Czwartek, 28 Maj, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira -

Reklama


Reklama

Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach


Aż osiem zastępów strażaków walczyło z potężnym pożarem we wtorkowe popołudnie. Ogień zniszczył kilka budynków gospodarczych i nadpalił dwa domy mieszkalne. Straty rolnika z Dźwierzut sięgną setek tysięcy złotych.



Ogień zauważono około godz. 15. Co było przyczyną jego powstania, wciąż nie wiadomo. Zapaliły się bele składowane pomiędzy budynkiem mieszkalnym, a inwentarskim w gospodarstwie znajdującym się na wylocie Dźwierzut przy drodze prowadzącej do Targowa.


Reklama

 

Płomienie szybko się rozprzestrzeniały. Ogień był na tyle potężny, że spaleniu uległa między innymi jedna strona elewacji budynku mieszkalnego.

 

- Nadpalone zostało też odeskowanie poddasza – mówi Łukasz Wróblewski, oficer prasowy KP PSP w Szczytnie. - Spaliło się około 120 balotów siana, które były gromadzone pomiędzy budynkiem inwentarskim, a domem mieszkalnym.

 

Strażakom udało się uratować cały dobytek inwentarski rolnika.

 

Reklama

- Część cielaków, które bały się wyjść z płonących pomieszczeń wyprowadzili nasi strażacy – mówi kapitan Wróblewski.

 

Ogień częściowo zniszczył też drugi stojący w pobliżu budynek mieszkalny. Stopiły się tam rynny. Nadpalona została też pobliska szopa. W pożarze ucierpiała 69-letnia kobieta, która trafiła do szpitala. - Nie odniosła obrażeń spowodowanych ogniem, ale uskarżała się na duszności i ból w klatce piersiowej – mówi Łukasz Wróblewski.

 

Strażakom udało się uratować domy mieszkalne. Ale straty i tak będą ogromne, bo zniszczeniu uległ na przykład sprzęt rolniczy. Będą liczone w setkach tysięcy złotych.

 

Z ogniem walczyło aż osiem zastępów strażaków, wszystkie OSP z Dźwierzut oraz z jednostki Biskupca i Szczytna. Łącznie było około 40 strażaków.

Przyczynę powstania pożaru ustalają policjanci.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-04-19 11:55:46

Potężny pożar zniszczył stodołę i dom

  • Wtorek, 2020-03-17 16:50:38

GOK w Dźwierzutach działa... wirtualnie

  • Poniedziałek, 2020-03-16 21:07:54

W Dźwierzutach o Wyklętych

  • Poniedziałek, 2020-01-27 19:49:48

Czwarty DKK w województwie jest w Dźwierzutach

Reklama


Komentarze

  • Chamstwo czy brak wyobraźni?
    A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

    Mark


    2020-05-27 16:35:56
  • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
    Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

    kat


    2020-05-27 16:03:00
  • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
    Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

    tadeusz


    2020-05-27 14:56:54
  • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
    Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

    jANEK


    2020-05-27 13:53:37
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

    Kleofas


    2020-05-27 12:34:05
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


    2020-05-27 00:13:35
  • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
    Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

    Czekamy na efekty


    2020-05-26 22:06:04
  • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
    No to sołtysie do roboty.

    Bocian


    2020-05-26 21:10:53
  • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
    Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

    Pawel


    2020-05-26 21:04:54
  • Ulice budowane z funduszem
    A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

    Brydzia