Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Odrodzenie „Błękitnych”, Malanowski, Walczak, Mikulak...


Po tym, jak cudem utrzymali się w klasie okręgowej, piłkarze Błękitnych Pasym solidnie przygotowują się do nowego sezonu. Zarząd klubu poinformował o kolejnych wzmocnieniach. W błękitnych barwach pojawią się: Patryk Malanowski, Mateusz Walczak, Dawid Mikulak, Radosław Górecki, czy Kamil Świercz. Czy ta drużyna jest w stanie powalczyć o IV ligę?Po rocznej przerwie i grze w Concordii Elbląg do Pasymia wrócił Patryk Malanowski. W Concordii wiodło mu się znakomicie, bo wywalczył ze swoją drużyną awans do III ligi. Zdobył tam 31 bramek. Tym bardziej decyzja o powrocie zaskakuje. A jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że Patryk w nowym sezonie wcieli się w rolę... trenera Błękitnych Pasym.

 

 

Twój powrót jest dla wielu dużym zaskoczeniem. Czemu zdecydowałeś się wrócić do Pasymia?

 

Musiałem podjąć taką decyzję ze względu na prywatne sprawy.

 

Nie boisz się roli grającego trenera?

 

Sam jestem ciekaw, jak to będzie funkcjonowało. Nie jest łatwym zadaniem pogodzenie roli trenera i piłkarza, jednak wierzę, że mi się to uda.

 

Jakie cele stawiasz sobie jako szkoleniowiec, ale także zawodnik Błękitnych w nadchodzącym sezonie?

 

Ustaliliśmy z zarządem, że w tym sezonie chcemy zobaczyć na co nas stać po powrocie moim i kilku chłopaków. Ewentualne wyższe cele będziemy stawiać sobie przed kolejnym sezonem. Chciałbym również, a na to się zanosi, żeby w klubie było wszystko poukładane pod względem organizacyjnym. Jeśli wszystko zagra na pewno będziemy przynosić dużo radości naszym kibicom, których - mam nadzieję - nie zabraknie.

 

Ostatni rok byłeś piłkarzem Concordii. Jak podsumowujesz te 12 miesięcy?

 

To był naprawdę świetny czas, poznałem bardzo fajnych ludzi, zobaczyłem, jak funkcjonuje od środka większy klub niż Błękitni. Wywalczyliśmy podwójną koronę. Zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski było ogromnym przeżyciem. Na pewno będę bardzo dobrze wspominał czas gry dla Concordii.

 

 

 

 

Poza Malanowskim szeregi Błękitnych wzmocni kilku innych zawodników. Kibicom z Pasymia przybliżamy ich sylwetki.

 

 

Mateusz Walczak

 

 

18-letni obrońca został włączony do seniorskiej kadry w sezonie 2016/2017 jako szesnastolatek. I od razu wywalczył awans do czwartej ligi, zaliczając wiele bardzo dobrych występów. Niestety, po tym sukcesie Mateusz musiał zawiesić treningi z powodów zdrowotnych. Rundę wiosenną ubiegłego sezonu spędził trenując w Olimpii Olsztynek, jednak po tym okresie zdecydował się na powrót do Pasymia.


 

Dawid Mikulak

 

25-letni zawodnik, który gra na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika ostatni sezon spędził w Omulwi Wielbark. W przeszłości reprezentował również barwy Mrągowii Mrągowo oraz Startu Kozłowo.

 

 

Radosław Górecki


 

24-letni skrzydłowy w przeszłości występował już w Błękitnych Pasym. W sezonie 2016/2017 wywalczył nawet awans do IV ligi. Grał też w barwach takich zespołów jak Zryw Jedwabno czy Omulew Wielbark. Od jakiegoś czasu Górecki przebywał za granicą, co uniemożliwiało mu regularne trenowanie. Po powrocie do kraju postanowił wznowić treningi w Błękitnych.

 

 

 

Kamil Świercz

 

23-letni zawodnik w poprzednich latach z powodzeniem występował w barwach ligowego rywala Błękitnych - SKS-u Szczytno, gdzie był jednym z wyróżniających się piłkarzy. Poza wysokimi umiejętnościami, Kamila cechuje także uniwersalność, ponieważ może występować zarówno na środku obrony, jak i w linii pomocy. W przeszłości nowy piłkarz Błękitnych występował również w Mrągowii Mrągowo, Zrywie Jedwabno oraz w juniorach Stomilu Olsztyn.

 

 

Opracował Paweł Sławiński/tm

 

 

 

APLA

 

Apel Błękitnych do sponsorów i kibiców

 

Czym jest Ludowy Klub Sportowy Błękitni Pasym? Odpowiedź na to pytanie jest różna, w zależności od adresata. Dla kibiców jest częścią życia, dla zawodników domem, dla młodzieży trenującej w klubie szansą na przygodę, a dla sponsorów to podmiot, który może być pomocny w budowaniu wizerunku ich przedsiębiorstw. Dziś Ty masz szansę dołączyć do grona sponsorów Błękitnych, wspomóc nasz zespół w walce o jak najwyższe cele oraz współtworzyć dalszą historię klubu, istniejącego nieprzerwanie od 1953 roku. Dajemy Ci możliwość wykupienia jednej z trzech Kart Kibica, z których całkowity zysk trafi na rzecz klubu.

Karta Kibica jest dostępna w wersjach:

 

• KARTA BŁĘKITNA (100 zł) – karnet na wszystkie domowe mecze, szalik klubowy

• KARTA SREBRNA (200 zł) – karnet na wszystkie domowe mecze, kubek oraz koszulka klubowa

• KARTA ZŁOTA (500 zł) – karnet na wszystkie domowe mecze, kubek, koszulka, szalik klubowy oraz możliwość reklamy na stadionie i klubowych social mediach (facebook, instagram, twitter)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do skorzystania z naszej oferty! Jednocześnie pragniemy poinformować, że gadżety (koszulki, kubki) są również dostępne bez konieczności wykupowania karty kibica. Niebawem pojawią się także kibicowskie szaliki.

Ceny poszczególnych gadżetów:

• KOSZULKA 35 zł

• KUBEK 15 złKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07