Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Nowa karetka już w Świętajnie


W środę, 14 lipca uroczyście przekazano ratownikom medycznym ze Świętajna nową karetkę. To volkswagen crafter, który Zespół Opieki Zdrowotnej pozyskał z unijnych środków, przeznaczonych na walkę z covid19.Nowy wóz zastąpi wysłużony ambulans, który nie pójdzie jednak na przysłowiowe żyletki, a będzie używany w transportach międzyszpitalnych.

 

- Crafter to nowoczesny pojazd, który na pewno ułatwi pracę nam, jako ratownikom, ale też wpłynie na komfort naszych pacjentów – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator pogotowia ratunkowego w naszym powiecie.

 

W uroczystości przekazania nowego ambulansu wzięli udział między innymi wicestarosta Jerzy Szczepanek, dyrektor ZOZ w Szczytnie Beata Kostrzewa, wójt gminy Świętajno Alicja Kołakowska oraz oczywiście ratownicy.


Reklama

 

 

W tej chwili szczycieńskie pogotowie ratunkowe ze swoimi punktami w Szczytnie, Pasymiu i Świętajnie dysponuje 4 autami, które dyżurują 24 godziny na dobę. Ratownicy mają też karetkę rezerwową oraz dwa pojazdy używane do transportów międzyszpitalnych.

 

W szczycieńskim pogotowiu pracuje około 60 medyków. Rocznie wyjeżdżają około 7 tys. razy.

 

W ramach projektu zakupiono karetkę, nosze elektryczne i środki ochrony indywidualnej. Koszt realizacji projektu to 521 145,60 zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 442 000 zł

Reklama

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze