Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

Odrodzenie „Błękitnych”, Malanowski, Walczak, Mikulak...


Po tym, jak cudem utrzymali się w klasie okręgowej, piłkarze Błękitnych Pasym solidnie przygotowują się do nowego sezonu. Zarząd klubu poinformował o kolejnych wzmocnieniach. W błękitnych barwach pojawią się: Patryk Malanowski, Mateusz Walczak, Dawid Mikulak, Radosław Górecki, czy Kamil Świercz. Czy ta drużyna jest w stanie powalczyć o IV ligę?Po rocznej przerwie i grze w Concordii Elbląg do Pasymia wrócił Patryk Malanowski. W Concordii wiodło mu się znakomicie, bo wywalczył ze swoją drużyną awans do III ligi. Zdobył tam 31 bramek. Tym bardziej decyzja o powrocie zaskakuje. A jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że Patryk w nowym sezonie wcieli się w rolę... trenera Błękitnych Pasym.

 

 

Twój powrót jest dla wielu dużym zaskoczeniem. Czemu zdecydowałeś się wrócić do Pasymia?

 

Musiałem podjąć taką decyzję ze względu na prywatne sprawy.

 

Nie boisz się roli grającego trenera?

 

Sam jestem ciekaw, jak to będzie funkcjonowało. Nie jest łatwym zadaniem pogodzenie roli trenera i piłkarza, jednak wierzę, że mi się to uda.

 

Jakie cele stawiasz sobie jako szkoleniowiec, ale także zawodnik Błękitnych w nadchodzącym sezonie?

 

Ustaliliśmy z zarządem, że w tym sezonie chcemy zobaczyć na co nas stać po powrocie moim i kilku chłopaków. Ewentualne wyższe cele będziemy stawiać sobie przed kolejnym sezonem. Chciałbym również, a na to się zanosi, żeby w klubie było wszystko poukładane pod względem organizacyjnym. Jeśli wszystko zagra na pewno będziemy przynosić dużo radości naszym kibicom, których - mam nadzieję - nie zabraknie.

 

Ostatni rok byłeś piłkarzem Concordii. Jak podsumowujesz te 12 miesięcy?

 

To był naprawdę świetny czas, poznałem bardzo fajnych ludzi, zobaczyłem, jak funkcjonuje od środka większy klub niż Błękitni. Wywalczyliśmy podwójną koronę. Zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski było ogromnym przeżyciem. Na pewno będę bardzo dobrze wspominał czas gry dla Concordii.

 

 

 

 

Poza Malanowskim szeregi Błękitnych wzmocni kilku innych zawodników. Kibicom z Pasymia przybliżamy ich sylwetki.


Reklama

 

 

Mateusz Walczak

 

 

18-letni obrońca został włączony do seniorskiej kadry w sezonie 2016/2017 jako szesnastolatek. I od razu wywalczył awans do czwartej ligi, zaliczając wiele bardzo dobrych występów. Niestety, po tym sukcesie Mateusz musiał zawiesić treningi z powodów zdrowotnych. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu spędził trenując w Olimpii Olsztynek, jednak po tym okresie zdecydował się na powrót do Pasymia.


 

Dawid Mikulak

 

25-letni zawodnik, który gra na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika ostatni sezon spędził w Omulwi Wielbark. W przeszłości reprezentował również barwy Mrągowii Mrągowo oraz Startu Kozłowo.

 

 

Radosław Górecki

 

24-letni skrzydłowy w przeszłości występował już w Błękitnych Pasym. W sezonie 2016/2017 wywalczył nawet awans do IV ligi. Grał też w barwach takich zespołów jak Zryw Jedwabno czy Omulew Wielbark. Od jakiegoś czasu Górecki przebywał za granicą, co uniemożliwiało mu regularne trenowanie. Po powrocie do kraju postanowił wznowić treningi w Błękitnych.

 

 

 

Kamil Świercz

 

23-letni zawodnik w poprzednich latach z powodzeniem występował w barwach ligowego rywala Błękitnych - SKS-u Szczytno, gdzie był jednym z wyróżniających się piłkarzy. Poza wysokimi umiejętnościami, Kamila cechuje także uniwersalność, ponieważ może występować zarówno na środku obrony, jak i w linii pomocy. W przeszłości nowy piłkarz Błękitnych występował również w Mrągowii Mrągowo, Zrywie Jedwabno oraz w juniorach Stomilu Olsztyn.

Reklama

 

 

Opracował Paweł Sławiński/tm

 

 

 

APLA

 

Apel Błękitnych do sponsorów i kibiców

 

Czym jest Ludowy Klub Sportowy Błękitni Pasym? Odpowiedź na to pytanie jest różna, w zależności od adresata. Dla kibiców jest częścią życia, dla zawodników domem, dla młodzieży trenującej w klubie szansą na przygodę, a dla sponsorów to podmiot, który może być pomocny w budowaniu wizerunku ich przedsiębiorstw. Dziś Ty masz szansę dołączyć do grona sponsorów Błękitnych, wspomóc nasz zespół w walce o jak najwyższe cele oraz współtworzyć dalszą historię klubu, istniejącego nieprzerwanie od 1953 roku. Dajemy Ci możliwość wykupienia jednej z trzech Kart Kibica, z których całkowity zysk trafi na rzecz klubu.

Karta Kibica jest dostępna w wersjach:

 

• KARTA BŁĘKITNA (100 zł) – karnet na wszystkie domowe mecze, szalik klubowy

• KARTA SREBRNA (200 zł) – karnet na wszystkie domowe mecze, kubek oraz koszulka klubowa

• KARTA ZŁOTA (500 zł) – karnet na wszystkie domowe mecze, kubek, koszulka, szalik klubowy oraz możliwość reklamy na stadionie i klubowych social mediach (facebook, instagram, twitter)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do skorzystania z naszej oferty! Jednocześnie pragniemy poinformować, że gadżety (koszulki, kubki) są również dostępne bez konieczności wykupowania karty kibica. Niebawem pojawią się także kibicowskie szaliki.

Ceny poszczególnych gadżetów:

• KOSZULKA 35 zł

• KUBEK 15 złKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

  Szczęściara.


  2020-07-14 09:37:49
 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13