Reklama


Reklama

Niepokonani z Jedwabna realizują projekt „Amatorsko? Jeszcze nam wypada"


Młodzież z gminy Jedwabno postanowiła, że wiosnę spędzi aktywnie i jednocześnie kreatywnie. Grupa trzynastu osób, w wieku od 13 do 18 lat, realizuje projekt „Amatorsko? Jeszcze nam wypada".



Projekt ten jest prowadzony w ramach programu „Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Młodzież zajmuje się organizacją zadań w ramach całego projektu, a koordynują ich postępy pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedwabnie.

 

Jedwabieńska młodzież rozpoczęła swoje działania od nazwania grupy i stworzenia logo. I tak powstali NIEPOKONANI! A co będą robić?
Plany projektowe są bardzo bogate. Za nimi już warsztaty muzyczne z Bartoszem Abramskim, zajęcia pisania scenariusza. Przed nimi dużo ciekawych wyzwań.


Jednym z ich celów jest samodzielne przygotowanie spektaklu dla dzieci. Ale żeby takie wydarzenie zrealizować, młodzież musi być dobrze przygotowana. Więc odbędą się spotkania z charakteryzatorką, z aktorami Teatru Maska z Krakowa, młodzież będzie obserwować pracę aktorską, weźmie udział w sesji zdjęciowej, pozna techniki tworzenia scrapbookingu.


Poza tym młodzież czeka dużo pracy dziennikarskiej: fotografowanie, pisanie, promowanie i relacjonowanie projektu w mediach społecznościowych. Projekt realizowany będzie do lipca 2018 r.


Reklama

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja