Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Nowy program ściekowy wkracza do Pasymia


Samorząd Pasymia dopłaca do wymiany pieców, a teraz zamierza do budowy przydomowych oczyszczalni. To nowy program proekologiczny, który ma być uruchomiony uchwałą podczas czwartkowej sesji.- Pod względem skanalizowania gmina Pasym nie ma się czym chwalić. Bardzo niewiele w tym względzie było robione w ciągu ostatnich 30 lat – mówi burmistrz Cezary Łachmański. - Dopiero w poprzedniej kadencji trochę w tym zakresie zrobiliśmy, planujemy więcej, ale, jak w każdej dziedzinie, ograniczają nas możliwości finansowe. Poza tym usytuowanie wielu gospodarstw w zabudowie rozproszonej powoduje, że budowanie kanalizacji do tych posesji nie ma uzasadnienia.


Reklama

 

 

Właściciele takich właśnie posesji oraz mieszkańcy tych miejscowości, w których kanalizacja nie zostanie zbudowana przez co najmniej kilka najbliższych lat, mogą sobie zbudować tzw. przydomowe oczyszczalnie ścieków, korzystając z samorządowego wsparcia. Na taką inwestycję można będzie uzyskać dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych, na podobnych zasadach, jakie obowiązują przy pozyskiwaniu dofinansowania do wymiany pieców, tzw. kopciuchów.

Reklama

 

- Na początek, w tym roku, na te działania przeznaczyliśmy 45 tysięcy złotych – mówi Łachmański. - To znaczy, że przydomowe oczyszczalnie ścieków mogą powstać w piętnastu gospodarstwach.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze