Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nieudany powrót trenera Pietrzaka


W meczu 10 kolejki SKS Szczytno uległo Victorii Bartoszyce 0:1. Była to 4 porażka z rzędu i 7 w tym sezonie. Klub ze Szczytna zajmuje tym samym przedostatnie miejsce w tabeli, mając za swoimi plecami jedynie Omulew Wielbark.Z powagi sytuacji sprawę zdawał sobie Mirosław Rusiecki, który zaskoczył wszystkich podczas spotkania z piłkarzami, składając dymisję. Jego decyzja była dojrzała i przemyślana. Jako jeden z najbardziej doświadczonych i najlepszych piłkarzy w historii naszego powiatu był świadomy, że potrzebne są zmiany. Postanowił nie czekać na dalsze pogłębienie kryzysu, zmuszając włodarzy klubu do podjęcia dalszych kroków.

 

Wiceprezes Jarosław Jeziorny: - Nasze drogi rozchodzą się w dobrej atmosferze. Chciałbym podziękować mu w imieniu całego klubu za współpracę i podjęcie się prowadzenia zespołu w chwili, gdy wsparcie było nam niezbędne. Szkoda, że ten epizod nie zakończył się sukcesem.

 

Jego miejsce zajął wracający Paweł Pietrzak: - Cieszę się bardzo, że wracam. To były ciężkie trzy miesiące przerwy. Jestem bardzo związany z klubem i ciężko jest mi żyć bez SKSu. Jak widać, SKSowi też jest ciężko beze mnie.

 

Wkraczająca do szatni „nowa miotła” nie zdołała jednak przynieść natychmiastowego efektu. Zamiast oczekiwanego przełamania kibice dostrzegli stare problemy – tworzenie i wykańczanie akcji ofensywnych i braki kondycyjne. Trener Pietrzak zdaje się jednak dostrzegać pole do poprawy. – Problemem w tym meczu nie była niska skuteczność, a raczej kłopot z kreowaniem akcji ofensywnych – przekonuje. - Przeciwnik wyjątkowo dobrze bronił i zagrał mecz na wysokim poziomie. Był świetnie zorganizowany defensywnie. My musimy pracować nad wytrzymałością. Chcę, żeby nasza gra była intensywniejsza i właśnie nad tym zamierzam pracować.


 

Najbliższą okazję na poprawę nastrojów i przede wszystkich dorobku punktowego SKS będzie miało już sobotę o 15:30, podejmując na wyjeździe LUKS Wilczek Wilkowo, aktualnie 14 drużynę w tabeli, mająca 4 punkty przewagi nam Szczytnem. Będzie to klasyczny mecz o sześć punktów w dole tabeli.

 

Trener Pietrzak: – Mecze o 6 punktów w moim odczuciu mają miejsce na finiszu rozgrywek, a nie na początku. Jeszcze jest czas na odrabianie strat i walkę nie tylko o utrzymanie. Ten mecz będzie jak każdy inny. Poziom w lidze jest wyrównany. Bartoszyce były oczko nad nami i zagrali świetnie. My obecnie budujemy. Priorytetem jest trening. Nie składam broni przed pierwszym gwizdkiem, wręcz przeciwnie, jednak mam świadomość, że ten mecz będzie cegiełką. Wynik jest sprawą drugorzędną. Chcemy wrócić do gry sprzed pół roku, prezentując wysoki pressing, skuteczność i boiskową dominację.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-03-14 09:26:33

GKS Szczytno ma nowego trenera

 • Piątek, 2018-11-16 10:18:08

Błękitni czekają na powrót „rannych”

 • Piątek, 2017-09-15 09:25:58

Medaliści trenera Dymerskiego

 • Piątek, 2015-10-16 09:24:11

Powrót zgody w Jedwabnie


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54