Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Od przedszkola do seniora – czas na młodzież


Za sprawą Pawła Krassowskiego i jego Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia pokolenia z powiatu szczycieńskiego łączą siły. Młodzież i seniorzy będą mogli wspólnie zrealizować kilka niezwykłych projektów, a przy okazji nabyć potrzebne umiejętności z zakresu tworzenia wydarzeń muzycznych, kulturalnych, czy sportowych oraz nauczyć się dziennikarskiego fachu, przy budowaniu strony internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona. Trwa rekrutacja do projektu. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: 793 231 737 lub mailem szczytnoaktywne@gmail.com.„Aktywne Szczytno Od Przedszkola do Seniora” - to nowy projekt Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. Tydzień temu Paweł Krassowski zachęcał do uczestnictwa w przedsięwzięciu szczycieńskich seniorów. Przyszła kolej na młodzież, dlatego tym razem zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku od 13 do 26 lat.

 

 

Co projekt da uczestnikom?

 

Tworzymy wielopokoleniowy projekt, z którego każdy wyjdzie z jakimiś umiejętnościami, które na pewno przydadzą się w późniejszym życiu – mówi Paweł Krassowski. - O seniorach mówiłem tydzień temu, zgłosiło się do nas kilkadziesiąt osób. W projekcie może wziąć udział ich około 30. Mamy więc komplet. Tym razem skupię się na młodzieży. Mamy dla nich około 20 miejsc.

 

 

Kogo szukacie?

 

Aktywnych, kreatywnych młodych ludzi z powiatu szczycieńskiego w wieku od 13 do 26 lat. Wezmą udział w projekcie krajowym, który został sklasyfikowany na 10 miejscu w Polsce, więc bardzo wysoko. Myślę, że dla wielu będzie to ogromny prestiż, że będą mogli w niego się zaangażować.

 

Na czym polega dokładnie ten projekt?

 

Przewidujemy przeprowadzenie dwóch rodzajów warsztatów. Szkolenia odbędą się pod okiem specjalistów z danych dziedzin. Pierwsze warsztaty będą dotyczyły kompleksowego organizowania wydarzeń dla społeczności lokalnych. Ich uczestnicy poznają tajniki organizowania koncertów, mitingów, konferencji, czy zawodów sportowych. I nie będzie to wyłącznie teoria, bo warsztaty mają zakończyć się zorganizowaniem konkretnego wydarzenia. Jakiego? To już będzie zależało od samych uczestników. Wymyślą, będą promowali i organizowali wydarzenie od początku do końca.


Reklama

 

 

A drugi rodzaj warsztatów?

 

Będą dotyczyły dziennikarstwa: prasowego, internetowego, radiowego i telewizyjnego. Uczestnicy będą mogli nauczyć się tego fachu od podstaw. Podczas zajęć powstanie profesjonalna strona internetowa, która stanie się społeczną platformą informacyjną skierowaną do młodzieży i seniorów. Będzie redagowana przez uczestników naszych warsztatów. Nie zabraknie tam informacji, ale też blogów, czy fotorelacji z imprez organizowanych na terenie naszego powiatu. Być może pojawią się też poradniki, czy ogłoszenia skierowane do seniorów, czy młodzieży. Będzie to serwis dla mieszkańców prowadzony przez mieszkańców. Dzięki współpracy z tygodnikiem lokalnym część z ciekawych artykułów, czy materiałów będzie również umieszczana w wersji papierowej bądź nawet wideo. Stowarzyszenie ze swojej strony udostępni uczestnikom tych zajęć potrzebny sprzęt komputerowy i inne materiały niezbędne do pracy.

 

 

 

Kiedy ruszą zajęcia?

 

Właściwie już powoli wszystko organizujemy. Czekamy na likwidację obostrzeń spowodowanych pandemią. Jeśli będziemy mogli swobodnie się spotykać, to rozpoczniemy od przeszkolenia uczestników naszego projektu pod kątem pracy wolontariatu. Każdy z nich nabędzie wiedzę i otrzyma certyfikat ukończenia takiego szkolenia. Potem ruszymy już z wyżej wymienionymi warsztatami. Każde zajęcia będą certyfikowane, co da uczestnikom oprócz realnych umiejętności dokument potwierdzający ich zdobycie. Co to oznacza? A no to, że być może przyda im się to w późniejszym życiu przy szukaniu pracy na przykład w zawodzie dziennikarza, czy osoby odpowiedzialnej za organizowanie wydarzeń dla samorządów, czy innych instytucji z sektora państwowego, czy prywatnego.

Reklama

 

 

 

Gdzie można poznać szczegóły waszego projektu?

 

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny 793 231 737 lub mailowy: szczytnoaktywne@gmail.comKomentarze do artykułu

Tomasz

Panie radny czyżby kolejny strzał lecz nie w 10?

Rafi

Ładny chłopak, ładny projekt.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama