Reklama


Reklama

Od przedszkola do seniora – czas na młodzież


Za sprawą Pawła Krassowskiego i jego Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia pokolenia z powiatu szczycieńskiego łączą siły. Młodzież i seniorzy będą mogli wspólnie zrealizować kilka niezwykłych projektów, a przy okazji nabyć potrzebne umiejętności z zakresu tworzenia wydarzeń muzycznych, kulturalnych, czy sportowych oraz nauczyć się dziennikarskiego fachu, przy budowaniu strony internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona. Trwa rekrutacja do projektu. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: 793 231 737 lub mailem szczytnoaktywne@gmail.com.„Aktywne Szczytno Od Przedszkola do Seniora” - to nowy projekt Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. Tydzień temu Paweł Krassowski zachęcał do uczestnictwa w przedsięwzięciu szczycieńskich seniorów. Przyszła kolej na młodzież, dlatego tym razem zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku od 13 do 26 lat.

 

 

Co projekt da uczestnikom?

 

Tworzymy wielopokoleniowy projekt, z którego każdy wyjdzie z jakimiś umiejętnościami, które na pewno przydadzą się w późniejszym życiu – mówi Paweł Krassowski. - O seniorach mówiłem tydzień temu, zgłosiło się do nas kilkadziesiąt osób. W projekcie może wziąć udział ich około 30. Mamy więc komplet. Tym razem skupię się na młodzieży. Mamy dla nich około 20 miejsc.

 

 

Kogo szukacie?

 

Aktywnych, kreatywnych młodych ludzi z powiatu szczycieńskiego w wieku od 13 do 26 lat. Wezmą udział w projekcie krajowym, który został sklasyfikowany na 10 miejscu w Polsce, więc bardzo wysoko. Myślę, że dla wielu będzie to ogromny prestiż, że będą mogli w niego się zaangażować.

 

Na czym polega dokładnie ten projekt?

 

Przewidujemy przeprowadzenie dwóch rodzajów warsztatów. Szkolenia odbędą się pod okiem specjalistów z danych dziedzin. Pierwsze warsztaty będą dotyczyły kompleksowego organizowania wydarzeń dla społeczności lokalnych. Ich uczestnicy poznają tajniki organizowania koncertów, mitingów, konferencji, czy zawodów sportowych. I nie będzie to wyłącznie teoria, bo warsztaty mają zakończyć się zorganizowaniem konkretnego wydarzenia. Jakiego? To już będzie zależało od samych uczestników. Wymyślą, będą promowali i organizowali wydarzenie od początku do końca.


Reklama

 

 

A drugi rodzaj warsztatów?

 

Będą dotyczyły dziennikarstwa: prasowego, internetowego, radiowego i telewizyjnego. Uczestnicy będą mogli nauczyć się tego fachu od podstaw. Podczas zajęć powstanie profesjonalna strona internetowa, która stanie się społeczną platformą informacyjną skierowaną do młodzieży i seniorów. Będzie redagowana przez uczestników naszych warsztatów. Nie zabraknie tam informacji, ale też blogów, czy fotorelacji z imprez organizowanych na terenie naszego powiatu. Być może pojawią się też poradniki, czy ogłoszenia skierowane do seniorów, czy młodzieży. Będzie to serwis dla mieszkańców prowadzony przez mieszkańców. Dzięki współpracy z tygodnikiem lokalnym część z ciekawych artykułów, czy materiałów będzie również umieszczana w wersji papierowej bądź nawet wideo. Stowarzyszenie ze swojej strony udostępni uczestnikom tych zajęć potrzebny sprzęt komputerowy i inne materiały niezbędne do pracy.

 

 

 

Kiedy ruszą zajęcia?

 

Właściwie już powoli wszystko organizujemy. Czekamy na likwidację obostrzeń spowodowanych pandemią. Jeśli będziemy mogli swobodnie się spotykać, to rozpoczniemy od przeszkolenia uczestników naszego projektu pod kątem pracy wolontariatu. Każdy z nich nabędzie wiedzę i otrzyma certyfikat ukończenia takiego szkolenia. Potem ruszymy już z wyżej wymienionymi warsztatami. Każde zajęcia będą certyfikowane, co da uczestnikom oprócz realnych umiejętności dokument potwierdzający ich zdobycie. Co to oznacza? A no to, że być może przyda im się to w późniejszym życiu przy szukaniu pracy na przykład w zawodzie dziennikarza, czy osoby odpowiedzialnej za organizowanie wydarzeń dla samorządów, czy innych instytucji z sektora państwowego, czy prywatnego.

Reklama

 

 

 

Gdzie można poznać szczegóły waszego projektu?

 

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny 793 231 737 lub mailowy: szczytnoaktywne@gmail.comKomentarze do artykułu

Tomasz

Panie radny czyżby kolejny strzał lecz nie w 10?

Rafi

Ładny chłopak, ładny projekt.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06