Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Niesamowita zbiórka karmy w Dźwierzutach


Dwie i pół tony karmy dla bezdomnych zwierzaków. Tyle udało się zebrać w czasie organizowanej, przez dźwierzucki GOK akcji „Nakarm zwierzaka bezdomniaka”. – Część z tej niesamowitej ilości karmy zebrali wolontariusze do koszyków w sklepach, ale prawdziwe szaleństwo zbiórkowe rozegrało się w czasie licytacji – wyjaśnia Ewa Dolińska-Baczewska, pomysłodawczyni akcji.W charytatywną akcję na rzecz zwierzaków, które nie mają swoich domów zaangażowało się wiele osób i instytucji. Mocno zaangażowały się dzieci z Dźwierzut, szkoły w Kałęczynie, Linowie, Orzynach i Dźwierzutach, sklepy i wielu darczyńców, którzy przekazali na licytację niesamowite przedmioty i wiele osób, które upiekły ciasta, pomogły w kiermaszu i wreszcie sami licytujący.

 

Na scenie pojawiły się: Cyrla, dzieci ze szkół w Kałęczynie, Dźwierzutach i Orzynach, Ola Sztymelska, Oliwia Sowiecka i Julia Kępińska, Dźwierzuckie Iskierki ze Sławomirem Gutyszem i wolontariusze. Była również lek. wet. Joanna Rozbicka, która opowiedziała o zaletach sterylizacji.

 

– Jedyną „walutą”, którą można było płacić w licytacji, czy kiermaszu ciast była karma. I jak się okazuje, to był strzał w dziesiątkę – wyjaśnia dyrektor dźwierzuckiej placówki kultury. – Najdroższym licytowanym przedmiotem okazał się ogrodowy karmnik dla ptaków, za którego nabywca zaoferował 185 kilogramów karmy. Po akcji podchodzili do nas ludzie i zapewniali, że ofiarują jeszcze karmę i dostarczą ją w najbliższych dniach, więc ten końcowy wynik zbiórki będzie jeszcze wyższy.


 

To „opóźnienie” jest zrozumiałe, bowiem w czasie akcji dźwierzuckie sklepy dosłownie zostały wyczyszczone z karmy w każdej postaci, do ostatniej okruszynki. Zebrana żywność będzie dystrybuowana przez pracowników urzędu do osób opiekujących się zwierzętami na terenie gminy Dźwierzuty.

 

Radek Dąbrowski

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze