Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Ognik” prosi o 20 tysięcy wsparcia


Strażacy ze Szczytna chcą od miasta 20 tys. zł. Pieniądze mają wspomóc utworzenie sali edukacyjnej „Ognik”. Koszt przedsięwzięcia to ponad 74 tys. zł.Prośbą szczycieńskich strażaków radni zajmą się najpierw na posiedzeniach komisji. Jak twierdzą muszą bliżej przyjrzeć się przedsięwzięciu.

 

- „Ognik” ma być multimedialną salą edukacyjną, w której dzieci i młodzież będą mogły doświadczyć niemal realnych zagrożeń, jakie niesie za sobą ogień – wyjaśnia Grzegorz Rybaczyk, komendant powiatowy PSP w Szczytnie. - Marzy się nam zrobienie na górze strażnicy, w lewym jej skrzydle na przykład spalonego mieszkania, kuchni, aby dzieci mogły niemal w realu zobaczyć, jakie zniszczenia może spowodować ogień. Ma być to sala edukacyjna w pełnym tego słowa znaczeniu. Mogłyby się tam odbywać też zajęcia praktyczne.

 


Z wytycznych Komendy Głównej PSP wynika, że takie „Ogniki” mają powstać w każdej komendzie powiatowej. Szacowany koszt inwestycji to 74 tys. zł. Strażacy na swoją inwestycję szukają finansowej pomocy w samorządzie miejskim i powiatowym.

 

- Jeśli uda nam się zebrać potrzebne pieniądze, to myślę, że projekt mógłby ruszyć jeszcze w tym roku – mówi komendant Rybaczyk. - Myślę, że taka sala uatrakcyjni lekcje z zakresu bezpieczeństwa i podniesie świadomość młodych ludzi, którzy tak licznie odwiedzają naszą komendę.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze