Reklama


Reklama

Nowe skrzydło szpitala będzie wyłącznie „covidowe” (zdjęcia)


Decyzją wojewody nowe skrzydło Powiatowego Szpitala w Szczytnie już niedługo stanie się jedną z ważniejszych placówek w kraju do walki z Covid-19. W szpitalu znajdzie się 70 łóżek. Każde z nich będzie wyposażone w respirator.Trwająca od kilku lat rozbudowa Szpitala Powiatowego w Szczytnie dobiega końca. Nie byłaby ona możliwa gdyby nie dobra współpraca władz szpitala, powiatu oraz województwa. Co ważne zakończyła się w najbardziej potrzebnym momencie – kiedy w kraju, Europie i na świecie panuje pandemia Covid-19, a każde wolne łóżko jest na wagę złota.

 

Nowe skrzydło szpitala jest nie tylko nowoczesne, ale także wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. By mogło przyjąć pacjentów chorych na koronawirusa wystarczy dokonać niewielkich modyfikacji: zbudować śluzy, zamontować dodatkowe zbiorniki z gazami medycznymi, przygotować sale na pracę respiratorów. W specjalistyczny sprzęt do ratowania pacjentów zakażonych koronawirusem szpital wyposaży wojewoda. Wojewoda zadba również o specjalistów, którzy będą zajmowali się chorymi.


Reklama

 

Przypomnijmy również, że pozostała część szpitala, czyli tak zwana "starsza część" będzie działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

 

W czwartek, 5 listopada szpital wizytowały władze powiatu i szpitala, radni Rady Powiatu, Henryk Żuchowski przedstawiciel wojewody, oraz prasa.

ReklamaKomentarze do artykułu

Szczytna

Ja powiem tak Nie zazdroszczę tym którzy trafią pod opiekę lekarzy ze Szczytna. Pozdrawiam

Borys

To chyba mandat się należy panu Ż. ?

Szczytnianin

Na fotografiach widzę tylko jednego gościa bez maseczki, co prawda ma ją ale podtrzymuje mu brodę, pewnie bierze przykład od swojego partyjnego szefa z Żoliborza.

Śmieszek

Nie publikują - trudno. Musimy napisać, że kochamy naszych włodarzy, którzy z narażeniem życia wizytują szpital covidowy.

WCpiker

Niech ktoś z gazety zapyta tych wszystkich \"modeli\" prężących się do zdjęć ile osób na dzień dzisiejszy jest gotowych do pracy w tym nowym skrzydle, jak i w całym szpitalu. Ja wie... Mniej niż 5 (wliczając zwabione kasą nieprzygotowane emerytowane pielęgniarki - do których nic nie mam, ale same nie dadzą rady)

Śmieszek

Ciekaw, dlaczego nie opublikowaliście mojego wczorajszego wpisu o tym, że władza zapomina o maseczkach, rękawiczkach, dystansie. Hasło DDM powinno być przez tę władzę - jakakolwiek by ona nie była - propagowane we wszystkich publicznych okolicznościach. Dla dla edukacji. A tu przy okazji zwiedzania szpitala covidowego w Szczytnie tłumek i uśmiechnięte bez maski twarze. czy ktoś w ogóle się zastanawia nad tym, dlaczego sceptycy przeczą istnieniu koronawirusa? Obraz dla inteligencji wyborców. mam nadzieję, że obraza nie minie za 3 lata. A i rzeczywiście brak nam gwiazd ekranu: być może maski szkodzą na urodę.

Nietzsche

Zabrakło jeszcze tylko dwóch gwiazd, lubiących zdjęcia i kamerę: Jaskulskiej i Pasławskiej.

Szczytnianin

Żuchowski to co tam robi i to jeszcze z maseczką pod brodą, czyżby mu szczęka opadła? Tam gdzie kamery to on pierwszy! Nie czas chłopie na emeryturę?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Szynobus zderzył się samochodem dostawczym (foto)
  kurierka i wszystko jasne

  były kurier


  2020-12-04 16:22:48
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Do NIKT. No to zanalizujmy pokrotce 16 lat minionej wladzy. Na przyklad jeziora. 1. Uzyskanie przez miasto wladztwa nad nimi, o co sie poprzednicy nieudolnie i malo wytrwale starali, bardziej pozorujac dzialania niz je istotnie realizujac. 2. Wladztwo otworzylo droge do tego, by miasto moglo cokolwiek w nich i przy nich robic, a jeziora, glownie duze, mogly czemus pozytecznemu sluzyc. 3. Oczyszczenie wody: wymagalo najpierw przebudowy kolektorow tak, by kanaly burzowe nie wlewaly wszelkiego g. do jezior. Wczesniej, w efekcie roznych \"awarii\" tymi odplywami burzowymi szly do jezior poprodukcyjne scieki, m,.in. z browaru czy mleczarni. 4. Po likwidacji zrodel syfu zrzucanego do jezior przyszedl czas na oczyszczenie wody we wspolpracy z UWM - trwalo trzy lata. 5. Kiedy woda juz nadawala sie do uzytku - powstala plaza miejska i milo bylo (i jest) widziec gromady uszczesliwionych dzieciakow taplajacych sie w tej wodzie, czego Szczytno bylo pozbawione przez kilkadziesiat wczesniejszych lat. 6. Uporzadkowanie terenow nadjeziornych lacznie z budowa sciezki wokol wiekszego z akwenow (przy wspolpacy z gmina, jako ze spora czesc tej sciezki przez teren gminy prowadzi). Warto byloby spytac tych, ktorzy nieustannie i licznie z tej sciezki korzystaja, czy w ogole pamietaja, ze to dzielo Gorskiej od poczatku do konca. To tylko jeden z kierunkow dzialan, ktore poprzednia wladza konsekwentnie realizowala: byla wizja, byl cel i wytyczona droga do jego osiagniecia. ULICE. Czy osoby mieszkajace przy ul. Lwowskiej pamietaja co im powiedzial burmistrz Zuchowski, gdy zadali budowy tej ulicy? \"To nie nasze, to powiatowe. Nie mozemy, nie da sie\". A za Gorskiej \"sie dalo\": I Lwowska, i Moniuszki, Przemyslowa, itp., dzieki czemu w wielu przypadkach nie trzeba sie przebijac przez zatloczone centrum. TERMOMODERNIZACJE. Ktos pamieta jak wygladal i jaki ziab panowal w budynku MDK-u? Ze takiego remontu doczekaly tez m.in. budynek MOPS-u czy przedszkola przy Polnej? Jesli wiec dzis Mankowski szczyci sie dzialaniami w SP6 czy przedszkolu przy ul. Konopnickiej, to raczej nie powinien mowic ze nadrabia \"wieloletnie zaleglosci\", bo te akurat inwestycje byly juz przygotowane przez Gorska, jak zreszta znakomita wiekszosc innych, ktore sa obecnie realizowane - np. ruiny zamku. I w tym tempie mozna by dlugo... A ze ludzka pamiec jest dobra, lecz krotka... coz.

  pirania


  2020-12-04 14:48:03
 • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
  No i jeździj człowieku całe życie uczciwie, na trzeźwo, zgodnie z przepisami i ostrożnie - a raz takiego na drodze spotkasz i cię taki zabije.

  Kowal


  2020-12-03 19:15:54
 • Mega Paka dla Ratowników Medycznych
  To może by tak zamieścić przynajmniej loga - jeśli nie zdjęcia - Darczyńców. A nie tylko tego pana radnego, bo to nie jego pieniądze. Niestety to dość tania ustawka na plecach Ratowników i Darczyńców.

  Śmieszek


  2020-12-03 17:34:26
 • Nie żyje Witold Mocarski, pogrzeb w poniedziałek
  Spoczywają w pokoju promotorze.

  Andrzej


  2020-12-03 17:24:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Panie X-Men. Spośród 5. kandydatów startujących w wyborach na burmistrza w 2018 r. tylko 1. ujawnił swą \"polityczność\" - to był kandydat z PiS. \"Apolityczność\" wykazały komitety \"Z Górską dla Szczytna\", \"Wszystko dla Szczytna\", \"Aktywne Szczytno\". Wszystkie - także \"Razem dla mieszkańców\" - zostały zainfekowane działaczami powiązanymi bezpośrednio, lub pośrednio z konkretną partią polityczną (wiadomo, jaką). Wobec tego - obojętnie kto by zwyciężył: Gontarzewski, Wilczek, Lenard, czy Górska - każda z tych osób była tak czy owak afiliowana \"politycznie\" pod przykrywką apolitycznego komitetu wyborczego. W związku z tym wyrzucanie Burmistrzowi - jakikolwiek by nie był \"polityczności\" jest bzdurą. To tylko ujadanie z powodu braku dostępu do konfitur.

  Krajan


  2020-12-03 14:02:21
 • Bezdomni, kto i jak im pomoże?
  Chyba tylko matka Natura.

  Dziadek Mróz.


  2020-12-03 12:27:11
 • Premier: zamówiliśmy 45 mln dawek szczepionki; będą darmowe i dobrowolne; są widoki, by szczepienia rozpoczęły się od lutego
  Zobaczymy zainteresowanie tą szczepionką w Wielkiej Brytanii , tam już za tydzień będzie dostępna.

  Czy spadnie liczba zachorowań?.


  2020-12-03 12:21:55
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Panie Krajanie, co do apolityczność. Pani Górska startowała jawnie z ramienia PSL, a pan Mańkowski z komitetu \" Razem dla mieszkańców\" i udaje apolitycznego, czyżby się bał przed wyborami ujawnić swoje preferencje polityczne? Czy po prostu nie chciał grać z wyborcami w otwarte karty ?

  X-Men


  2020-12-03 09:25:47
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Do Krajana: No pewnie - wybierzmy samych swoich, radnych i burmistrza! Wtedy okaże się jak są apolityczni. Bo zanim zostaną wybrani - musza powstać komitety wyborcze - społeczne. No to wówczas ciężka praca dla zwykłego obywatela - szaraka: zdobyć podpisy, czyli przelecieć się po iluś domach, blokach, aby móc zarejestrować tenże komitet i tego kandydata. Trzeba też jakąś kasę na to wyłożyć, czyli poświęcić nie tylko czas, ale i pieniądze. A potem... Taka inicjatywa społeczna oczekuje spłaty długu: tu ulica, tam jezdnia, a gdzie indziej posadki i fuchy. I tak to jest. Każdy jest poszkodowany, jak nie załapie się na profity z władzy, lub przynajmniej jej okolic. Najłatwiej maja radni - jak już zostaną wybrani - to klamka zapadła - najwyżej ich drugi raz nie wybiorą - bo i tak już się najedli, czego mogli.

  Taki sobie czytelnik


  2020-12-02 19:45:55