Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Ognik” prosi o 20 tysięcy wsparcia


Strażacy ze Szczytna chcą od miasta 20 tys. zł. Pieniądze mają wspomóc utworzenie sali edukacyjnej „Ognik”. Koszt przedsięwzięcia to ponad 74 tys. zł.Prośbą szczycieńskich strażaków radni zajmą się najpierw na posiedzeniach komisji. Jak twierdzą muszą bliżej przyjrzeć się przedsięwzięciu.

 

- „Ognik” ma być multimedialną salą edukacyjną, w której dzieci i młodzież będą mogły doświadczyć niemal realnych zagrożeń, jakie niesie za sobą ogień – wyjaśnia Grzegorz Rybaczyk, komendant powiatowy PSP w Szczytnie. - Marzy się nam zrobienie na górze strażnicy, w lewym jej skrzydle na przykład spalonego mieszkania, kuchni, aby dzieci mogły niemal w realu zobaczyć, jakie zniszczenia może spowodować ogień. Ma być to sala edukacyjna w pełnym tego słowa znaczeniu. Mogłyby się tam odbywać też zajęcia praktyczne.

 


Z wytycznych Komendy Głównej PSP wynika, że takie „Ogniki” mają powstać w każdej komendzie powiatowej. Szacowany koszt inwestycji to 74 tys. zł. Strażacy na swoją inwestycję szukają finansowej pomocy w samorządzie miejskim i powiatowym.

 

- Jeśli uda nam się zebrać potrzebne pieniądze, to myślę, że projekt mógłby ruszyć jeszcze w tym roku – mówi komendant Rybaczyk. - Myślę, że taka sala uatrakcyjni lekcje z zakresu bezpieczeństwa i podniesie świadomość młodych ludzi, którzy tak licznie odwiedzają naszą komendę.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54