Reklama


Reklama

Obrona złożyła zażalenie na areszt kierowcy mustanga


Sąd Okręgowy w Olsztynie ponownie zajmie się sprawą 29-letniego kierowcy ze Szczytna, który pod koniec kwietnia potrącił kobietę z 1,5-rocznymi bliźniakami. W wyniku wypadku jedno z dzieci zmarło.



W środę wpłynęło zażalenie obrony na zastosowanie aresztu wobec sprawcy wypadku. Przypomnijmy. Początkowo sąd w Szczytnie odmówił aresztowania sprawcy wypadku argumentując, że ten przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia i wyraził skruchę. Decyzja ta oburzyła lokalną społeczność.

 

Na odmowę aresztu zażalenie złożyła prokuratura. Sąd Okręgowy w Olsztynie przychylił się do jej wniosku i aresztował tymczasowo 29-latka. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu swojej decyzji zwrócił uwagę, że Adamowi D. zarzucono umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a stopień społecznej szkodliwości popełnionego przez niego czynu jest wysoki.


Reklama

 

Adam D. po decyzji Sądu Okręgowego sam stawił się w areszcie. Stanowiska sądu nie podzielają obrońcy 29-latka. W środę złożyli zażalenie na decyzją i domagają się łagodniejszego środka zapobiegawczego.

 

 

W związku z wpłynięciem zażalenia Sąd Okręgowy rozpozna je w składzie 3 sędziów. Sprawę będą badać sędziowie z Olsztyna. Termin nie jest jeszcze znany.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze