Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Nowa radna w gminie Jedwabno


Walkę o mandat, rękoma i głosami mieszkańców, wygrała Wioleta Antosiak, reprezentująca KWW Razem dla Waplewa i została nową radną gminy Jedwabno.



Wybory uzupełniające „spowodował” Adam Szewczyk, były już radny z tej miejscowości, który zrezygnował z funkcji. O mandat ubiegały się dwie panie, mieszkanki Waplewa: Klaudia Komosińska i Wioleta Antosiak. Zwyciężyła ta pierwsza, uzyskując 38 głosów poparcia z 50 prawidłowo oddanych.

 

Jak na wybory uzupełniające frekwencja była całkiem przyzwoita. Uprawnionych do głosowania było 122, a kart do głosowania wydano 51, co stanowiło 41,8%. Na jednej z kart do głosowania wyborca nie zaznaczył żadnego z nazwisk, w związku z tym głos ten był nieważny.


Reklama

 

Przypomnijmy. Nowa radna gminy Jedwabno ma 31 lat i samotnie wychowuje 7-letnią córeczkę. Jak przyznała „Tygodnikowi Szczytno” jeszcze przed wyborami, na kadydowanie nie miała większej ochoty. - Ale spora część mieszkańców wsi nalegała, namawiała i w końcu przekonali mnie do tego kroku - mówiła.

 

Jak dotąd nie miała bezpośrednich związków z samorządem i jego funkcjonowaniem, a nawet – co przyznała – nieszczególnie się tym interesowała, co jednak zamierza szybko nadrobić. - Lubię wyzwania i znam potrzeby naszej lokalnej społeczności. Potrzebujemy drogi, ścieżek rowerowych, to są sygnały od mieszkańców - zapewnia.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Gminna szkoła w granicach miasta
    Jestem za, popieram w 100%!

    Weronika


    2021-09-19 19:09:52
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Sam zadajesz pytania , sam sobie odpowiadasz.

    Brawo XXX !!!


    2021-09-19 15:36:14
  • Będzie swoja woda
    Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

    Robert Częścik


    2021-09-19 13:26:06
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

    XXX


    2021-09-19 11:39:24
  • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
    Żenada żłobek w szkole

    Andrzej


    2021-09-19 08:01:04
  • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
    13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

    Potężny LegwanZORD


    2021-09-18 23:07:50
  • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
    W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

    Ms


    2021-09-18 07:55:41
  • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
    celebryci na pierwszym planie...

    gość


    2021-09-18 06:21:39
  • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
    Za 100 lat ????????????

    Follower


    2021-09-17 19:38:00
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

    massakra


    2021-09-17 15:28:24