Reklama


Reklama

Nietrzeźwy rowerzysta leżał na jezdni


Czwartek, 24 września okazał się bardzo pracowity dla funkcjonariuszy szczycieńskiej „drogówki”. Pracowali oni na miejscu zdarzenia drogowego na trasie Wielbark –Lejkowo. Zatrzymali także 19-latka, który w Dąbrowach jechał ciężarówką bez wymaganych uprawnień. Interweniowali wobec 60-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który jechał kompletnie piany, przewrócił się na jezdnię. Przekazali rodzinie 52-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty, który nietrzeźwy wtargnął pod Dodga oraz wyeliminowali z ruchu 23-letniego kierowcę Audi, który miał w organizmie blisko promil.W czwartek parę minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Wielbark – Lejkowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 30-letni kierowca pojazdu marki Opel, jadąc od miejscowości Wielbark w kierunku miejscowości Lejkowo, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford, doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

 

- Fordem kierował 21-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Obaj kierowcy przewozili po czterech pasażerów. Załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej poszkodowanym uczestnikom zdarzenia. Na szczęście żaden z nich nie doznał obrażeń wymagających hospitalizacji. 30-letni mieszkaniec powiatu Piskiego został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym.

 

 

19-latek kierował ciężarówka bez wymaganych uprawnień.

 

Z kolei o godzinie 17:11 w miejscowości Dąbrowy, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu ciężarowego. W trakcie weryfikacji danych 19-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem wielkogabarytowym. Funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca woj. podlaskiego mandat karny i zakazali dalszej jazdy.


Reklama

 

Nietrzeźwy rowerzysta leżał na jezdni.

 

Tego samego dnia o godzinie 18:40 oficer dyżurny otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Szczytno – Jerutki porusza się nietrzeźwy rowerzysta. Przybyły na miejsce patrol zastał leżący na jezdni rower a obok niego 60-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna został przebadany przez załogę karetki pogotowia a następnie przekazany pod opiekę rodziny. Szczycieńscy funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o ukaranie 60-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Szedł slalomem krajową 57.

 

Również wczoraj o godzinie 19:25 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy skierował policjantów na trasę Szczytno – Biskupiec, gdzie według zgłoszenia miało dojść do potrącenia nietrzeźwego pieszego. Funkcjonariusze na miejscu zastali kierującego pojazdem marki Dodge i nietrzeźwego 52-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty. Mundurowi ustalili, że 52-latek idąc krajową 57 wtargnął na jezdnie w wyniku, czego kierujący zawadził go lusterkiem. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Reklama

 

Nietrzeźwy 23-latek za kierownicą Audi.

 

Wczoraj (24.09.20r.) o godzinie 21:00 na ulicy Polskiej w Szczytnie policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 23-letni mieszkaniec Szczytna. Mundurowi poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 23-latek „wydmuchał” blisko promil. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Niebawem stanie on przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

 

Policjanci przypominają!

 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze