Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Ogrodzenie zatrzymało młodego pirata drogowego


Policjanci nie zdołali zatrzymać młodego pirata drogowego, który mknął ulicą Warszawską w Rozogach. 19-latka zatrzymało za to... ogrodzenie, w które mężczyzną uderzył. Kierowca stracił prawo jazdy, audi zostało odholowane na policyjny parking, a kierowcy dodatkowo grozi nawet 5 lat więzienia.Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 czerwca. Przed godziną 20 na ulicy Warszawskiej w Rozogach policyjny patrol ruchu drogowego związku z prowadzonymi działaniami „Prędkość” wydał polecenie kierującemu audi do zatrzymania się. Wcześniej została zmierzona prędkość pojazdu. Okazało się, że kierujący audi 19-latek, miał na liczniku 107 km/h.


Reklama

 

- Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Pomimo wydania przez funkcjonariusza polecenia do zatrzymania się, kierujący zignorował to, po czym przyspieszył i oddalił się z miejsca. Jego zachowanie „zmusiło” policjanta do odskoczenia na bok, aby uniknąć potrącenia.

 

 

Młody pirat drogowy daleko jednak nie ujechał, bo po kilkunastu metrach stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. W pojeździe oprócz kierowcy było jeszcze 3 pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Reklama

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący audi był trzeźwy.

 

- Mężczyzna nie potrafił  racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania – mówi policjantka. - Twierdził, że przestraszył się, gdy na ulicę wyszedł policjant. Przyznał również, że w związku z tym, że jechał szybko nie miał pewności, czy zdąży wyhamować przed funkcjonariuszem i dlatego go wyminął.

 

 

Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy, a audi którym kierował, zostało zabezpieczone na parkingu. Kierowcy za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

KPP Szczytno/ip

 

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu Fot. Policja.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze