Reklama


Reklama

Niewybuch znaleziony pod Nowym Gizewem


Mieszkaniec gminy Szczytno, podczas spaceru po lesie natknął się na pocisk kumulacyjny z okresu II wojny światowej.W środę, 15 lipca oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał informację o odnalezieniu w lesie, w okolicach Nowego Gizewa niewybuchu.


Reklama

 

- Zgłaszający mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie i natychmiast, o tym fakcie powiadomił szczycieńską policję – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Na miejsce zgłoszonej interwencji zostali skierowani funkcjonariusze z grupy minersko – pirotechnicznej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Policjanci ustalili, że jest to pocisk kumulacyjny z okresu II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy zabrali niewybuch, celem jego zneutralizowania.

 

Reklama

 

Co zrobić, jeśli natrafisz na niewybuch?

 

 

NIE WOLNO podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do miejsc takich jak stawy czy głębokie rowy znalezionych niewybuchów!

W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policjantów, którzy potwierdzą, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomią o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczą miejsce do czasu ich przybycia

Jakie informacje trzeba przekazać policjantom?

Powiadamiając funkcjonariuszy istotne jest, aby przekazać im wiedzę na temat:

miejsca odnalezienia niewybuchu,

znalezionego przedmiotu (opisać słownie, co widzimy, uwzględniając ilość i wielkość znaleziska)

danych personalnych osoby zgłaszającejKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze