Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ogrodzenie zatrzymało młodego pirata drogowego


Policjanci nie zdołali zatrzymać młodego pirata drogowego, który mknął ulicą Warszawską w Rozogach. 19-latka zatrzymało za to... ogrodzenie, w które mężczyzną uderzył. Kierowca stracił prawo jazdy, audi zostało odholowane na policyjny parking, a kierowcy dodatkowo grozi nawet 5 lat więzienia.Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 czerwca. Przed godziną 20 na ulicy Warszawskiej w Rozogach policyjny patrol ruchu drogowego związku z prowadzonymi działaniami „Prędkość” wydał polecenie kierującemu audi do zatrzymania się. Wcześniej została zmierzona prędkość pojazdu. Okazało się, że kierujący audi 19-latek, miał na liczniku 107 km/h.

 

- Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Pomimo wydania przez funkcjonariusza polecenia do zatrzymania się, kierujący zignorował to, po czym przyspieszył i oddalił się z miejsca. Jego zachowanie „zmusiło” policjanta do odskoczenia na bok, aby uniknąć potrącenia.

 

 

Młody pirat drogowy daleko jednak nie ujechał, bo po kilkunastu metrach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. W pojeździe oprócz kierowcy było jeszcze 3 pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący audi był trzeźwy.


 

- Mężczyzna nie potrafił  racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania – mówi policjantka. - Twierdził, że przestraszył się, gdy na ulicę wyszedł policjant. Przyznał również, że w związku z tym, że jechał szybko nie miał pewności, czy zdąży wyhamować przed funkcjonariuszem i dlatego go wyminął.

 

 

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, a audi którym kierował, zostało zabezpieczone na parkingu. Kierowcy za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

KPP Szczytno/ip

 

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Fot. Policja.plKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36