Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Nietypowe zatrzymania czterech poszukiwanych


Wtorek, 8 czerwca okazał się dość nietypowy dla szczycieńskich funkcjonariuszy. Najpierw w komendzie stawiło się dwóch nieletnich mieszkańców powiatu ciechanowskiego, którzy oświadczyli, że uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i mają już dość ukrywania się. Niespełna 3 godziny później przy okienku oficera dyżurnego pojawił się kolejny nieletni, tym razem 16-latek, który powiedział, że chciałby być zatrzymany jak jego koledzy, bo nie wie, co ze sobą zrobić. W tym samym czasie inni funkcjonariusze interweniowali wobec 34-latki, która miała nietrzeźwa sprawować opiekę nad 3-latkiem. W ocenie matki opiekę nad małoletnim sprawował starszy 18-letni syn, jednak okazało się, że ten posiadał status osoby poszukiwanej.Wczoraj (08.06.21r.) parę minut po godzinie 18 w siedzibie szczycieńskiej komendy stawiło się dwóch nieletnich. 17-latkowie oświadczyli, że uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Przebywali przez krótki czas na Mazurach, ale męczy już ich to ukrywanie się. Oficer dyżurny potwierdził, iż 17-latkowie poszukiwani są przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie, celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego położnego w województwie mazowieckim.


Reklama

 

- Niespełna 3 godziny później w szczycieńskiej komendzie stawił się kolejny nieletni – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 16-letni mieszkanie powiatu ciechanowskiego oświadczył, że kilka godzin wcześniej policjanci zatrzymali jego dwóch kolegów, a on sam nie wie już, co ze sobą zrobić i też chciałby być zatrzymany.

 

Szczycieńscy policjanci całą trójkę przekazali funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Zgodnie z decyzją ciechanowskiego sądu nieletni zostali od razu przewiezieni do wskazanego ośrodka wychowawczego.

 

Reklama

Tego samego dnia tuż przed godziną 19:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa konkubina sprawuje opiekę nad 3-letnim dzieckiem, a ponadto utrudnia ojcu kontakt z synem.

 

Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego we wskazanym mieszkaniu zastali 34-letniego zgłaszającego, sprawczynię interwencji 38-letnią mieszkankę Szczytna, 3-latka i pełnoletniego syna kobiety. 34-laka potwierdziła, że około godz. 16:00 spożyła niewielką ilość alkoholu, ale w tym czasie opiekę nad jej młodszym synem sprawował starszy syn, który ma już 18 lat.

 

Mundurowi zweryfikowali dane wszystkich uczestników interwencji. Ku ich zdziwieniu okazał się, że 18-latek posiada status osoby poszukiwanej. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności, a nakaz zanim wystawił Sąd Rejonowy w Elblągu.Komentarze do artykułu

#kozaostra

Ciekawe gdzie ginie bydło z pastwisk ?

Napisz

Reklama


Komentarze