Czwartek, 9 Lipiec, Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki -

Reklama


Reklama

Od przedszkola do seniora – czas na młodzież


Za sprawą Pawła Krassowskiego i jego Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia pokolenia z powiatu szczycieńskiego łączą siły. Młodzież i seniorzy będą mogli wspólnie zrealizować kilka niezwykłych projektów, a przy okazji nabyć potrzebne umiejętności z zakresu tworzenia wydarzeń muzycznych, kulturalnych, czy sportowych oraz nauczyć się dziennikarskiego fachu, przy budowaniu strony internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona. Trwa rekrutacja do projektu. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: 793 231 737 lub mailem szczytnoaktywne@gmail.com.„Aktywne Szczytno Od Przedszkola do Seniora” - to nowy projekt Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. Tydzień temu Paweł Krassowski zachęcał do uczestnictwa w przedsięwzięciu szczycieńskich seniorów. Przyszła kolej na młodzież, dlatego tym razem zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku od 13 do 26 lat.

 

 

Co projekt da uczestnikom?

 

Tworzymy wielopokoleniowy projekt, z którego każdy wyjdzie z jakimiś umiejętnościami, które na pewno przydadzą się w późniejszym życiu – mówi Paweł Krassowski. - O seniorach mówiłem tydzień temu, zgłosiło się do nas kilkadziesiąt osób. W projekcie może wziąć udział ich około 30. Mamy więc komplet. Tym razem skupię się na młodzieży. Mamy dla nich około 20 miejsc.

 

 

Kogo szukacie?

 

Aktywnych, kreatywnych młodych ludzi z powiatu szczycieńskiego w wieku od 13 do 26 lat. Wezmą udział w projekcie krajowym, który został sklasyfikowany na 10 miejscu w Polsce, więc bardzo wysoko. Myślę, że dla wielu będzie to ogromny prestiż, że będą mogli w niego się zaangażować.

 

Na czym polega dokładnie ten projekt?

 

Przewidujemy przeprowadzenie dwóch rodzajów warsztatów. Szkolenia odbędą się pod okiem specjalistów z danych dziedzin. Pierwsze warsztaty będą dotyczyły kompleksowego organizowania wydarzeń dla społeczności lokalnych. Ich uczestnicy poznają tajniki organizowania koncertów, mitingów, konferencji, czy zawodów sportowych. I nie będzie to wyłącznie teoria, bo warsztaty mają zakończyć się zorganizowaniem konkretnego wydarzenia. Jakiego? To już będzie zależało od samych uczestników. Wymyślą, będą promowali i organizowali wydarzenie od początku do końca.


Reklama

 

 

A drugi rodzaj warsztatów?

 

Będą dotyczyły dziennikarstwa: prasowego, internetowego, radiowego i telewizyjnego. Uczestnicy będą mogli nauczyć się tego fachu od podstaw. Podczas zajęć powstanie profesjonalna strona internetowa, która stanie się społeczną platformą informacyjną skierowaną do młodzieży i seniorów. Będzie redagowana przez uczestników naszych warsztatów. Nie zabraknie tam informacji, ale też blogów, czy fotorelacji z imprez organizowanych na terenie naszego powiatu. Być może pojawią się też poradniki, czy ogłoszenia skierowane do seniorów, czy młodzieży. Będzie to serwis dla mieszkańców prowadzony przez mieszkańców. Dzięki współpracy z tygodnikiem lokalnym część z ciekawych artykułów, czy materiałów będzie również umieszczana w wersji papierowej bądź nawet wideo. Stowarzyszenie ze swojej strony udostępni uczestnikom tych zajęć potrzebny sprzęt komputerowy i inne materiały niezbędne do pracy.

 

 

 

Kiedy ruszą zajęcia?

 

Właściwie już powoli wszystko organizujemy. Czekamy na likwidację obostrzeń spowodowanych pandemią. Jeśli będziemy mogli swobodnie się spotykać, to rozpoczniemy od przeszkolenia uczestników naszego projektu pod kątem pracy wolontariatu. Każdy z nich nabędzie wiedzę i otrzyma certyfikat ukończenia takiego szkolenia. Potem ruszymy już z wyżej wymienionymi warsztatami. Każde zajęcia będą certyfikowane, co da uczestnikom oprócz realnych umiejętności dokument potwierdzający ich zdobycie. Co to oznacza? A no to, że być może przyda im się to w późniejszym życiu przy szukaniu pracy na przykład w zawodzie dziennikarza, czy osoby odpowiedzialnej za organizowanie wydarzeń dla samorządów, czy innych instytucji z sektora państwowego, czy prywatnego.

Reklama

 

 

 

Gdzie można poznać szczegóły waszego projektu?

 

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny 793 231 737 lub mailowy: szczytnoaktywne@gmail.comKomentarze do artykułu

Tomasz

Panie radny czyżby kolejny strzał lecz nie w 10?

Rafi

Ładny chłopak, ładny projekt.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41
 • Czujne kamery i burmistrz
  Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

  ika


  2020-07-08 23:46:11
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jestem za NIE koszeniem. Vide - decyzje wielkich miast, by kosić maks. 3 razy do roku trawniki miejskie, a niektóre tereny - pozostawiać jako naturalne łąki. Wszystko to w celu zatrzymania wody - dla nas i dla małych stworzeń w glebie. Nasze trawniki to nie pola golfowe w UK ani inne Wimbledony, by musiały mieć trawkę równą i niską jak włos na rekrucie. Dostawałam w poprzednich latach (= kadencji burmistrza) szału, gdy \"dziady\" z podkoszarkami od świtu latały wokół mego bloku i wyły nie tyle kosząc ile wyrywając dopiero co wyrastającą roślinność (łącznie z kwiatami i krzewami) wiele razy od wiosny do jesieni. Zostawiali tylko suche ścierniska. Na nic zdawały się pisma do urzędów UM, że skoro nie siali (siali sąsiedzi, i ja też), to niech nie wyrywają. Teraz jest nareszcie normalniej i cieszę się widząc spokojnie wyrosłą i wykłoszoną trawę, choć zwykle nie daje jej się wysiać naturalnie, bo już zostaje i teraz skoszona / podkoszona. I od razu też podrażnia niektórym nie tylko nerw ale i alergiczną naturę...

  ika


  2020-07-08 23:38:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Wywołany do tablicy muszę się odnieść do faktów. W projekcie FIO kierowanym zarówno do młodzieży jak i seniorów zajęliśmy 10 miejsce w kraju na 2314 złożonych wniosków. Podziwiam niektóre wypowiedzi osób, nie znających założeń naszych programów wydają opinie i to znacznie odbiegające od zdania ekspertów. W kolejnym realizowanym przez z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach tegorocznej edycji programu ASOS złożono 1795 ofert, gdzie nasza oferta uplasowała się na 33 pozycji. Widocznie dla niektórych zbyt nisko oceniono naszą pracę, gdyż tylko 60 polskich organizacji w priorytecie 1 otrzymało dofinansowanie. Praca na rzecz mieszkańców Szczytna, zawsze jest dla mnie przyjemnością i wyzwaniem . Zwłaszcza wtedy, kiedy odbieram telefon, tak jak dzisiaj, od zapłakanej starszej osoby, która jest ogromnie wdzięczna, za to, że ktoś o niej pomyślał. Dużą pomocą przy docieraniu do tych osób są ośrodki pomocy społecznej i aktywnie działające stowarzyszenia oraz organizacje. Ponieważ, jak widać po komentarzach mamy mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Proponuję wyłączyć komputer i rozejrzeć się dookoła, na pewno wokół nas ktoś potrzebuje pomocy. Czasami zwykła herbata i kilka minut rozmowy dla kogoś znaczy bardzo wiele. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Szczytno może być AKTYWNE.

  Paweł Krassowski


  2020-07-08 18:40:05
 • 42-latek życie zawdzięcza policjantom, wyciągnęli go z pożaru (zdjęcia)
  Szkoda że mieszkańcy mają takiego nieodpowiedzialnego lokatora

  Stefek Burczymucha


  2020-07-08 17:45:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A nagranie z kamery samochodowej i świadkowie to już o tym świadczy czy także nie ? Lizusostwem kariery nie zrobisz.

  k.arzyna


  2020-07-08 17:20:41
 • Kamery popilnują Dźwierzut
  To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

  Do pana alo


  2020-07-08 16:58:23
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Posiadanie paragonu na wymianę szyby nie świadczy o uszkodzeniu jej na tej drodze . Odnośnie naprawy dróg przez Pana Nowaka niech się wypowiedzą mieszkańcy wsi Dżwiersztyny gm.Pasym , bagno tam na drodze stało przez kilka lat mimo próśb sołtysa tej wsi i radnego gminy Jedwabno. Zmiana na stanowisku dyrektora dała natychmiastowy rezultat za co bardzo Dziękujemy dla Pana Rafała Wilczka.

  Do K.arzyna i mol.


  2020-07-08 15:07:40