na rehabilitacje, bądź operacje. Na razie zbieramy je na potrzeby Pawła Kosakowskiego, który ucierpiał w wypadku i potrzebuje pilnej pomocy. Do tej pory oddaliśmy już około 5 ton nakrętek.


 

 

Serce uroczyście „oddano do użytku” w piątek, 25 października. Jako jedni z pierwszych nakrętki wrzuciły przedszkolaki z przedszkola Fantazja oraz burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski i jego zastępczyni Ilona Bańkowska.

 

- Takie serca widziałem w wielu innych krajach i przyznam, że jest to doskonały pomysł – mówi Krzysztof Mańkowski. - Cieszę się, że pan dyrektor Leska go zrealizował. Dziękuję też firmie Zelbo za wykonanie projektu i konstrukcji serca. Wygląda znakomicie.

 Komentarze do artykułu

Do Karol

Kolego (nie mój) Karol , masz widać coś do powiedzenia pod każdym artykułem, mądrością nie grzeszysz i nic wartościowego do tematu nie wnosisz. Lodowisko też Ci się nie podoba. Pewnie wolałbyś żeby pieniądze zamiast na lodowisko przeznaczyć na jakiś \"+\" dla takich jak TY ale musisz wiedzieć że w tym mieście są też tacy którzy pracują, zarabiają na siebie i potrzebuję różnych form rozrywki i rekreacji . Czy będzie to lodowisko czas pokaże. Zawsze jest lepiej robić coś niż nic. Przenieś się kolego na strony Twoich faworytów (pewnie PIS) i tam z kolegami - zawodowcami rozpisujcie się na ulubione tematy, na poziomie tyko przez Was osiąganym, bo tu wzbudzasz tylko irytację. Wolność wolnością ale jakiś poziom dobrze byłoby reprezentować.

Tomasz TK

Panie \"szczytnianin\", przedmówcy nie krytykują celu akcji a formę. Tak mi się wydaje. Gdyby na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie wystawiono takie serca, żaden nagrobek, będący nie rzadko dziełem sztuki nie zostałyby odrestaurowany. Bez względu na to, kogo tam pochowano. Osoby publiczne, radni, aktorzy, piosenkarze, pisarze...itd, stoją i zbierają na ten cel środki. Wystarczyło ogłosić w lokalnych środkach przekazu, że odbędzie się zbiórka środków na leczenie Pawła. Środki będą zbierane do autoryzowanych puszek. Zbiórka będzie prowadzona przez Radnych Miejskich, Radnych Powiatowych, Burmistrza, Starostę. Zbiórka odbędzie się np. w dniu 31 października by nie zakłócać dnia 1 listopada oraz w czasie niedzielnych nabożeństw. Znam mieszkańców miasta i wiem, ze nie jedne zamiast kupić znicz za 30 zł, kupi za 20 zł a pozostałe środki włoży do puszki. Możemy domniemywać, iż zebrane środki będą większe, niż 10 lat zbierania nakrętek. Tylko, no właśnie to tylko. Tylko trzeba pomyśleć, tylko trzeba postać, tylko trzeba chcieć, tylko trzeba zrozumieć, tylko trzeba zorganizować. Jeszcze tylko trzeba schować dumę do kieszeni i mieć odwagę ludziom patrzeć w oczy :-D. Korzystając z okazji, życzę Pawłowi powrotu do zdrowia. PS-znając życie, nakrętki będą w domach zbierać nauczyciele.

szczytnianin

Kolego Karol i kolego Jarema, jak nic nie potraficie robić, to przynajmniej bzdur nie piszcie. Pochwalcie się co wy dobrego w swoim życiu zrobiliście, podejrzewam że nie macie się czym chwalić, gdyż nic nie umiecie i po prostu jesteście nikim. Wasza mądrość, to krytykowani innych!!!

Jarema Wi.

Bardzo egzystencjalne przedsięwzięcie. Niby coś a jednak nic :-D

Karol

Sukces naszego burmistrza i Arkadiusza.... Panowie nie musicie juz nic wiecej robić to uzdrowi sytuację gospodarczą naszego miasta, kolejną kadencję macie juz w kieszeni.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Za taki bałagan tylko pouczenie ? Widocznie policjanci nie szanują naszego miasta i zlitowali się nad kowbojami, co myślą, że im wszystko na drodze wolno. To, że wiozą duży ładunek to ich od niczego nie zwalnia. A wręcz przeciwnie powinni wykazać się większą kreatywnością i odpowiedzialnością.
  Autor: Zawiedzony
  2019-11-20 09:47:13
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Do tygodnik.szczytno.pl . TIR, dwa TIRy???? .TIR - Transport International Routier porozumienie z 1975 roku o przewożeniu towarów transportem drogowym, tabliczka zabezpieczająca uiszczenie opłaty celnej przez przewoźnika. Polska jako państwo członkowskie UE nie używa tych tablic, stosujemy je tylko gdy pojazd Wywozi , przywozi towar poza UE do kraju objętego poroz. Z 14.11. 1975r . Poprawnie - Ciągnik siodłowy z naczepa . Wiem że się czepiam, ale nie jestem TIRowcem, tylko kierowcą ciężarówki , a z TIRówek korzystają głównie przedstawiciele handlowi ????
  Autor: Kierowca Ciężarówki
  2019-11-20 09:37:44
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Przypomina mi to czasy minione. I sekretarz na kopalni do górników /towarzysze, nasi bracia towarzysze w Gdańsku marzną, zimno jest, trzeba więcej wyngla fedrować/. Chłopy narobili się, całe noce fedrowali, nie jedli, nie pili i 100 ton węgla więcej urobili. Węgiel na wagony załadowano i opisano kartką / dla marznących towarzyszy w Gdańsku/. Skład dojechał do Gdańska, już mają go rozładowywać a tamtejszy I sekretarz do swych towarzyszy /towarzysze jest nam zimno, w zimie zawsze jest zimno, towarzysze w Warszawie marzną, pokażmy im, że jesteśmy mężczyznami, pomożecie?-pomożemy/. W ten sposób skład z węglem pojechał do Warszawy. Tam kolejarz zerwał kartkę z opisem nadawcy i odbiorcy i przykleił następną o treści/dla towarzyszy w Moskwie w ramach solidarności narodów/. W ten oto sposób wszyscy mieli węgiel za darmo. Pieniędzy za węgiel nikt nie zobaczył. Przypadkiem tylko i mocą natury, węgiel ten słabo grzał bo i zima szczególnie mroźna była. Widać już wtedy ekonomistów mieliśmy nie od parady.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:36:12
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Jakie zmniejszenie wymiaru zatrudnienia? Jakie wypowiedzenia pracy? Wszystko się zgadza. Zamiast ciężkiej pracy na cały etat w szkole, będzie 3/4 etatu w szkole i 1/4 etatu na lodowisku. Niby mniejsze wynagrodzenie za pracę ale za jaka pracę. Trud i przyjemność w jednym. Przedmiotowy ubytek wynagrodzenia też jest wyłącznie pozorny. Ślizgawka kosztuję 200 tys zł.Z ekonomicznego punktu widzenia rachunek się spina. Nikt nie traci, no może niektórzy zyskują ale, nie bądźmy hejterami. Nie ładnie zazdrościć komuś, że ma więcej.
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-20 08:11:37
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Sołtys który nawet nie wychodzi z domu i znając życie nawet nie zna wszystkich mieszkańców
  Autor: Mieszkaniec!
  2019-11-19 22:28:00
 • Śledzińska zastąpiła Domalewskiego w Orzynach
  Otóż to taka prawda , co za sołtys , podstawiony ? Śmiech na sali!
  Autor: Mieszkanka ...
  2019-11-19 22:22:58
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Nie mogę sobie wyobrazić, że lata lecą a w Szczytnie bez zmian. Wszyscy dookoła jakoś mogą, posiadają czy budują obwodnicę a u nas ogólna niemoc…… Ciekawy jestem, po co są wybory ?
  Autor: Ogólna Niemoc.
  2019-11-19 20:41:10
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Przecież to wcale nie chodzi o Pana D. czy innego. To chodzi o to, że wydano decyzję, która skrzywdziła wszystkich mieszkańców Szczytna, pana D. też, tylko on tego jeszcze nie rozumie! Ludzie!!! Jacyś niedouczeni decydenci zabrali wam wasz widok, waszą piękną panoramę miasta. Z jakiejkolwiek strony dojeżdżasz do miasta, to widzisz tego cudaka! Już nie da się zrobić miastu ładnego zdjęcia. Ani z daleka, ani od jeziora. Zajrzyjcie na stare widokówki. Na nich jezioro, dalej domki, a nad nimi wieże. Każda inna! Pięknie było, prawda? To wy wszyscy dostaliście po dupie. Piękne widoki teraz, to ma tylko ten, kto na to szkaradstwo wlezie. ????
  Autor: Ewa
  2019-11-19 18:50:48
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Nie mogę sobie wyobrazić jak duży musiał być pojazd który zepchnął ciągnik z takim ładunkiem. Czy to normalne że pasy dojazdowe do ronda nie zostały zamknięte przez pilotów podczas jazdy pod prąd?
  Autor: Łukasz A
  2019-11-19 18:17:10
 • Potężny tir wypadł z ronda i oparł się o drzewo (zdjęcia)
  Z wpisów poniżej wynika że jak zawsze w Szczytnie: NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ. Ciekawe że w tak potężnej aglomeracji miejskiej jak Chorzele jakoś się da i można budować nawet obwodnicę. Ciekawe bardzo. Nic dziwnego że Szczytno gospodarczo stoi w miejscu, z taką mentalnością ludzi, że nic się nie da i nic nie można poradzić. Tylko płakać. Nic się w tym mieście nie zmienia.
  Autor: Wrocek56
  2019-11-19 15:52:22