Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ogrodzenie zatrzymało młodego pirata drogowego


Policjanci nie zdołali zatrzymać młodego pirata drogowego, który mknął ulicą Warszawską w Rozogach. 19-latka zatrzymało za to... ogrodzenie, w które mężczyzną uderzył. Kierowca stracił prawo jazdy, audi zostało odholowane na policyjny parking, a kierowcy dodatkowo grozi nawet 5 lat więzienia.Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 czerwca. Przed godziną 20 na ulicy Warszawskiej w Rozogach policyjny patrol ruchu drogowego związku z prowadzonymi działaniami „Prędkość” wydał polecenie kierującemu audi do zatrzymania się. Wcześniej została zmierzona prędkość pojazdu. Okazało się, że kierujący audi 19-latek, miał na liczniku 107 km/h.

 

- Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Pomimo wydania przez funkcjonariusza polecenia do zatrzymania się, kierujący zignorował to, po czym przyspieszył i oddalił się z miejsca. Jego zachowanie „zmusiło” policjanta do odskoczenia na bok, aby uniknąć potrącenia.

 

 

Młody pirat drogowy daleko jednak nie ujechał, bo po kilkunastu metrach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. W pojeździe oprócz kierowcy było jeszcze 3 pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący audi był trzeźwy.


 

- Mężczyzna nie potrafił  racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania – mówi policjantka. - Twierdził, że przestraszył się, gdy na ulicę wyszedł policjant. Przyznał również, że w związku z tym, że jechał szybko nie miał pewności, czy zdąży wyhamować przed funkcjonariuszem i dlatego go wyminął.

 

 

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, a audi którym kierował, zostało zabezpieczone na parkingu. Kierowcy za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

KPP Szczytno/ip

 

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Fot. Policja.plKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50