Reklama


Reklama

Nurkowie z Pasymia przeszkolą terytorialsów


Żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą wspierać służby ratownicze na wodzie. Szkoleniem terytorialsów zajmują się instruktorzy Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, którzy swoją siedzibę mają w Pasymiu nad Jeziorem Kalwa.Im więcej przeszkolonych osób nad wodą, tym większe bezpieczeństwo wypoczywających. Takie założenie przyświeca porozumieniu zawartemu między dowództwem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej a Grupą Specjalną Płetwonurków RP.


Reklama

 

- Musimy pamiętać, że lato w przyszłym roku będzie, sezon żeglarski również. Podpisanie porozumienia umożliwia nam w okresie jesiennym i zimowym przygotowanie teoretyczne i praktyczne do sezonu letniego - mówi płk Mirosław Bryś, dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej nieść pomoc osobom, które będą jej potrzebowały na wodzie.

 

Reklama

Jeszcze przed formalnym usankcjonowaniem współpracy płetwonurkowie z Pasymia przeszkolili na wodzie około 200 terytorialsów. W najbliższych dniach zajęcia rozpocznie kolejna grupa.

 

- Instruktorzy Grupy Specjalnej Płetwonurków RP maja przekazać wiedzę i umiejętności. Dla nas to też jest sukces, bo jeżeli szkolimy ludzi, to nie pozostaje to bez znaczenia - mówi Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. - Żołnierze mają wspierać działania służb na wodzie w różnych warunkach, dlatego szkolenie odbywać się będzie bez względu na porę roku. Wkrótce do ćwiczeń przystąpi kolejnych 60 terytorialsów.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Klenczon będzie miał swoją ulicę w Szczytnie
  A gdzie będzie ulica Bee Gees ?

  Fan


  2021-03-07 18:22:10
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ten ślimak pobił wszystko. Dorównaliśmy do Reszla i Bisztynka, nic im nie ujmując.

  Grazyna


  2021-03-07 17:21:01
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie Mądrzejowski - wolę Pana w \"loży złośliwców\", a nie na stołku burmistrza. Pewnie się Pan domyśli, ale napiszę to otwartym tekstem: nec Hercules contra plures. Z taką radą złożoną z niedouczonych doktorów nauk wszelakich, wykształciuchów po kursokonferencjach za węgorze i jednoosobowych biznesmenów - daleko by Pan nie zaszedł, mimo umiejętności negocjacyjnych. Aż tak nikomu źle nie życzę. Czekam na jakąś wielką porażkę samorządu miejskiego, aby była ona powodem wprowadzenia zarządu komisarycznego, który wyeliminowałby z decyzji tę nie nadającą się do niczego radę miejską. Wiem, że to straszne, ale nic na to nie poradzę, że obserwacja postępowania radnych doprowadziła mnie do takiego wniosku - odciąć tę gangrenę.

  Krajan \"prawdziwy\"


  2021-03-07 17:02:12
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.- kto nie wierzy, niech sprawdzi na sobie jej skuteczność i nie zmusza innych do poddania się eksperymentowi medycznemu. https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/

  kroll


  2021-03-07 15:00:21
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Choć czasem jestem w tym kościele gdzie proboszczem jest ks. Andrzej, (bo należę do innego) , to bardzo cenię i szanuję Księdza. Jego oddanie Bogu i ludziom jest niezwykłe!!! Organizuje różne formy urozmaicenia Mszy Świętej, aby przyciągnąć boże owieczki do Boga. Proszę Boga o szybki powrót Księdza do zdrowia. Niechaj Łaska Boża jest zawsze z Księdzem. W obecnych czasach, takiemu Księdzu można zaufać! Boże, miej w swojej opiece Księdza Andrzeja i nie zabieraj Go nam!!!!

  WCz


  2021-03-07 14:57:54
 • „Przesiali” szkoły i przedszkola, wiemy ilu jest chorych
  Zatem mamy 242 normalnych nauczycieli, w końcu świadomośc dotarła do ludzi...a reszta niech się szybciutko wyszczepi. - \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.-

  kroll


  2021-03-07 14:53:08
 • Mazurskie delicje Michała Denesiuka - rosół z perliczki
  Rosół to tylko z makaronem domowej roboty

  Grazynka


  2021-03-07 14:35:09
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  A Ziemia jest płaska

  Ala


  2021-03-07 14:30:48
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Wspaniała wiadomość! Precz z ludobójstwem!!!

  Emilia


  2021-03-07 13:14:28
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Brawo! Brawo! Brawo!

  ola


  2021-03-07 09:29:52