Czwartek, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nocny rajd passatem mamy 16-latek zakończył na drzewie


16-latek z gminy Szczytno zabrał matce kluczyki od samochodu i ruszył na nocną przejażdżkę. Daleko jednak nie ujechał, bo na trasie Szczycionek – Dębówko zatrzymał się na... drzewie. Nastolatek wydostał się z auta i pieszo wrócił do domu. Tam matka widząc rannego syna wezwała pogotowie ratunkowe.Dzieci niestety potrafią bardzo mocno i niemiło zaskoczyć rodziców swoim nieprzemyślanym zachowaniem. Wynikać to może z ich zbyt wybujałej fantazji lub nie najlepszych relacji między dziećmi, a rodzicami. Przekonała się o tym pewna kobieta z powiatu szczycieńskiego, której syn bez jej wiedzy wsiadł za kierownicę należącego do niej auta – volkswagena passata.

 

 

W poniedziałek, 17 czerwca rano szczycieńscy policjanci zostali poinformowani o pojeździe znajdującym się w rowie. Gdy pojechali na miejsce potwierdzili, że auto się tam znajduje, jednak nikogo nie ma w środku ani w jego obrębie.

 

- Po ustaleniu właściciela samochodu okazało się, że jest nim 40-letnia mieszkanka gminy Szczytno, do której funkcjonariusze pojechali – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Podczas rozmowy okazało się, że 16-letni syn kobiety w nocy bez jej wiedzy zabrał kluczyki do auta i postanowił się przejechać. Na trasie Szczycionek – Dębówko nastolatek stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.


 

16-latek przyznał, że pojazdem jechał sam i po uderzeniu w drzewo o własnych siłach opuścił auto. Następnie pieszo wrócił do miejsca zamieszkania. W domu matka widząc rannego syna wezwała pogotowie ratunkowe, które opatrzyło ranę, a następnie zalecili, aby udali się do szpitala w Olsztynie na zaopatrzenie rozcięcia szwami. Jak się okazało 16-letni mieszkaniec gminy Szczytno jeździł pojazdem bez wymaganych uprawnień i co gorsza, bez wiedzy i zgody rodziców. Informacja na temat nieprawidłowego zachowania chłopaka zostanie przekazana do szczycieńskiego sądu rodzinnego.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze