Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Nietrzeźwa matka spędziła noc w policyjnej celi


40-letnia mieszkanka wsi spod Szczytna trafiła do policyjnej celi, bo nietrzeźwa opiekowała się dwójką swoich dzieci (6 i 7 lat). Gdy do jej domu weszli policjanci kobieta wpadła w szał. Była agresywna i wulgarna.W środę, 28 kwietnia parę minut po godzinie 14:00 szczycieńscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów położonych na terenie gminy Szczytno, nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad dwójką swoich dzieci. Przebyli pod wskazany adres funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie.


Reklama

 

- W mieszkaniu zastali nietrzeźwą 40-latkę i dwójkę jej dzieci w wieku 6 i 7 lat – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kobieta w obecności mundurowych zachowywała się tak, jakby nic się nie stało. Gdy miejsce przyjechał konkubent kobiety i kurator sądowy, 40-latka wpadła w szał. Krzyczała, używała słów wulgarnych i była agresywna.

 

Szczycieńscy policjanci wspólnie z przedstawicielem sądu podjęli decyzję o potrzebie zapewnienia dzieciom innej opieki. Zajął się nimi konkubent 40-latki.

 

Nietrzeźwa, agresywna 40-latka została zatrzymana i noc spędziła policyjnej celi. Kobieta niebawem usłyszy zarzut z art. 106 Kodeksu wykroczeń, który „mówi” o zaniedbaniu obowiązku opieki lub nadzoru nad dziećmi.

Reklama

 

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. O wszelkich nieprawidłowościach i zaniedbaniach względem małoletnich szczycieńscy funkcjonariusze informują Sąd Rodzinny i Nieletnich. Należy także pamiętać, że rodzice, którzy naruszają obowiązujące przepisy prawa, muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.

 

Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń, kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Xxxx

Ale czy ktoś się zainteresował może ma ta kobieta problem i trzeba jej pomóc a nie zaraz ja oczerniać i robić z niej najgorsza.

Taki sobie czytelnik

Zgadzam się ze wszystkim, poza jednym: dzieci w zasadzie do wieku nastoletniego nie są samodzielne. To jest w ogóle sprawa dyskusyjna, bo hipokryzja w narodzie jest nie do ogarnięcia. jak tata po pracy piwko sobie strzeli, albo i dwa, albo i trzy - to nie ma sprawy. Jak przy tym walnie w łeb małolata, żeby przestał marudzić i się odczepił, bo tata musi odpocząć (sic!), a w ogóle to niech idzie do matki - to wszystko w porządku. Ale jak ta matka \"niepracująca\" - no bo siedzi w domu (sprząta, pierze, gotuje, przewija, oczy zwykle ma dookoła głowy, bo siuśmajtek wymaga jednak uwagi) - walnie sobie co nieco i zrobi sobie luzik, to ją trzeba natychmiast pod sąd. W przeciwieństwie do faceta, który ma w d*e, bo zarabia kasę, a do domu przychodzi wypoczywać. A do tego jeszcze uprzejmi sąsiedzi. Którzy nigdy przy dzieciach nawet syropu nie pili (wiele tych medykamentów na bazie alkoholu jest preparowanych - więc uwaga). Nie znam konkretnej sytuacji, ale reguła jest taka, że jak kobieta ma problem - to ją w łeb, a faceta zawsze się jakoś usprawiedliwia.

WSK

Dzieci w wieku 6 i 7 lat powinny być już prawie samodzielne. Proszę o głosy osób, które nigdy, ale to przenigdy nie spożyły alkoholu opiekując się dziećmi w tym wieku, a nawet młodszymi. Tylko szczerze proszę. Swoją drogą to donosicielstwo w Polsce sięga zenitu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43