Poniedziałek, 16 Grudzień, Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nocny rajd passatem mamy 16-latek zakończył na drzewie


16-latek z gminy Szczytno zabrał matce kluczyki od samochodu i ruszył na nocną przejażdżkę. Daleko jednak nie ujechał, bo na trasie Szczycionek – Dębówko zatrzymał się na... drzewie. Nastolatek wydostał się z auta i pieszo wrócił do domu. Tam matka widząc rannego syna wezwała pogotowie ratunkowe.



Dzieci niestety potrafią bardzo mocno i niemiło zaskoczyć rodziców swoim nieprzemyślanym zachowaniem. Wynikać to może z ich zbyt wybujałej fantazji lub nie najlepszych relacji między dziećmi, a rodzicami. Przekonała się o tym pewna kobieta z powiatu szczycieńskiego, której syn bez jej wiedzy wsiadł za kierownicę należącego do niej auta – volkswagena passata.

 

 

W poniedziałek, 17 czerwca rano szczycieńscy policjanci zostali poinformowani o pojeździe znajdującym się w rowie. Gdy pojechali na miejsce potwierdzili, że auto się tam znajduje, jednak nikogo nie ma w środku ani w jego obrębie.

 

- Po ustaleniu właściciela samochodu okazało się, że jest nim 40-letnia mieszkanka gminy Szczytno, do której funkcjonariusze pojechali – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Podczas rozmowy okazało się, że 16-letni syn kobiety w nocy bez jej wiedzy zabrał kluczyki do auta i postanowił się przejechać. Na trasie Szczycionek – Dębówko nastolatek stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.


 

16-latek przyznał, że pojazdem jechał sam i po uderzeniu w drzewo o własnych siłach opuścił auto. Następnie pieszo wrócił do miejsca zamieszkania. W domu matka widząc rannego syna wezwała pogotowie ratunkowe, które opatrzyło ranę, a następnie zalecili, aby udali się do szpitala w Olsztynie na zaopatrzenie rozcięcia szwami. Jak się okazało 16-letni mieszkaniec gminy Szczytno jeździł pojazdem bez wymaganych uprawnień i co gorsza, bez wiedzy i zgody rodziców. Informacja na temat nieprawidłowego zachowania chłopaka zostanie przekazana do szczycieńskiego sądu rodzinnego.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-09-30 14:22:27

Kolizja na 1 Maja zakończyła się mandatem

  • Poniedziałek, 2019-09-16 20:33:44

Zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy

  • Poniedziałek, 2019-07-22 10:09:09

16-latek urządził sobie strzelnicę na drodze

  • Poniedziałek, 2019-03-11 15:25:12

Jeden dachował, a drugi zatrzymał się na drzewie

  • Czwartek, 2018-11-15 12:08:33

Mamy najlepszy młodzieżowy boks w Polsce


Komentarze

  • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
    To prawda, tak słabej rady miejskiej od wielu kadencji nie było , aż przykro na to patrzeć czasem że łzami w oczach . Począwszy od przewodniczącego, przez przewodniczących po radnych nie ma społeczników ......
    Autor: Joanna
    2019-12-15 20:42:50
  • Rycerz na białym koniu roztrzaskał się o podstawówkę?
    Kolejną porażka a właściwie porażka goni porażkę, burmistrz wizjoner jak i przewodniczący czyhający powinni ustąpić że stanowisk dla dobra miasta i mieszkańców. Projekt innopolice trafił do kosza, wypożyczenie lodowiska za niebotyczną sumę co dalej, zaciągnięcie ogromnego kredytu??????
    Autor: Waldemar
    2019-12-15 08:26:31
  • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Szanowna Pani Leno, ma Pani całkowitą rację. Prostak ze mnie i cham pospolity a z inteligencją jak widać też różnie. Dlatego np. trudno mi na określenie ludzi (?) rozjeżdżających nasze leśne drogi znaleźć inne określenia. Przepraszam niniejszym wszyskich \"durniów\", \'troglodytów\" a przede wszystkim barany. Może lepiej byłoby \"ci wspaniali mężczyźni na ich szalejących maszynach\"? Kłaniam się uprzejmie.
    Autor: wiesław mądrzejowski
    2019-12-15 00:42:02
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    W Rybniku wieże ciśnień stoja i niszczeją. Szkoda, bo są obiektami z ciekawą historią i pod względem architektonicznym naprawdę interesujące : https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html
    Autor: Bułczyn
    2019-12-15 00:37:52
  • Święto krwiodawców
    Czy burmistrz oddaje krew? Z tego co wiem to nie, nigdy podczas żadnej akcji go nie widziałem.... Nie ładnie jak naklejka się przykleja gdzie tylko może.
    Autor: Waldemar
    2019-12-14 17:45:58
  • Święto krwiodawców
    Do tego naszego grajdoła nie chce się - nawet z tak szczytnych powodów - nikomu tzw. przyjeżdżać i wysyła ciągle Jaskulską. Niech się zajmie przecinaniem, pozowaniem itd., itp. Ale niech się nie wtrąca do rozmowy \'dorosłych\". Widać jak ją olewają koledzy z zarządu województwa. Taka paprotka i nic więcej.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-12-14 15:40:51
  • Pogorzelcy czekają na dachy
    Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
    Autor:
    2019-12-14 00:18:25
  • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
    Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-12-14 00:02:53
  • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
    Kocem od ciebie wsystko
    Autor: Kacper Pietrzak
    2019-12-13 16:11:50
  • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
    Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
    Autor: massakra
    2019-12-13 14:15:17