Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Nowa „minister finansów” pojawiła się w Rozogach


Po 42 latach pracy w urzędzie i 30 na stanowisku skarbnika gminy na emeryturę odchodzi Danuta Pszczółkowska. Jej miejsce zajmie Wioletta Wierzbowska.Zmiana formalnie nastąpiła podczas środowej sesji Rady Gminy (29 lipca), albowiem zgodę na wskazaną przez wójta kandydaturę musieli uchwałą zatwierdzić radni.

 

- Pani Danuta została skarbnikiem gminy dokładnie 28 grudnia 1990 roku, czyli w czasie, gdy wszyscy uczyliśmy się samorządności – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - Ale pracę rozpoczęła dużo wcześniej, bo ma za sobą aż 42 lata spędzone w tutejszym urzędzie.

 

Za to niewielki, przynajmniej w Rozogach staż pracy ma desygnowana na skarbnika Wioletta Wierzbowska.

 

Wioletta Wierzbowska

 

- Ma odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, wymagane na stanowisku skarbnika, a także wystarczający staż pracy – mówi wójt Kudrzycki. Pani Wiloletta, mieszkanka Lipowej Góry Wschodniej przyszła do działu finansowego rozoskiego urzędu w listopadzie ubiegłego roku.


Reklama

 

Wioletta Wierzbowska, rocznik 76, urodziła się w Kętrzynie. Do naszego powiatu trafiła za mężem Mariuszem w 2001 roku. To wówczas zaczęła pracować w Urzędzie Gminy Wielbark. Po 8 latach przeniosła się do Urzędu Miejskiego w Szczytnie, gdzie spędziła kolejne 11 lat. - Pobudowaliśmy się pod Szczytnem, a mając małe dzieci zdecydowałam się na zmianę pracy – wspomina.

 

W listopadzie ubiegłego roku została zastępcą skarbnika w gminie Rozogi, a od środy, 29 lipca jest już skarbnikiem.

 

- To duże wyzwanie – nie ukrywa. - Ale podejmuję rękawicę, bo trzeba iść dalej, rozwijać się.

 

Jej hobby to podróże i spędzanie czasu z bliskim. Ma męża i dwie córki w wieku 15 i 13 lat.

 

 

Danuta Pszczółkowska z gminą Rozogi związaną była od 1978 roku.

Reklama

Danuta Pszczółkowska

 

- I właściwie cały czas liczyłam te cyferki – śmieje się. Pani Danuta pochodzi z Faryn, ale obecnie mieszka w Wilamowie. - I tu raczej spędzę swoją emeryturę – mówi. - W domu zawsze jest dużo do roboty, a moim oczkiem w głowie jest wnusia. Może uda mi się też odwiedzić bliskich, bo przez te lata pracy trochę zaniedbało się rodzinę – dodaje.

 Komentarze do artykułu

Krzyś

Nowa Skarbniczka, co widać na zdjęciu ma NOWY POKAŹNY gabinecik, który kosztował trochę grosza, ale co tam można wydawać lekko ręką, w razie wtopy dupka w troki i do Szczytna. Nawet lustro sobie w gabinecie powiesiła, szkoda, że nie widać tego na zdjęciu, lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie!!!. Natomiast odchodząca, Skarbniczka zasłuzyła sobie po 42 latach pracy na 7 róż, też dobrze, mogło równie dobrze nie być ani jednej. Wójcie, kto na ciebie zagłosuje w kolejnych wyborach, chyba te osoby ze szczytna, które opanowały Rozogi.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama