Reklama


Reklama

Nowa „minister finansów” pojawiła się w Rozogach


Po 42 latach pracy w urzędzie i 30 na stanowisku skarbnika gminy na emeryturę odchodzi Danuta Pszczółkowska. Jej miejsce zajmie Wioletta Wierzbowska.Zmiana formalnie nastąpiła podczas środowej sesji Rady Gminy (29 lipca), albowiem zgodę na wskazaną przez wójta kandydaturę musieli uchwałą zatwierdzić radni.

 

- Pani Danuta została skarbnikiem gminy dokładnie 28 grudnia 1990 roku, czyli w czasie, gdy wszyscy uczyliśmy się samorządności – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - Ale pracę rozpoczęła dużo wcześniej, bo ma za sobą aż 42 lata spędzone w tutejszym urzędzie.

 

Za to niewielki, przynajmniej w Rozogach staż pracy ma desygnowana na skarbnika Wioletta Wierzbowska.

 

Wioletta Wierzbowska

 

- Ma odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, wymagane na stanowisku skarbnika, a także wystarczający staż pracy – mówi wójt Kudrzycki. Pani Wiloletta, mieszkanka Lipowej Góry Wschodniej przyszła do działu finansowego rozoskiego urzędu w listopadzie ubiegłego roku.


Reklama

 

Wioletta Wierzbowska, rocznik 76, urodziła się w Kętrzynie. Do naszego powiatu trafiła za mężem Mariuszem w 2001 roku. To wówczas zaczęła pracować w Urzędzie Gminy Wielbark. Po 8 latach przeniosła się do Urzędu Miejskiego w Szczytnie, gdzie spędziła kolejne 11 lat. - Pobudowaliśmy się pod Szczytnem, a mając małe dzieci zdecydowałam się na zmianę pracy – wspomina.

 

W listopadzie ubiegłego roku została zastępcą skarbnika w gminie Rozogi, a od środy, 29 lipca jest już skarbnikiem.

 

- To duże wyzwanie – nie ukrywa. - Ale podejmuję rękawicę, bo trzeba iść dalej, rozwijać się.

 

Jej hobby to podróże i spędzanie czasu z bliskim. Ma męża i dwie córki w wieku 15 i 13 lat.

 

 

Danuta Pszczółkowska z gminą Rozogi związaną była od 1978 roku.

Reklama

Danuta Pszczółkowska

 

- I właściwie cały czas liczyłam te cyferki – śmieje się. Pani Danuta pochodzi z Faryn, ale obecnie mieszka w Wilamowie. - I tu raczej spędzę swoją emeryturę – mówi. - W domu zawsze jest dużo do roboty, a moim oczkiem w głowie jest wnusia. Może uda mi się też odwiedzić bliskich, bo przez te lata pracy trochę zaniedbało się rodzinę – dodaje.

 Komentarze do artykułu

Krzyś

Nowa Skarbniczka, co widać na zdjęciu ma NOWY POKAŹNY gabinecik, który kosztował trochę grosza, ale co tam można wydawać lekko ręką, w razie wtopy dupka w troki i do Szczytna. Nawet lustro sobie w gabinecie powiesiła, szkoda, że nie widać tego na zdjęciu, lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie!!!. Natomiast odchodząca, Skarbniczka zasłuzyła sobie po 42 latach pracy na 7 róż, też dobrze, mogło równie dobrze nie być ani jednej. Wójcie, kto na ciebie zagłosuje w kolejnych wyborach, chyba te osoby ze szczytna, które opanowały Rozogi.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39