Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nowa karetka na usługach pogotowia


Za 400 tysięcy złotych szczycieński szpital nabył karetkę pogotowia. - To zakup niezbędny wobec nowych zadań i zmian w systemie funkcjonowania pogotowia ratunkowego – mówi dyrektor szpitala Beata Kostrzewa.Jak już wspominaliśmy pogotowie ratunkowe jest obecnie już tylko publiczne. Karetki stoją w Szczytnie (dwie) oraz w po jednej w Pasymiu i Świętajnie. Do wykonania nowych obowiązków konieczne było zwiększenie posiadanego przez szpital taboru. Stąd kredyt i zakup nowego pojazdu.

 

Nowa karetka to nowoczesny volswagen crafter, tylko z podstawowym wyposażeniem. Specjalistyczny sprzęt szpital posiada, więc uzupełnienie nie pociągnie za sobą dodatkowych kosztów.

 

Pozostałe karetki, jakimi szpital dysponuje, nie należą do najnowszych. To auta z 2016, 2011, 2009 i 2007 roku. Niewykluczone, że potrzebne będą nowe samochodowe zakupy. Dyrekcja szpitala nie ukrywa, że liczy w tej kwestii na pomoc samorządów naszego powiatu.

 


Tę pomoc samorządy mogłyby na początek wykazać przy spłacie kredytu, który posłużył na zakup nowej karetki. Szpital płaci miesięczne raty w wysokości 7 tysięcy złotych. Gdyby każdy z samorządów zapłacił chociaż po jednej racie w ciągu roku, to już byłoby jakieś wsparcie. A 7 tysięcy w rocznym budżecie każdej z gmin, miasta czy powiatu – to po prawdzie drobiazg.

 

O tym, by samorządy wspomagały szpital (a więc i pogotowie) wspominaliśmy już kilkakrotnie. Skoro bowiem od czasu do czasu potrafią w swoich budżetach znaleźć środki na nowe pojazdy dla Policji, to i parę groszy dla szpitala też mogą. Tym bardziej, że zakupy na rzecz Policji bywają... niewypałem, jak to miało miejsce z nabytymi w 2008 roku skuterami.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21
 • Pieski problem straży miejskiej
  Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-05-22 08:05:41