Reklama


Reklama

Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie


Przed chwilą otrzymałem oficjalne pismo z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, na które od dawna czekałem – pochwalił się na swoim profilu Facebook burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski. - Tak więc budowa obwodnicy Szczytna jest faktem, z czego jestem niezmiernie dumny i szczęśliwy.Co obwodnica oznacza dla Szczytna i jego mieszkańców? I tu zdania są podzielone. Jedni cieszą się, że zmniejszy ona korki i wyprowadzi z centrum miasta ciężkie, niebezpieczne samochody. Inni z kolei obawiają się, że Szczytno mając obwodnicę może zostać odcięte od turystów czy gości, którzy, nie ma co ukrywać, wspomagają swoimi zakupami lokalny biznes. Jako przykład złej „działalności” obwodnicy podają Pasym. Część mieszkańców, głównie gminy wiejskiej, drży o przebieg nowej drogi. Boją się, że będzie szła ona przy ich domach bądź część zabudowań będzie trzeba w ogóle zniszczyć.


Reklama

 

- Obwodnica Szczytna znalazła się w planie inwestycyjnym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2024-2026 – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Teraz rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami. Jestem przekonany, że zarówno wójt, jak i starosta, oczywiście ja też, będą brali w nich udział i dbali o interesy swoich mieszkańców.

 

Obwodnica ma połączyć drogi wylotowe i wlotowe do Szczytna od strony Pasymia, Wielbarka i Rozóg. To tak zwana obwodnica północna. Z pisma dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA wynika, że prace budowlane będą trwały w latach 2026-2028, a szacowany koszt inwestycji to ponad 450 mln zł.

Reklama

 

- Na razie nie ma żadnych koncepcji, ale jeśli tylko się jakieś pojawią, na pewno poinformuję o nich mieszkańców Szczytna, bo wiem że jest to dla nich ważne – mówi burmistrz Mańkowski. - Myślę też o zorganizowaniu konferencji, aby każdy mógł się wypowiedzieć w tej sprawie, bo owszem docierają do mnie zdania zwolenników, jak i przeciwników tej inwestycji. Myślę, że zawsze warto rozmawiać i szukać kompromisu.

 Komentarze do artykułu

aleks

Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

Karol Fąfara

Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

czytelnik

koncepcje już są... 2020-05-26 nawet był artykuł o tym ... no i jeszcze pytanie czy będzie tyle środków ile zażądają Wykonawcy np. remont ul. Warszawskiej i Skłodowskiej, który odszedł do Lamusa przez zbyt wysokie koszty.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2020-05-29 11:50:33

„Mała obwodnica” gotowa

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04