Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Niewybuch w ruinach zamku w Szczytnie


Wczoraj (22 lipca) podczas prac ziemnych przy ruinach szczycieńskiego zamku pracownicy natknęli się na niewybuch z drugiej wojny światowej. Pocisk leżał w fosie.O niewybuchu zostali powiadomieni szczycieńscy policjanci, którzy do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki, zabezpieczali teren.

 

- Prace w miejscu zdarzenia zostały wstrzymane, a pracownicy opuścili teren – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Jak się okazało znalezisko to pięść pancerna od granatnika przeciwpancernego z czasów II Wojny Światowej produkcji niemieckiej, mocno skorodowany.

 

Przybyły patrol rozminowania zabezpieczył niewybuch. Żołnierze z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu zabezpieczyli przedmiot, aby w bezpiecznych warunkach go zneutralizować.

 

 

 

Co zrobić jeśli natrafisz na niewybuch?


 

NIE WOLNO podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska ani do miejsc takich jak stawy czy głębokie rowy znalezionych niewybuchów!

W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policjantów, którzy potwierdzą, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomią o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczą miejsce do czasu ich przybycia.

 

Jakie informacje trzeba przekazać policjantom?

 

Powiadamiając funkcjonariuszy istotne jest, aby przekazać im wiedzę na temat: miejsca odnalezienia niewybuchu, znalezionego przedmiotu (opisać słownie co widzimy, uwzględniając ilość i wielkość znaleziska) danych personalnych osoby zgłaszającejKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze