Reklama


Reklama

Od przedszkola do seniora – czas na młodzież


Za sprawą Pawła Krassowskiego i jego Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia pokolenia z powiatu szczycieńskiego łączą siły. Młodzież i seniorzy będą mogli wspólnie zrealizować kilka niezwykłych projektów, a przy okazji nabyć potrzebne umiejętności z zakresu tworzenia wydarzeń muzycznych, kulturalnych, czy sportowych oraz nauczyć się dziennikarskiego fachu, przy budowaniu strony internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona. Trwa rekrutacja do projektu. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: 793 231 737 lub mailem szczytnoaktywne@gmail.com.„Aktywne Szczytno Od Przedszkola do Seniora” - to nowy projekt Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. Tydzień temu Paweł Krassowski zachęcał do uczestnictwa w przedsięwzięciu szczycieńskich seniorów. Przyszła kolej na młodzież, dlatego tym razem zaprasza wszystkie chętne osoby w wieku od 13 do 26 lat.

 

 

Co projekt da uczestnikom?

 

Tworzymy wielopokoleniowy projekt, z którego każdy wyjdzie z jakimiś umiejętnościami, które na pewno przydadzą się w późniejszym życiu – mówi Paweł Krassowski. - O seniorach mówiłem tydzień temu, zgłosiło się do nas kilkadziesiąt osób. W projekcie może wziąć udział ich około 30. Mamy więc komplet. Tym razem skupię się na młodzieży. Mamy dla nich około 20 miejsc.

 

 

Kogo szukacie?

 

Aktywnych, kreatywnych młodych ludzi z powiatu szczycieńskiego w wieku od 13 do 26 lat. Wezmą udział w projekcie krajowym, który został sklasyfikowany na 10 miejscu w Polsce, więc bardzo wysoko. Myślę, że dla wielu będzie to ogromny prestiż, że będą mogli w niego się zaangażować.

 

Na czym polega dokładnie ten projekt?

 

Przewidujemy przeprowadzenie dwóch rodzajów warsztatów. Szkolenia odbędą się pod okiem specjalistów z danych dziedzin. Pierwsze warsztaty będą dotyczyły kompleksowego organizowania wydarzeń dla społeczności lokalnych. Ich uczestnicy poznają tajniki organizowania koncertów, mitingów, konferencji, czy zawodów sportowych. I nie będzie to wyłącznie teoria, bo warsztaty mają zakończyć się zorganizowaniem konkretnego wydarzenia. Jakiego? To już będzie zależało od samych uczestników. Wymyślą, będą promowali i organizowali wydarzenie od początku do końca.


Reklama

 

 

A drugi rodzaj warsztatów?

 

Będą dotyczyły dziennikarstwa: prasowego, internetowego, radiowego i telewizyjnego. Uczestnicy będą mogli nauczyć się tego fachu od podstaw. Podczas zajęć powstanie profesjonalna strona internetowa, która stanie się społeczną platformą informacyjną skierowaną do młodzieży i seniorów. Będzie redagowana przez uczestników naszych warsztatów. Nie zabraknie tam informacji, ale też blogów, czy fotorelacji z imprez organizowanych na terenie naszego powiatu. Być może pojawią się też poradniki, czy ogłoszenia skierowane do seniorów, czy młodzieży. Będzie to serwis dla mieszkańców prowadzony przez mieszkańców. Dzięki współpracy z tygodnikiem lokalnym część z ciekawych artykułów, czy materiałów będzie również umieszczana w wersji papierowej bądź nawet wideo. Stowarzyszenie ze swojej strony udostępni uczestnikom tych zajęć potrzebny sprzęt komputerowy i inne materiały niezbędne do pracy.

 

 

 

Kiedy ruszą zajęcia?

 

Właściwie już powoli wszystko organizujemy. Czekamy na likwidację obostrzeń spowodowanych pandemią. Jeśli będziemy mogli swobodnie się spotykać, to rozpoczniemy od przeszkolenia uczestników naszego projektu pod kątem pracy wolontariatu. Każdy z nich nabędzie wiedzę i otrzyma certyfikat ukończenia takiego szkolenia. Potem ruszymy już z wyżej wymienionymi warsztatami. Każde zajęcia będą certyfikowane, co da uczestnikom oprócz realnych umiejętności dokument potwierdzający ich zdobycie. Co to oznacza? A no to, że być może przyda im się to w późniejszym życiu przy szukaniu pracy na przykład w zawodzie dziennikarza, czy osoby odpowiedzialnej za organizowanie wydarzeń dla samorządów, czy innych instytucji z sektora państwowego, czy prywatnego.

Reklama

 

 

 

Gdzie można poznać szczegóły waszego projektu?

 

 

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny 793 231 737 lub mailowy: szczytnoaktywne@gmail.comKomentarze do artykułu

Tomasz

Panie radny czyżby kolejny strzał lecz nie w 10?

Rafi

Ładny chłopak, ładny projekt.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39
 • Pożar domu przy ulicy Olsztyńskiej w Pasymiu
  Witam. W imieniu rodziny prosimy o najmniejsza pomoc, albo udostępnienie innym https://zrzutka.pl/xna66k

  M. P


  2021-01-16 19:24:30
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

  Spec


  2021-01-16 18:45:46