Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Nowe skrzydło szpitala będzie wyłącznie „covidowe” (zdjęcia)


Decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie już niedługo stanie się jedną z ważniejszych placówek w kraju do walki z Covid-19. W szpitalu znajdzie się 70 łóżek. Każde z nich będzie wyposażone w respirator.Trwająca od kilku lat rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie dobiega końca. Nie byłaby ona możliwa gdyby nie dobra współpraca władz szpitala, powiatu oraz województwa. Co ważne zakończyła się w najbardziej potrzebnym momencie – kiedy w kraju, Europie i na świecie panuje pandemia Covid-19, a każde wolne łóżko jest na wagę złota.

 

Nowe skrzydło szpitala jest nie tylko nowoczesne, ale także wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. By mogło przyjąć pacjentów chorych na koronawirusa wystarczy dokonać niewielkich modyfikacji: zbudować śluzy, zamontować dodatkowe zbiorniki z gazami medycznymi, przygotować sale na pracę respiratorów. W specjalistyczny sprzęt do ratowania pacjentów zakażonych koronawirusem szpital wyposaży wojewoda. Wojewoda zadba również o specjalistów, którzy będą zajmowali się chorymi.


Reklama

 

Przypomnijmy również, że pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" będzie działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

 

W czwartek, 5 listopada szpital wizytowały władze powiatu i szpitala, radni Rady Powiatu, Henryk Żuchowski przedstawiciel wojewody, oraz prasa.

ReklamaKomentarze do artykułu

Szczytna

Ja powiem tak Nie zazdroszczę tym którzy trafią pod opiekę lekarzy ze Szczytna. Pozdrawiam

Borys

To chyba mandat się należy panu Ż. ?

Szczytnianin

Na fotografiach widzę tylko jednego gościa bez maseczki, co prawda ma ją ale podtrzymuje mu brodę, pewnie bierze przykład od swojego partyjnego szefa z Żoliborza.

Śmieszek

Nie publikują - trudno. Musimy napisać, że kochamy naszych włodarzy, którzy z narażeniem życia wizytują szpital covidowy.

WCpiker

Niech ktoś z gazety zapyta tych wszystkich \"modeli\" prężących się do zdjęć ile osób na dzień dzisiejszy jest gotowych do pracy w tym nowym skrzydle, jak i w całym szpitalu. Ja wie... Mniej niż 5 (wliczając zwabione kasą nieprzygotowane emerytowane pielęgniarki - do których nic nie mam, ale same nie dadzą rady)

Śmieszek

Ciekaw, dlaczego nie opublikowaliście mojego wczorajszego wpisu o tym, że władza zapomina o maseczkach, rękawiczkach, dystansie. Hasło DDM powinno być przez tę władzę - jakakolwiek by ona nie była - propagowane we wszystkich publicznych okolicznościach. Dla dla edukacji. A tu przy okazji zwiedzania szpitala covidowego w Szczytnie tłumek i uśmiechnięte bez maski twarze. czy ktoś w ogóle się zastanawia nad tym, dlaczego sceptycy przeczą istnieniu koronawirusa? Obraz dla inteligencji wyborców. mam nadzieję, że obraza nie minie za 3 lata. A i rzeczywiście brak nam gwiazd ekranu: być może maski szkodzą na urodę.

Nietzsche

Zabrakło jeszcze tylko dwóch gwiazd, lubiących zdjęcia i kamerę: Jaskulskiej i Pasławskiej.

Szczytnianin

Żuchowski to co tam robi i to jeszcze z maseczką pod brodą, czyżby mu szczęka opadła? Tam gdzie kamery to on pierwszy! Nie czas chłopie na emeryturę?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43